Rallijkross: SK 333 nopietni gatavojas NEZ posmam!

Viesturs Saukāns  16.07.2014 16:34 46

Lai gan pagaidām informācijas telpā ziņas par NEZ Rallijkrosa čempionāta 4. posmu ir skopas, skaidrs, ka SK 333, uz kuru pārcelts 25. un 26. jūlija posms, gatavojas pasākumam ļoti nopietni.

Ceturtdien, visticamāk, parādīsies pirmais oficiālais preses ziņojums. Savukārt par plānu nopietnību liecina fakts, ka rīkotājs Haralds Šlēgelmilhs pasākuma rīkošanai piesaistījis kompāniju RA Motorsport, kura uzņemas menedžmenta un publicitātes lietas – šī ir tā pati kompānija, kura divus gadus veiksmīgi rīkojusi Eiropas rallija čempionāta posmu Liepājā (un Ventspilī). Lai gan nav oficiāli apstiprināts, SK 333 un RA Motorsport plāni rallijkrosa sakarā ir krietni vien tālejošāki nekā valsts autosporta goda glābšana kārtējā krīzes situācijā. Skaidrs, ka rallijkross šobrīd Latvijā ir zenītā, kam, teorētiski, vajadzētu palīdzēt gan finansējuma meklējumos, gan dalībnieku piesaistē.

Uzmanību! Brīvprātīgo palīgu piesaiste pilnā sparā! Skaidrs, ka 333 trasē daudz darāmā, tāpēc rīkotājs un LAF Krosa komisija uzaicina brīvprātīgos palīgus, kas labprāt palīdzētu praktiskos darbos šo piektdien. Lūgums līdz piektdienas rītam pieteikties, kontaktējoties ar Intu Ulmi (29264457).

Sportistiem aicinājums pasteigties ar pieteikšanos gaidāmajai cīņai! Tā kā NEZ rallijkrosa sacensību vēsture Latvijā allaž bijusi sarežģīta, un trases maiņa arī šogad situāciju nerada vieglāku, šis ir Latvijas autosporta prestiža un principa jautājums.

 • Māris

  Viestur, varbūt Tev ir kāds precīzāks info par dalībniekiem uz Lietuvas posmu, mājas lapā ir tikai 27 dalībnieki un info nav mainījies no 11.07, paldies par atbildi :)

 • Kavitav140

  Vajadzēja laist folkreisu ar šiem kopā

 • lielais

  Laikam jau tomēr fr tās mašinas nav tādas lai rādītu eiropai. Tad jau labāk tos pašus ļoti mīlētos amatierus. :-D Vai valstīj kura ir gatava ka viņai būs pirmais pasaules cempis rallijkrosā vajadzētu rādit tādas mašinas kas ir krietni apskādēta un nav isti glītas?! 8-)

  • Pagājušajā gadā fokreisisti startēja NEZ rallijkrosa sacīkstē Mūsas trasē. Vai tad bija slikti? Daža laba amatiera auto staro citu izskatās vēl bēdīgāk nekā bēdīgi…

   • lielais

    Nu zigulitimjau gadu nasta,bet tas otrs jau bmv. bmv jau vispār nav sporta mašinas! Tā VAIRĀK IR DIOGNOZE! :laugh:

    • HarryVanLee

     Nu, nu, nu… tikai nevajag-BMW sportaa nav ne vainas! Nevajag jaukt civilos ziimuljus ar sporta lietaam. BMW ir pietiekami liela noziime autosportaa lai neteiktu vairaak… Auto ar savu specifiku-klasika paliek klasika-ne velti J.Vorobjovs un A.Neikshaans ,, izklaideejas,, rallijos ne ar tiem sliktaakajiem rezultaatiem… Un nebuus taa, ka LC krosaa neparaadiisies kaads BMW…visam savs laiks…

     • Runājot par RWD, man bišķi sāpīte, ka folkreisā neizdodas sapulcēt vienkopus vairāk par 2-3 mašīnām, lai gan gribētāju pietiek. Man ir baigā aizdoma, ka kādā brīdī visi folkreisa RWD interesenti tiks aicināti uz pasēdēšanu par šo tēmu. Skaidrs, ka ar RWD ir grūti cīnīties par augstām vietām, taču atgādinu, ka nolikumā RWD pie noteikta dalībnieku skaita pat ir paredzēti atsevišķi finālbraucieni. Katrā gadījumā šo domu nevajag atmest.

   • TadsNekads

    Atrads divs tris bedigos un tagad izsmej. Folkreis ir un paliks manas acis neskatams gonzervbudzu dauzishana. Un es pat domaju ka amatieri mestu likumu tadam domam par 333

  • Kavita V 140

   Kādas muļķības! Pagāšgad vēl Nez Bauskā uzvarētājs manliekas viņš bij ar to gaši zilo Volvo no Norvēģijas lkm!Pakaļas piedziņas lkm bij! Viņš bij sajūsmā par mūsu folkreisa mašīnām! Par to kāda Latviešiem pieeja folkreisa mašīnām bij! ;)

 • lielais

  :shock: :shock: :shock: :shock: pieteikumā ir arī jaunā un pazudušā zvaigzne Toms?!

  • Kristaps VAZ#3

   Jā, startēs ar Porieša veco golfu ;)

 • māris

  Viesturs uzjautā leišu rīkotājiem par nedēļas nogali un precīzu info pat dalībniekiem :) un kas ar Brediku, Lietuvā nebrauks?!

  • Es tā saprotu, ka Intačka man izsniegs galīgo LIT sarakstu, tur leiši kaut ko ar klasēm bija salaiduši.

 • kaspis

  Lielais ar ko tu brauc? 8-)

  • lielais

   Nu es jau ir vecs,es jau vairs nebraucu,bet tris gadu projekts ir gatavs un dēls brauca amatieru cempionātā Ludzā ar golfiņu

 • lielīgais

  Pārsvarā ar muti. Reizēm ar pirkstu pa karti. Kad onkuļi atĺauj, tad ar auto.

 • lielais

  :-) arī ar muti ātri braukt ir jāmāk! A ar pirkstu pa karti mūsu galā vairs sen nebrauc,nopērc TOM TOMu un ari vairs nevajadzēs!

 • lielais

  Viestur kāpēc pazuda divi mani ieraksti? Kur ir demokrātija un vārda brīviba? Ja nav argumentu tad komentārus vai ierakstus kas nepatīk vajaga dzēst? Vai tur bija kas rupšs un aizvainojošs?

  • antons

   beidz zīmuļoties un ej strādāt

  • Tieši kuri ieraksti? Droši raksti vēlreiz, neko neesmu dzēsis.

  • Ā, jā, bija gan divi: viens bija links uz inbox.lv pastkasti, kur turpinājumā prasīja paroli, otrs – kaut kāda mistiska pasākuma it kā bildes uz adresi, kuru nevēra vaļā. Tā kā linku spamošana neta vidē nav atbalstāma, ja zem šiem linkiem nekā nav, tad tos gan izdzēsu, bija tāda lieta.

 • latvanis

  interesanti, kurā klasē paredzējis piedalīties pats Haralds Šlēgelmilhs :)

  1600 klasē tagad Baltijā daudz konkurētspējīgi auto, ceru uz plašu pieteikšanos

 • Interesanti, kas tas par Golf III ar ko Ziedāns brauks… varbūt Porieša?

  • Kristaps VAZ#3

   skatīt 4.1 punktu :clown:

 • kaspis

  ja man kadrez darzins bus,tur ziedes tik rozes…………,bet zem gultas man ir baigais t…….. 8-) ,bet es tikai vinu taisu…..!(nevis kads cits) pec gadiem!es eju senot man tagad nav laika! :rotfl:

 • latvanis

  Es, protams, saprotu, ka Igaunija ir tālu no Ropažiem :) bet vai ir informācija par iespējamiem dalībniekiem no viņu nacionālā rallijkrosa čempionāta, kurš, kā zināms, ir diezgan pieklājīgs?

  • Precīzi nezinu, kaut kas varētu arī būt. Katrā gadījumā uzaicinātas iesaistīties ir visas valstis, protams.

 • Biku offtopic – Viestur, kā mūsējiem iet krosā Francijā?

 • susurs

  Kur redzeet kaa muuseejiem iet nezaa lt???

  • Kristaps VAZ#3

   autokrosas.lt iespējams būs rezultātu tabulas. Vai jau gonkas laikā, vai tikai pēc tās, to gan nemāku pateikt.

 • vsa

  es uzskatu ka folkreisam jabut ka izklaides veidam ,bez licenzu maksam,bez dugu papiru maksam,bes darga ekipejuma ..ar simvolisku dalibu maksu.. ka tas ir redzamajos sovos norvegija un somija.. ta varetu piesaistit daudzreiz vairak braukt gribetaju..bet folkkreiss ir partapis par sporta veidu kur dzeki buve auto kuri maksa daudzreiz vairak neka 950 eiro un ja kads grib pirkt,to parperk comi un auto paliek pie veca ipasnieka.. ja iet runa par aizmugures piedzinas auto,tad bus divi auto uz gada beigam,ar vienu brauksu pats/ jo ziema ar prieksam var cinities un pat uzvaret/ ,bet otrajam gan atradisu braukt gribetaju,vai iziresu. gribeju dazus piesaistit brauksanai,bet kad sadzirdeja cik tas maksa,pateica ne ne.. ;-)

  • A davai vispār bez dugām! Reāli pa lēto būs. Un bez ķiverēm, vēl lētāk. Un bez tiesnešiem un ātrajiem, pavisam lēti. Jo, cik tad tur bēres – tādas pavisam lētās, bez ziediem, kastes un mielasta – pāris simtos var iekļauties!

   • vsa

    nevajag jau parspilet.. bet ta ir lv, daudzi grib nopelnit visur kur ir iespejams..

    • Kurš tad uz kā pelna? Ir runa par elementāru drošību un organizatoriskajām izmaksām, lai viss šis pasākums varētu notikt. Un Latvijas folkreisu ar Skandināvijas nebūtu īsti prātīgi salīdzināt… cits dzīves līmenis, iedzīvotāju skaits, potenciālo sportistu skaits utt.

     • Kas patiesībā ir apbrīnojams paradokss, ka pie viņu dzīves līmeņa un attieksmes folkreisa mašīnu cenas ir zemākas, bet drošība ir katastrofāla. Bet viņi arī vienkāršāk uztver, piemēram, ātrās palīdzības regulāru ierašanos trasē, tas mums ir extra notikums, ka kādam pabrauc pretī uz pārbaudēm. Viņiem – ik pa pāris stundām sac.dienas laikā. Šito es nesaprotu, kā viņi tiek ar papīriem un šīm lietām galā, esmu mēģinājis prasīt, bet viņi nesaprot jautājumu. Tipa, shit happens, motorsport is dangerous, un viss. :)

    • Atnāc uz pārrunām, es Tev ar skaitļiem iepazīstināšu. Ja gribi nosisties, dari to pagalmā.

     • vsa

      viestur, es zinu ka parrunas beigsies../ brauc tur kur nav neko jamaksa un nevajag tjipa drosibu/ bet taja pasa aka vai citos amatieros neviens nav nosities vai sevi traumejis. .. negrinu strideties, bet ka es noskaitu dzekiem kuriem ir interese braukt, cik tas vis maksa, vini vnk atbild- un tas ir letais sporta veids folkreiss?? joprojam tex. komisars uzsver kad piezvanu ka ar trubu sedekliem kuriem ir beigusies homo neviens itka nebrauc.. tad to vajag ierakstit teh.noteikumos, nevis mutiski teikt. ta luuk.

     • Autosports diemžēl nav badmintons, tas kaut ko maksā, arī drošība kaut ko maksā. Tāpat, ka signalizācija mašīnai un apsardze veikalam – var jau no tā visa atteikties, “jo šo mašīnu vēl nekad nav zaguši” un “šajā veikalā vēl bulciņas nav nozagtas”. Bet, vai tiešām sliktie nekad neatnāks? Par beņķiem – noteikumi ir pietiekami skaidri par šo tēmu uzrakstīti, turklāt tieši tā arī ir pierakstīts – konsultēties ar teh.kom., ko Tu esi arī darījis. Ir tikai viena bēda – citi uzbūvē piecas mašīnas gadā, un visas spēj ar pirmo reizi iziet tehnisko, sakārtot papīrus, utt. Dažs būvē jau septīto projektu 12 gadu laikā, bet kā netiek līdz papīriem, tā netiek. Un visu laiku ir centieni kaut kā “pa maliņu” visu sakārtot, izsprukt uz to, ka “gan jau saies”. Redz, vienreiz nesagāja, aizsūtīja mājās. Nu nesanāk šie tehniskie ražojumi tik veiksmīgi, ko lai dara! Un vispār, pieteikties uz jau cik ssacensībām un neierasties nav labs tonis, sevišķi, ja pieteikumu neatsauc. Tā kā vispirms spogulis, tad manevrs citu virzienā. Kāpēc Latvijas krosa vidē ir trīs, četri kadri, kuriem gadiem ilgi viss ir slikti. Tie pārējie 100 ir idioti, ka neredz lielos pāridarījumus no Kr.Kom.puses, vai kā?

     • Kristaps VAZ#3

      Pasaki man, Valērij – kurš sēdētu cietumā, ja oficiālās sacensībās tiktu pieļauti starti vispār nedomājot par drošību un notiktu kas nelāgs?

     • vsa

      nav jegas strideties.. man nav sponsoru lai nopirktu sabuvetu auto pa vairakiem tukstosiem vai atseviski mezglus,dugas jaunu sedekli un t.t. ..ekipejumu perku lietotu un kas auto visu taisu pats .. ja ir nauda un motors iet ,braucu, ja nav naudas, nebraucu.. ka viens krosists teica, ja tev nav naudas ielikt dugas pa 600ls,nevari nopirkt jaunu ekipejumu pa 1000 ls,ja nevari nopirkt atrumkarbu pa 1000ls un pasutit motoru pa 3000ls, nav ko list autosporta. brauc krumu gonkas un viss. tie kuri brauc pa savu naudu un pasi skruve auto,sapratis, bet tie kuriem ir sponsori,nesapratis… ari autosporta ir / savejie / un ir / parejie /..

     • Pastāsi par savējiem un pārējiem.
      Un folkreiss kā reiz ir domāts tam, lai pa mazām naudiņām varētu vismaz kaut nedaudz paķert kaifu. Uzvarētāja mašīna maksā 950 eiro, iespējams, tas ir vienkāršāk nekā 12 gadus strīdēties ar teh.kom., lai pierādītu, ka tas, kas ir slikts, patiesībā ir labs, tikai komisārs nepareizi skatās.
      Ja atbilde būs, ka folkreiss ir sūds, gribas gāzt krosā, tad nečīksti, ka kaut kas ir par dārgu – tas tomēr ir nacionālais čempionāts.
      Nu tad – par tiem savējiem un pārējiem.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (32)

Dalībnieki KKK (11+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA