Rallijkross: Sākas gada pēdējā sacīkste

Viesturs Saukāns  09.11.2019 10:15 0

  Rallijkross, Ziņas

Šajā nedēļas nogalē Dienvidāfrikā startā pasaules rallijkrosa čempionāta pēdējais posms, kurā jānoskaidro šā gada WRX čempions, kā arī pozīcija, kurā čempionātu noslēgs vienīgais Latvijas pārstāvis Jānis Baumanis. Ar šo sacīksti Latvijas līdzjutējiem noslēdzas 2019. gada krosa sezona.

Jānis Baumanis uz Dienvidāfriku devās, atrodoties kopvērtējuma piektajā pozīcijā, kas ir augstākais Jāņa sasniegums pasaules čempionāta sezonā. Cerības pakāpties pozīciju augstāk ir tikai teorētiskas, taču Āfrikas posmā uzdevums būs noturēt aiz sevis sekotājus Timuru Timerzjanovu un Liemu Doranu, kuri ir četru un 13 punktu attālumā.

Piektdienas pirmās kvalifikācijas starta vietu izlozē Baumanim simboliski tikusi pirmā brauciena pirmā starta vieta. Viņam šodienas sacīkste sāksies vienā grupā ar Antonu Marklundu, Gilomu De Rideru un Niklāsu Gronholmu.

Kopumā sacīkstē startēs 16 dalībnieki, kā rezultātā sacensību vadība nolēmusi izlīdzināt kvalifikācijas grupu dalībnieku skaitu – visos braucienos pa četrām mašīnām.

Pēdējais posms šogad lieti noder arī pasaules čempiona noskaidrošanai – uz titulu joprojām pretendē trīs braucēji – Timijs un Kevins Hanseni un Andreass Bakerūds, kurš ir pa vidu starp abiem brāļiem. Pirmais trijnieks atrodas astoņu punktu robežās, kas nozīmē, ka izredzes uz titulu trijotnei ir gandrīz vienlīdzīgas. Šāda kopvērtējuma situācija pirms pēdējā posma apstiprina pirms sezonas spriesto – vadošo ražotāju aiziešana no čempionāta padarīs cīņu līdzvērtīgāku un uzvaras sadali kaislīgāku.