Rallijkross: Sestdien interesanta sacīkste Rīgā!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
30.09.2011
13:49

Sestdien, 1. oktobrī Rīgā, Biķernieku trasē notiks specifiska rallijkrosa sacīkste – Baltijas kausa pēdējais posms, kurā nospiedošais vairākums dalībnieku būs Igaunijas čempionāta sportisti. Līdz ar to uz starta redzēsim daudzus līdz šim Latvijā neredzētus sportistus, līdz ar to neprognozējamu sacīkstes iznākumu. Svarīgs posms Reinim Nitišam – Igaunijas rallijkrosa čempionāta līderis aizvadīs kaimiņu seriāla priekšpēdējo posmu un teorētiski var kļūt par Igaunijas čempionu.
Sacīkstes Baltijas statuss šobrīd šķiet visai neveiksmīgs, jo no Lietuvas pieteikušies tikai divi sportisti, latvieši – seši. Taču tas pat šoreiz nešķiet īpaši slikti, jo igauņi sapulcējuši lielisku dalībnieku sastāvu – no 29 salonauto braucējiem 21 ir Igaunijas sportists. Cīņas būs labu labās.
Latvijas līdzjutēji lielāko uzmanību, šķiet, pievērsīs D-2000 klasei, kurā startēs vairāki mūsu sportisti – Reinis Nitišs, Mārtiņš Porietis, Uģis Pauriņš, Māris Ločmelis. Turklāt šī arī būs tā sportistu grupa, kurā par igauņu titulu spēkosies Nitišs. Reinis divus posmus pirms seriāla beigām atrodas vadībā ar 113 punktiem, bet viņam ar 103 punktiem seko Silvers Havamā (par uzvaru posmā piešķir 20).
Notiks spēkošanās arī Baltijas kausa ieskaitēs. Baltijā šis būs trešais – pēdējais – posms. Pirmie divi aizvadīti Laitsē maijā un Vilkičos, kopā ar NEZ sacīkstēm. Līdz ar to dalībnieku sastāvs kopvērtējumos ir visai raibs, jo ieskaitīti gan visi Igaunijas čempionāta pirmā posma dalībnieki, gan visi iespējamie ziemeļnieki, kuri bija uz starta Lietuvā.
D-1600 klasē pašlaik līderis ir Reinis Safonovs, kurš gan rīt nestartēs, jo devies uz Eiropas rallijkrosa čempionāta pēdējo posmu Čehijā. Viņam seko Janno Ligurs un Vaids Navicks. D-2000 klasē pirmajās četrās vietās latvieši – Reinis Nitišs, Mārtiņš Porietis, Māris Ločmelis un Jānis Berķis. Pirmais trijnieks kaujas gatavībā, bet Berķis nestartēs, kā arī uzsācis savas Ford Fiesta tirdzniecību. D-Open klasē amizantā kārtā līderis ir norvēģis Ola Froshaugs, kam seko igaunis Rommi Puks un Ilgonis Krūmiņš. 4WD klasē līderis igaunis Helmets Palms, seko norvēģiete Kamila Antonsena un vēl viens igaunis Paits Reimans.
Sestdien braucieni, atšķirībā no NEZ, notiks atsevišķi pa klasēm, kā vēsta trešdien publicētais nolikuma pielikums.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv