Rallijkross: Šonedēļ latvieši Skandināvijā

Viesturs Saukāns  15.06.2019 06:45 0

  Rallijkross, Ziņas

Jānis Baumanis Xtreme klasē Dānijā būs viens no A fināla pozīcijas pretendentiem

Nedēļas nogalē Latvijas sportisti aizvadīs cīņu ziemeļvalstīs – Jānis Baumanis startēs kārtējā pasaules rallijkrosa čempionāta posmā Norvēģijā, savukārt Dānijā mūsējie – otrs Jānis Baumanis un Dāvis Tobiass — cīnīsies NEZ Kroskartu čempionāta otrajā posmā.

Pasaules čempionāts Norvēģijā

Pasaules rallijkrosa čempionāts šonedēļ pārcēlies uz slaveno norvēģu Hellas trasi. Sezonas piektajā sacīkstē pasaules ieskaitē cīnīsies 17 dalībnieki, to vidū arī Jānis Baumanis. Piektdien aizvadītajā pirmā kvalifikācijas brauciena starta vietu izlozē Jānis ticis ceturtajā grupā, startējot pilnā piecu braucēju grupā, kopā ar Timiju Hansenu, Sirilu Reimondu, Gilomu de Rideru un Oliveru Benetu.

Šajā posmā uz starta atgriežas arī lietuvietis Roks Baciuška, kura daudzsološā karjera aprāvās ļoti agri, līdz ar sadarbības izjukšanu ar tautiešu ES Motorsport komandu. Baciuška no šī posma startē kā GCK Academy braucējs. Pēc izlaista posma uz starta atgriežas arī pati ES Motorsport vienība, savā auto pie stūres sēdinot Kevinu Abringu. Citu dramatisku manevru dalībnieku sastāvā nav.

Hellas nedēļas nogalē cīņā dosies arī Eiropas Supercar čempionāta braucēji, kā arī RX2 klase ar Latvijas pārstāvi Vasīliju Grjazinu ierindā.

Kroskartu braucēji Dānijā

Tikmēr Dānijā, latviešiem nepazīstamajā Frederikshavn trasē tiks aizvadīts NEZ Kroskartu čempionāta otrais posms. Uz starta CK 650 klasē Dāvis Tobiass, bet Xtreme klasē vienīgais Latvijas pārstāvis būs Jānis Baumanis.

Tobiasa klasē pirmssacīkšu dalībnieku sarakstā pieteikti seši braucēji, no kuriem trīs – Dāvis, norvēģis Uve Mikals Eide un zviedrs Linuss Andersens – devās cīņā arī seriāla pirmajā posmā Biķerniekos. Toreiz smagā cīņā ar Eidi uzvaru guva Tobiass, bet Andersens bija sestais no septiņiem Rīgas posma dalībniekiem.

Baumaņa Xtreme klasē Dānijas posmam pieteikti 20 dalībnieki. Liela daļa Biķerniekos vadošās pozīcijas guvušie braucēji ir uz starta, izņemot Rīgā labas pozīcijas guvušos baltiešus. Diemžēl uz posmu, lai arī bija pieteikts, netika arī Ronalds Baldiņš, kurš pirmajā posmā guva otro pozīciju.

Jānis Baumanis pirmajā posmā guva desmito vietu, taču demonstrētais potenciāls solīja augstāku rezultātu. Jāņa nedēļas nogali Rīgā izbojāja tehnikas defekts, kas atstāja iespaidu uz kvalifikācijas kopsummu un cīņu finālos.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru