Rallijkross: Sestdien Biržos turpinās Latvijas kauss

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.06.2017
18:03

Sestdien Jēkabpils pusē, Biržos, turpināsies Latvijas rallijkrosa kausa izcīņa – tiks aizvadīts otrais posms. Pirmā posma Biķerniekos līderiem būs uzdevums aizstāvēt iegūtās pozīcijas.

Ceturtdienas vakarā Super 1600 klasē saņemti pieci pieteikumi, Touring car – 12, LADA RX – 21 un RX Open – divi pieteikumi. Tiesa, tā kā dokumenti nereglamentē pieteikuma termiņa ierobežojumu pirms sacensību dienas, šobrīd ir neiespējami prognozēt, vai šis sastāvs ir galīgais, vai arī gaidāmi papildinājumi klasēs. Kas, savukārt, padara bezjēdzīgu spēku samēru salīdzināšanu un prognozēšanu.

Tomēr pēc pirmās sacīkstes Rīgā priekšstats par klašu līderiem ir izveidojies. Super 1600 klasē jau kopš pērnās sezonas pārsteidz Elisa Dukaļska lieliskais sniegums. To pārvērst labā rezultātā pirmajā posmā liedza tehnikas problēmas finālā, taču pirms Biržiem viņu varētu dēvēt pat par sezonas galveno favorītu. Rīgā otrais – pirmais no Biržu sarakstā esošajiem (uzvarēja lietuvietis Roks Baciuška) – bija Edijs Ošs. Dukaļska un vēl viena stiprinieka Reiņa Safonova tehnikas problēmas prata izmantot Jānis Spundiņš. Finālā netika Roberts Vītols. Pieci minētie veido Biržu posma pieteikumu sarakstu Super 1600 klasē.

Touring car klasē pieteikti 12 braucēji, kas ir tikpat, cik startēja Rīgā. Sastāvs pamatā ļoti līdzīgs, taču pašlaik sarakstos nav Kaspara Salnāja, Edgara Kokoriša un Jura Smilgas, tā vietā debitēt rallijkrosā plāno Edijs Varnas ar savu Scirocco, startam ar Toyota Celica gatavojas arī Jānis Olle, cīņā ar jaunu BMW dosies arī Kaspars Fricsons.

Rīgā uzvaru guva Kristaps Grunte, ar savu jauno BMW 120RX pārliecinoši sakaujot konkurentus. Otrais bija lietuvietis Vitauts Samsons, trešais – Jānis Ikers.

RX Open klasē startam jau atkal gatavs Jānis Veģeris (apbrīnojama sacīkšu programma!), startam ar rallija Evo VIII gatavojas arī savulaik rallijkrosa panākumus guvušais Mārtiņš Svilis.

LADA RX klasē 21 pieteikums. Rīgā pirmajās pozīcijās finišu sasniedza Emīls Krūmiņš, Valters Liepiņš un Oskars Safonovs. Sastāvs kopumā kopš pirmā posma pamainījies, kas var ienest rezultātu izmaiņas arī vadošajās pozīcijās.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv