Rallijkross: Ronalds Baldiņš uzsāks RallyX Nordic sezonu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.05.2022
12:06

Latvijas rallijkrosa kroskāru braucējs Ronalds Baldiņš nedēļas nogalē Zviedrijā aizvadīs pirmos divus RallyX Nordic seriāla posmus, uzsākot plašu šā gada starptautisko sezonu.

Nedēļas nogalē Holjesā, Zviedrijā, norisināsies pirmie divi RallyX Nordic seriāla posmi, kuros uz starta CrossCar klasē stāsies arī Baldiņš. Šajā klasē valmierietis cīnījās arī pagājušajā gadā, un, šķiet, palikusi nepadarīta darba sajūta. Par spīti vairākiem labiem posmu rezultātiem, kopvērtējumā tika gūta ceturtā pozīcija, ko var norakstīt arī uz tehnikas izturības problēmu radītajiem punktu zaudējumiem.

Jāatzīmē, ka pēc Holjesas maija beigās sekos dubultposms Somijā, savukārt jūlijā vēl divi posmi norisināsies Biķernieku trasē Rīgā. Pēc šīm sacīkstēm atliks vien pēdējais posms Zviedrijā jūlija otrajā pusē.

Baldiņa sezona, kā noprotams, šobrīd ir saistīta ne tikai ar RallyX Nordic. Viņš ir gatavs turpināt iesākto arī ASV bāzētajā Nitro Rallycross. Seriāls kļūst pieejamāks Eiropas sportistiem, jo pirmie trīs posmi norisināsies okeāna mūsu pusē – Lielbritānijā, Zviedrijā un Somijā.

Šonedēļ Holjesā Baldiņa CrossCar klasē pieteikti 25 sportisti. Baldiņš būs vienīgais Latvijas pārstāvis (pērn iekšējo konkurenci sastādīja arī Reinis Nitišs), taču ne vienīgais baltietis: cīņā plāno doties arī divi Igaunijas braucēji Martins Juga un Stens Oja, kuri abi bieži startējuši Latvijā arī salonauto rallijkrosa klasēs. Starta sarakstos nav pērnā gada CrossCar klases uzvarētājs Isaks Reiersens, toties ir viņa tuvākie sekotāji: Patriks Hallbergs un Džimijs Esterbergs.

Ronalds maija sākumā savā rīcībā saņēma jaunu Speedcar Wonder MT09 kroskāru — tātad tehniskais parks piedzīvojis atjaunojumu.

Arī šogad RallyX Nordic sastāvu veido Supercar, Supercar Lites, CrossCar, CrossCar Junior un Open 2WD klase. Supercar sezonas laikā nešaubīgi pulcēs spožu sastāvu, arī Holjesā uz starta pasaules un Eiropas čempionāta speciālisti Niklāss Gronholms, Antons Marklunds, Tomass Brintesons un citi.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv