Rallijkross: Roberts Vītols Titānu ēnā uzvar Lidenhilā (FOTO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
29.07.2019
11:07

Latvijas rallijkrosa braucējs Roberts Vītols nedēļas nogalē sarežģītā cīņā guva uzvaru Lielbritānijas Junior klasē Lidenhilā. Lielbritānijas čempionāta junior klase bija satelītsacīkste Titans RX posmam.

Vītols, kurš britu Junior klasē startē visos Lielbritānijas čempionāta posmos, saņēma uzaicinājumu startēt arī ārpus čempionāta ieskaites esošajā sacīkstē. Cīņa Lidenhilā notika vienā pasākumā ar Titans RX seriāla posmiem.

Sešu dalībnieku konkurencē lietainajā sestdienā sākums Robertam nebija veiksmīgs. Pirmajai kvalifikācijai tika izlozēta sarežģītā piektā starta vieta, bet pirmajā braucienā viens no konkurentiem Vītola mašīnu sagrieza un sasita, kā rezultātā latvietis sacīksti sāka ar pēdējo vietu. Toties jau no otrās kvalifikācijas latvietis grieza sacīkstes scenāriju sev par labu – startējot no pēdējās vietas Roberts izcīnīja uzvaru. Trešajā kvalifikācijā Vītols uzvarēja startā, taču pāris reižu trāpīja peļķēs, kurās nodzisa ātrums, tāpēc finišā otrā vietā.

Cīņa turpinājās svētdien, kad trase bija sausāka. Ceturtajā kvalifikācijā tika aizvadīta īpaši sarežģīta cīņa, kurā Vītols guva uzvaru. Līdzīgs scenārijs arī finālā, kurā smagā cīņā par uzvaru latvieša mašīna tika arī griezta un stumta. Taču braucējs izturēja visus pārbaudījumus, gūstot uzvaru.

Panākumam šoreiz vairāk psiholoģiska nozīme. Pirmkārt, uzvara gūta pasākumā, kurā pulcējās daudzas svarīgas pasaules rallijkrosa personības, gan braucēji, gan svarīgi speciālisti. Otrkārt, sacīkste uzskatāma par labu treniņu un uzkrātu pieredzi Lidenhilā, kas noderēs atlikušajos Lielbritānijas čempionāta sezonas posmos. Turklāt uzvara Lidenhilā seko pēc neveiksmēm iepriekš šajā trasē, kad no rokām izslīdēja iespējamās uzvaras.

 

 

 

 

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv