Rallijkross: Situācija Latvijas kausa kopvērtējumā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
10.08.2011
19:53

Autocross.lv veica atjaunotā Latvijas rallijkrosa kausa rezultātu izpēti un apkopojumu, iegūstot interesantus secinājumus. Līderi Latvijas kausā posmu pirms tā beigām – Reinis Safonovs (D-1A), Reinis Nitišs (D-2), Ilgonis Krūmiņš (Open) un Aldis Zēbergs (4WD).

Lai arī valda uzskats, ka pie punktiem pirmo reizi Latvijas kausa dalībnieki tika tikai Vilkičos un tikai D2 klasē, nolikums vēsta ko citu. Latvijas kausa nolikums nenosaka minimālo dalībnieku skaitu posmā, ar kuru tiek uzsākta punktu skaitīšana. Tas ir, punktus dalībnieks gūst arī tad, ja ir vienīgais savā klasē. To, kā regulējas punktu sadale, nosaka klases dalībnieku skaits, gluži kā NEZ sistēmā. Tā sauktie pilnie punkti sākas no astoņiem dalībniekiem klasē, bet pilno punktu tabula samazinās par vienu punktu līdz ar katru trūkstošo braucēju. Tātad, ja par uzvaru astoņu un vairāk dalībnieku konkurencē var gūt 20 punktus, tad ar septiņiem dalībniekiem uzvaras vērtība ir 19, ar sešiem – 18, utt.

Jāpiebilst, ka, atšķirībā no Latvijas čempionāta statusa sacensībām, arī LAF lielie dokumenti (kodekss, Prezidija lēmumi) nereglamentē kādu nepieciešamo dalībnieku vai posmu skaitu, lai Latvijas kauss būtu uzskatāms par notikušu. Tātad, kaut viens dalībnieks vienā posmā un Latvijas kauss jau rokā.

Pēc šīm patiesībām situācija Latvijas kausā pēc četriem (Laitse, Misso, Vilkiči, Rīga) no pieciem posmiem ir šāda. D-1A klasē līderis ir Reinis Safonovs ar 49 punktiem. Viņš piedalījies visās sacīkstēs. Uz vienu no posmiem devās arī Reinis Lilienšteins, formāli gūstot otro vietu un 10 punktus.

D-2 klasē pirmos posmus Igaunijā veica trīs Latvijas braucēji, Lietuvā bija seši, bet Rīgā – jau septiņi. Tam visam rezultāts: Nitišs līderis ar 57 punktiem, seko Porietis ar 45, Jānis Berķis ar 40, Mārim Ločmelim 31, Jānim Spīķim 28, Uģim Pauriņam 25 un Ulvim Bujānam – 9 punkti.

Open un 4WD klasēs pirmie dalībnieki parādījās ar Lietuvas sacīksti. Open klasē Krūmiņam 26 punkti, bet Andrim Maševskim – 20. 4WD klasē Aldim Zēbergam 25, bet Kārlim Goldmanim – 10 punktu.

Posmu rezultāti un kopvērtējums publicēts Autocross.lv rezultātu sadaļā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv