Rallijkross: Sākas NEZ rallijkrosa čempionāta divu posmu Latvijas tūre

Viesturs Saukāns  14.07.2016 13:37 27

Šajā nedēļas nogalē sporta kompleksā 333 un nākamnedēļ jaunajā Biķernieku rallijkrosa trasē tiks aizvadīti pirmie divi NEZ Ziemeļeiropas zonas rallijkrosa čempionāta posmi. 333 trasē plānotās sacīkstes dalībnieku sastāvs un norise jau zināma. Biķernieku cīņai turpinās dalībnieku pieteikšanās.

Sporta kompleksā 333, kur sacensības notiks šo sestdien un svētdien, uz starta stāsies ap 40 NEZ rallijkrosa čempionāta dalībnieku, 50 LAF Folkreisa Vasaras kausa dalībnieki, bet Latvijas rallijkrosa kausa ietvaros cīnīsies arī 12 LADA RX klases braucēji. Pārstāvētas astoņas valstis – Latvija, Lietuva, Igaunija, Somija, Dānija, Norvēģija, Krievija un Baltkrievija.

Skatītājiem 333 trasē svarīgas būs abas sacensību dienas, jo jau sestdien visām klasēm tiks aizvadītas pirmās divas kvalifikācijas sērijas. Svētdien atlikušie kvalifikācijas braucieni, pusfināli un fināli.

Kuplākais dalībnieku skaits gaidāms NEZ 2000 klasē, kurā šobrīd pieteikušies 16 dalībnieki, turklāt gaidāmi papildinājumi. Kategorijā, kurā startē priekšpiedziņas un aizmugures piedziņas automašīnas ar motora darba tilpumu līdz 2000 kub. cm, spēcīgi Latvijas braucēji centīsies apturēt sacīkstes viesu pretestību. Cīņai pieteikušies visi trīs pērnie medaļnieki – norvēģis Kristians Sandmo, kā arī Latvijas braucēji Juris Spīķis un Edijs Ošs. Edijs, tiesa, pieteicies startam arī NEZ Super 1600 klasē. Ja tiks laicīgi sagatavota viņa šīs klases Peugeot automašīna, NEZ 2000 ar VW Golf III viņš nestartēs.

Klasē prognozēt citus iespējamos uzvaras pretendentus ir sarežģīti, jo vairāki sportisti nav startējuši NEZ seriālā.

Iespējams, līdzjutējiem aizraujošākā klase būs NEZ SuperCar, kurā uz starta pulcēsies septiņi pilnpiedziņas auto braucēji. Reti kurš no pieteiktajiem dalībniekiem startējis NEZ, tāpēc klase nepakļaujas prognozēm.

NEZ Super 1600 klasē gaidāmas sīvas cīņas starp norvēģu meiteni Lisu Mariju Sandmo, spēcīgo jauno Somijas braucēju Kalli Markanenu ar Mini Cooper auto, igauni Andre Kurgu un citiem. Uz pjedestālu pretendēs arī latvieši Reinis Safonovs un Eliss Dukaļskis. Lielā intriga – cik spēcīgs rallijkrosā būs šā brīža šīs klases Latvijas autokrosa čempionāta līderis Arnis Odiņš?

NEZ Open klasē galvenais favorīts būs norvēģis Ula Froshaugs. Taču pārējo sportistu spēku samēri neprognozējami: somi Kristians Losleins un Raimo Kautio nav startējuši NEZ rallijkrosā, savukārt aizraujoša var izrādīties Edmunda Ērgļa debija rallijkrosā. Ropažnieks cīņai pārbūvējis savu drifta automašīnu!

Līdz ar 333 NEZ sacīksti šogad startē arī Latvijas rallijkrosa kausa izcīņa. Visi Latvijas braucēji, kuri startē NEZ 2000 klasē, saņems ieskaiti Latvijas kausa TouringCar klasē. Tāpat arī Super 1600 klasē sāksies punktu krāšana Latvijas kausā. Trešā klase Latvijas rallijkrosa kausā – LADA RX – aizvadīs atsevišķus braucienus.

50 folkreisa dalībnieki aizvadīs LAF Folkreisa Vasaras kausa ceturto posmu. Dramatiskajā sezonā šis būs vienīgais posms ar asfalta segumu, tāpēc jau tā neprognozējamo seriālu var papildināt jauni uzvarētāji. Šīs sezonas trīs posmos trīs dažādi pirmo vietu ieguvēji: Jānis Orbidāns Brenguļos, Sandis Džeriņš Vecpilī un Viesturs Plētiens Jēkabpils puses Pilskalnos, kurš pēc uzvaras kļuvis arī par seriāla līderi.

NEZ rallijkrosa čempionāta otrais posms norisināsies nedēļu vēlāk – 23. un 24. jūlijā jaunajā Biķernieku rallijkrosa trasē. Dalībnieki turpina pieteikšanos līdz nedēļas sākumam, taču skaidrs, ka jaunā trase izraisījusi lielu interesi no braucējiem, kuri 1. un 2. oktobrī plāno startēt pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta posmā NESTE World RX of Latvia.

Nedēļas nogales sacensību plāns SK 333

Sestdiena, 16. jūlijs

08:00 – 11:00 Dalībnieku reģistrācija (Folkreiss+NEZ)

08:00 – 11:30 Tehniskā komisija (Folkreiss+NEZ)

09:00 – 12:00 Brīvie treniņi (Folkreiss+NEZ)

12:15 Dalībnieku sapulce (Folkreiss+NEZ)

13:00 1. kvalifikācijas brauciena starts (Folkreiss+NEZ)

 

Plānotie braucieni

Folkreisa 1. kvalifikācija

NEZ Rallijkrosa 1. kvalifikācija

Folkreisa 2. kvalifikācija

NEZ Rallijkrosa 2. kvalifikācija

 

Svētdiena, 17. jūlijs

10:00 Folkreisa 3. kvalifikācija

12:00 Sacensību atklāšana

12:30 NEZ Rallijkrosa 3. kvalifikācija, kam seko Folkreisa 4. kvalifikācija, Pusfināli un Fināli Folkreisam un NEZ Rallijkrosam.

 • Māris

  LV super car, netur solījumus?!

 • RB

  Jānus un Reinis startēs pēc nedēļas otrajā NEZ posmā

 • Fans Visiem.

  Kur tad Borševskis,Brediks un Zābergs?

 • KristapsVAZ#99

  Lv RX bez atsevišķiem fināliem? Dikti interesants formāts, lai neteiktu vairāk..

  • Tad, kad LV RX sevi sāks pierādīt kā dzīvotspējīgs pasākums, tad varēsim izvērsties. Tagad jārauj pakaļas, lai vispār ir kam kādu punktiņu iedot.

   • Kristaps VAZ#99

    Tehnisko noteikumu publicēšana nepilnu mēnesi pirms pirmā posma nu nemaz neveicina dalībnieku skaita pieaugumu :D

    Bet ko nu vairs par to. Jāpriecājas par to kas ir. Pagaidām.
    Tāpat kā ar jauno auto – paspēs-paspēs, nepaspēs-nepaspēs :D

    • Ritvars

     Tiem, kas grib piedalīties, tas problēmas neradīja, kā redzams :D

     • Lielākā daļa no autokrosa, ja kas :) Nebūtu viņu – dalībnieku saraksts apstātos pie 20 :)

   • UV

    Pec gonkas tā īsti arī nav skaidrs, vai LV RX vispār notika?! Lada kauss bija, folkreiss bija, NEZ bija, LV RX …… . Ne rezultātu, ne abalvošanas, nekā!
    Varbūt var lūgt skaidrojumu?

 • NEZ formāts vispār ir tāds īpatnējs – visi brauc kopā ar visiem un savas klases ietvaros tiekas tikai finālā. Kam tas ir izdevīgi, nezinu…

 • VW

  Biķerniekos folkreiss būs?

 • Linda (92)

  Vai kāds var padalīties ar info, cik svētdien maksās ieeja?

  • Kristaps VAZ#99

   6dien 10eur, 7dien 15eur. abas dienas 20eur.

   • Horvāts

    O, pa dārgo, salīdzinot ar nepieRīgas trasēm!!!

 • lauris

  Varbūt vajag supercar 2500?d.d.d.d.d.d.d.d. tad būtu arī lv braucēji?

 • andris

  kapec vazi maksa daudz mazaku dalibu, bet trasi izmanto vienadi? un vaziemari sertifikats dugam divarpusreizes letaks, kapec taaa?

 • Fans Visiem.

  Būs arī Ralijkross live??

 • autokross un folkreiss rullē

  Būtu labi ja būtu rallijkross live

 • oto

  LVRX pārāk maza info medijos un piekrītu par tehniskajiem noteikumiem un nolikumu nu nepieklājīgi vēlu viss notiek, un arī atkrīt daudzi RWD braucēju 2000 klase.
  Bet dzīvosim redzēsim, kā tāds pasākums nav slikts, Latvijā nestrādā tie principi, kas citviet eiropā, it sevišķi skandināvijā. Ja gribam riktīgi sportisku klasi tad parasti dalībnieku maz, tikai tie kuri var guldīt iekšā naudu, ja ierobežo vairāk tehniskos noteikumus, daudzi atkal saka, ka tas nav sports, nu dillemma, bet tomēr domāju vairāk ierobežot tehniskos noteikumus, lai ir lētākas izmaksas un tad varbūt būs vairāk braucēju.
  Šobrīd Folkreis rullē- dzīvs piemērs, kamēr ir trases kuras ir gatavas organizēt šo ekonomiski neizdevīgo gonku.

 • Lauris

  Sorry
  Ne jau dalībnieku trūkums ir teh noteikumu termiņš….NU nav latvijā biezo sportistu visām disciplīnām pa 30…….. lielākā daļa brauc pa savu naudu ..un viss.lai tie neta klabinaataaji pasji pabrauc….un tad raksta.fak

  • KristapsVAZ#?

   Es arī klabinu un nebraucu :D

 • Gints Sproģis.

  Veči nemurgojiet ,nejauciet kopā folkreisu ar rallijkrosu , cenas biļetēm sapūstas ,paskatās cik maksā ERK, eiropas chelendžā un eiropas krosā Vilkičos, pie neza folkreis ir lieks tas cits pasākums to pateiks arī U .Traubergs, abas dienas mākslīgi izstieptas, lai nokāstu par ieeju. No Strokša ERX dalībniekiem ne vēsts , rallists ielīdis citas autosporta komitejas darbībā!

 • Paldies visiem par superīgo nedēļas nogali, īpaši folkreisistiem par lielisko šovu! Tā turēt!

 • skatītājs

  žēl tik,ka nebija tiešraide netā kā no Jēkabpils trases….tāds pasākums un nekā!?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***