Rallijkross: Sākušies starptautiskie seriāli

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.04.2023
12:29

Aizvadītajā nedēļas nogalē Dānijā startēja RallyX rallijkrosa seriāls, kurā pirmos divus posmus aizvadījis Ronalds Baldiņš. Savukārt šonedēļ uz starta Eiropas rallijkrosa čempionātā dosies Jānis Baumanis, aizvadot pirmo posmu Ungārijā.

Baldiņš ar līderu potenciālu

Ronalds Baldiņš aizvadījis pirmos divus posmus RallyX rallijkrosa seriālā, kuri norisinājās Dānijā, Nisumas trasē. Valmierietis uz sacīksti varēja doties pēdējā brīdī, jo ilgstoši kroskāru dalībnieku sarakstā viņš bija kā rezervists lielā pieteikumu skaita dēļ.

Sestdien, kad tika aizvadīts pirmais seriāla posms, Ronalds sāka lieliski – ar trešo vietu pirmajā kvalifikācijā 32 dalībnieku konkurencē. Vēlāk gan diena izjuka: pēc devītās vietas otrajā kvalifikācijā sekoja izstāšanās gan trešajā priekšbraucienā, gan pusfinālā, kas Baldiņam pirmajā posmā deva 17. pozīciju.

Svētdien, otrajā posmā priekšbraucienu rezultāti bija stabilāki – sestā un piektā pirmajos divos braucienos, pēc nelielas kļūdas 16. vieta trešajā cīņā. Baldiņš nokļuva pusfinālā, kurā sasniedza otro pozīciju. Tas deva šā gada pirmo iespēju startēt finālā, kurā sasniegta piektā vieta pēc saķeršanās ar konkurentu pirmajā aplī. Pēc diviem posmiem Latvijas braucējs kopvērtējumā atrodas devītajā vietā.

Kroskāru klasē pirmajā posmā uzvaru guva norvēģis Tomass Ēks Murstads, bet otrajā soms Riku Hūhka. Abu attiecīgi otra cīņa nebija tik spožas, līdz ar to kopvērtējuma situācija pēc šīs sacīkstes visai blīva.

Supercar klasē pirmajā posmā dominēja zviedri – trijniekā Peters Hedstroms, kuram sekoja Johans Kristofersons un Kevins Eriksons. Otrajā cīņā Eriksonam uzvara, Jurijs Beļevskis otrais, Hedstroms trešais.

Jānis Baumanis demonstrē auto un pošas ceļā

Tikmēr šonedēļ Ungārijā, Njiradas trasē startēs Eiropas rallijkrosa čempionāts, kurā RX1 klasē uz starta stāsies arī pērnais vicečempions Jānis Baumanis un viņa RX Team Latvia. Klasē 19 pieteikumu, pirmā cīņa būs spēku samērus atklājoša.

Pagājušajā piektdienā Jānis Rīgā demonstrēja savu jauno Peugeot 208 automašīnas dizainu, un apliecināja gatavību cīnīties par visaugstākajiem šīs sezonas rezultātiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv