Rallijkross: Sestdien Latvijas rallijkrosa čempionāta noslēgums

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.09.2021
10:41
Viens no Supercar līderiem Edvards Egle (Foto: Rallycross.lv)

Sestdien 333 trasē tiks aizvadīts Latvijas rallijkrosa čempionāta pēdējais, čempiontitulus izšķirošais posms. Klasēs jānoskaidro uzvarētāji un medaļu ieguvēji!

Šā gada pēdējais rallijkross tiks aizvadīts 333 trasē, kura kādu laiku bija izkritusi no Latvijas čempionāta aprites. Atgriežoties rīkotājiem gan jāiegulda pamatīgs darbs, lai sagatavotu trases grunts daļu gaidāmajiem startiem. Aizvadītie treniņi uzrādīja apļa vājās vietas, kuras atlikušajās dienās līdz sacīkstēm tiek sakoptas, cik nu tas ir iespējams.

Jāsadala vairāki tituli, un viena no kroņa klasēm, kā ierasts, būs Super 2000. Tajā ne tikai uz šo posmu pieteicies labs dalībnieku sastāvs – 15 –, bet arī medaļu dalīšanā situācija dramatiska. Kopvērtējuma top-5 atrodas 15 punktu ietvaros, ar piebildi, ka pēdējā posmā vēl iespējams sasniegt 30 punktus. Līderu pulkā šobrīd čempions Jānis Ikers (71), debitants Ivo Gabrāns (67), Jānis Olle (63), Maija Stakena (63) un Jānis Spundiņš (56). Teorētiski uz titulu pretendē arī Kristaps Kasparovičs un Varis Žentiņš, tiesa, viņu izredzes sasniegt uzvaru ir brīnuma līmenī.

Pēdējā posmā arī pāris interesanti debitanti: uz starta stāsies šā brīža viens no Folkreisa līderiem Lenards Patriks Lepsis, kā arī pērnais Folkreisa uzvarētājs Miks Gabrāns, kuram neizdevās debija krosā Mūsas posmā. Tāpat rallijkrosa cīņas iepazīs Toms Lielais un Raivo Dundurs.

Radniecīgajā Super 1600 klasē arī vēl jānoskaidro čempions, lai gan nosacīts pārsvars pār konkurentiem saglabājies Arnim Odiņam, pat ar ne sevišķi spoži noslēgušos Mūsas posmu. Viņa vadība pār Modri Žentiņu ir 12 punkti, matemātiskas izredzes ir arī Jānim Liderim un Jurim Narubinam, tiesa, dalībnieku skaits viņus var izslēgt no cīņas jau sacensību rītā – ja braucēju skaits būs neliels, var pazust iegūstamais 30 punktu maksimums. Tātad Odiņš pret Žentiņu. Klasē pēdējai sacīkstei pietiekušies septiņi dalībnieki – visi minētie latvieši un trīs Lietuvas braucēji.

Čempiontituls bija jāizspēlē arī Xtreme bagiju klasē, tomēr dīvainu sakritību rezultātā cīņa nenotiks: kopvērtējuma līderis Ronalds Baldiņš saņēmis pēkšņu uzaicinājumu uz ASV, lai piedalītos Nitro Rallycross posmā Jūtā. Posmam negatavojas arī sekotāji Ingus Beļakovs, Reinis Nitišs un Jānis Baumanis. Pēdējam jāaizvada aktuāls posms Igaunijas rallijkrosa čempionātā, jo pirms pāris nedēļām viņš guva izcilu uzvaru priekšpēdējā posmā, kopvērtējumā nonākot Igaunijas čempionāta trijniekā.

Bez līderiem Latvijas čempionātā nav iespējams savākt braucēju kvorumu, līdz ar to arī pārējie braukt gribējušie paliek skatītājos. Tas, protams, nerada prestiža sajūtu Latvijas čempionāta vērtībai šajā klasē, taču braucējiem iemesli katram savi – vairāk vai mazāk attaisnojoši. Līdz ar to, ja nekas pēkšņi nemainās, Baldiņš čempions, medaļas Beļakovam un Nitišam.

Labs dalībnieku skaits Lada RX klasē, 19 pieteikumu. Arī šeit jādala čempiona tituls: Andris Krastiņš šobrīd par pieciem punktiem priekšā Emīlam Krūmiņam, izmantotas kļūdas attālumā arī Mārcis Martinovs. Tikmēr Raivim Galviņam 14 punktu pārsvars BMW RX3000 ieskaitē, reālākais viņa pozīcijas apdraudētājs ir Kārlis Nebars. Abu duelis varētu būt skaists klātienē, bet kopvērtējuma līdera maiņai nepieciešami vēl kādi papildu veiksmes/neveiksmes elementi, vēl bez tiešajām cīņām. Klasē 13 pieteikumu, ieskaite šogad guvusi lielisku uzrāvienu.

Pavisam traka situācija Supercar ieskaitē. Līderiem Edijam Ošam un Edvardam Eglem vienāds punktu skaits – pa 70. Attiecīgi, kurš labāks pēdējā posmā, tas čempions. Savukārt cīņā par trešo vietu vienāds punktu skaits (55) Jānim Veģerim, Mārtiņam Svilim un Maiko Tammam. Tamms gan nebūs pēdējā sacīkstē, koncentrējoties Igaunijas čempionāta cīņām.

CK 650 klasē kādam no Igaunijas braucējiem vēl ir teorētiskas izredzes apsteigt Dāvi Tobiasu. Tomēr reāli Dāvis arī šosezon šķiet ievērojami pārāks pār sekotājiem, tāpēc kopvērtējuma uzvaras nodrošināšanai nevajadzētu būt pārāk smagam uzdevumam. Drīzāk aizraujoša cīņa gaidāma par pārējām godalgām. Var teikt, ka uz medaļām pretendē gandrīz visi igauņu braucēji un Marta Starka. Iznākums nav prognozējams.

333 sacīkstē uz starta gaidāma Junior 1000 klase, kurai pieteikušies četri braucēji – Linards Jasons, Dainis Zemnieks un Kristaps Valters, kā arī igaunis Rūdi Reinumēgi. Uz starta arī Junior Xtreme klase, kurai šis arī būs pēdējais, izšķirošais posms, taču pavisam citādākā sezonā nekā pārējām minētajām kategorijām: līdzšinējās sacīkstes aizvadītas Latvijas autokrosa čempionātā, bet jau kopš gada sākuma bija paredzēts, ka viens posms notiks arī rallijkrosa versijā. Uz starta galvenie sezonas dalībnieki: Markuss Ūtēns, Raivo Jānis Beierbahs, Marks Jeršovs un Jānis Kozlovskis juniors. Ūtēnam šobrīd ir labs pārsvars kopvērtējuma līderpozīcijā, bet darbs vēl jāpaveic līdz galam.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv