Rallijkross: Sākas NEZ Baltijas posmu daļa

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
18.07.2014
12:58

Nedēļas nogalē Lietuvā, Vilkiču trasē norisināsies NEZ Rallijkrosa čempionāta trešais posms, bet nedēļu vēlāk karavāna pārcelsies uz 333 trasi Rīgā, lai aizvadītu pēdējo posmu. Abām sacīkstēm ir atsevišķi interesanti pieteikumi!

Vispirms par Latvijas posmu – pieteikumu saraksts šobrīd pildās lēni, taču ir skaidrs, ka pieplūdums sekos pēc Lietuvas posma, kad sportisti zinās, kādā kondīcijā ir viņu tehnika. Lietuvai pieteikto ārvalstu sportistu šobrīd ir vairāk, taču nebūtu loģiski, ja tālu ceļu mērojušie čempionāta dalībnieki vienā posmā startētu, bet otru ignorētu.

Lietuvas sacīkstē cienījams dalībnieku sastāvs, klasēs dalībnieku skaits svārstās ap desmit, vienīgi NEZ Open klase nonākusi nelielā krīzē. Pamats domāt, ka Latvijas posms gan šo krīzi nepiedzīvošot, jo esot vairāki interesanti potenciālie dalībnieki.

NEZ Super 1600 klasē Latviju pārstāvēs Mārtiņš Porietis, Artis Baumanis un Reinis Safonovs. Viņu cīņa pašlaik tiek plānota desmit dalībnieku pulkā, kuru veidos arī Lietuvas, Norvēģijas un Krievijas braucēji. Galvenie favorīti – Eiropas čempionātā startējošais Ernests Staponkus.

NEZ 2000 klasē cīņā plāno doties deviņi dalībnieki, no kuriem arī viens Latvijas braucējs – Toms Ziedāns. Noprotams, ka šo sezonu pamatā atcēlušais Toms startēs ar Mārtiņa Porieša VW Golf III.

Favorītus noteikt grūti, taču likmes varētu nospēlēt, liekot tās uz norvēģiem. Eiropas čempionāta TouringCar klasē šogad startē gan Fredriks Salstens, gan Kamilla Antonsena, tāpēc viņi ar savām aizmugures piedziņas mašīnām būs favorīti NEZ 2000. Šajā, kā arī NEZ Open klasē drīkst startēt ar vienas ass piedziņas auto, neregulējot, priekšpiedziņa vai aizmugures piedziņa (klases atšķiras ar kubatūru – līdz 2000 un virs 2000, taču NEZ 2000 klasē jābūt tā sauktajam četrvietīgajam auto).

NEZ Open klasē pašlaik Lietuvai pieteikti tikai čempions Ola Froshaugs, kurš, attiecīgi, arī galvenais favorīts, kā arī zviedrs Mikaels Perssons un lietuvietis Egidijs Kedrovs.

NEZ SuperCar klasē lielisks desmit auto pieteikumu saraksts, to vidū arī mūsu Agris Brediks, kā arī Ronalds Baldiņš, kuru pēdējos gados vairāk zinām kā Buggy 1600 fragmentāru braucēju Baltijas un Eiropas sacensībās. Valmierietis trasē vedīs TT Motorspot rīcībā esošo Mitsubishi Lancer Evo automašīnu.

TT Motorsport arī galveno favorītu lomā: krievs Romans Stepaņenko ar nu jau zināmu pasaules rallijkrosa čempionāta pieredzi, šķiet, būs ātrākais. Taču – redzēsim!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv