Rallijkross: Šonedēļ NEZ Ziemeļeiropas rallijkrosa un kroskartu posmā 70 dalībnieku

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
16.07.2015
12:09

Nedēļas nogalē sporta kompleksā 333 norisināsies NEZ Ziemeļeiropas rallijkrosa un kroskartu čempionāta posms. Uz starta 70 dalībnieku, viesu statusā pasākumā piedalīsies pasaules rallijkrosa zvaigznes Peters Solbergs, Reinis Nitišs un Jānis Baumanis.

Salonautomašīnu rallijkrosā startam gatavojas gandrīz trīs desmiti dalībnieku. Pašlaik lielākā izrāde tiek prognozēta cīņā par uzvaru NEZ SuperCar ieskaitē. Iepriekšējā nedēļas nogalē sacensībās Lietuvā skarbu dueli aizvadīja Latvijas autokrosa čempions Agris Brediks un lietuvietis Šarūns Gliks. Pēc abu sadursmēm cīņā par pjedestālu Gliks zaudēja daudzas pozīcijas, bet Brediks par cīņu tika izslēgts no brauciena. Abi ir gatavi nākamajam raundam!

Tomēr, vai viņi ir galvenie favorīti uz uzvaru, vēl nav droši, jo Latvijas posmam pieteicies arī titulētais veterāns Aldis Zēbergs, spēcīgs būs igaunis Marts Tikerbars un soms Ville Mikkola.

Arī NEZ Super 1600 klasē pašlaik grūti prognozējams uzvarētājs. Labas izredzes uzvarēt mājiniekam Reinim Safonovam, tomēr var pārsteigt gan dānis Daniels Sveningens, gan lietuvietis, Baltijas autokrosa čempions Giedrjuss Stonis.

NEZ 2000 klasē pirmajā posmā Lietuvā uzvarēja norvēģis Kristians Sandmo, taču viņam tuvu bija latvieši Juris Spīķis un Edijs Ošs – viņi galvenie favorīti gaidāmajā cīņā. Abi bija ļoti ātri arī pavasara Autocross.lvRX Cup sacīkstē 333 trasē. Pārsteigumus var sarūpēt dānis Rasmuss Nilsens.

NEZ Open klasē galvenais favorīts būs vairākkārtējais NEZ rallijkrosa čempions norvēģis Ola Froshaugs, savukārt pārsteigumus var gaidīt no atraktīvā soma Crazy Mike, kā arī latviešiem Kristapa Gruntes un Andra Maševska.

Ziemeļeiropas Kroskartu trešajā posmā smagas cīņas Latvijas sportistiem. CK 125 klasē uz starta stāsies Ingus Beļakovs un Marko Priednieks, CK 250 klasē spēkosies Viesturs Kalniņš, bet CK 650 klasē viens no favorītiem būs Dāvis Tobiass. CK 125 klasē uz starta arī jaunais Olivers Solbergs, kuru pieskatīt uz Latvijas posmu dodas arī leģendārais tēvs Peters Solbergs.

Skatītājiem svētdien sacensību starplaikā būs iespēja aizvadīt „jautājumu un atbilžu vakaru” ar Peteru, kā arī Reini Nitišu un Jāni Baumani – par precīzu šīs akcijas norisi būs iespēja uzzināt pasākuma gaitā. Tāpat paredzams, ka 333 rallijkrosa apli būs iespēja izmēģināt arī blakus pasaules rallijkrosa čempionāta bronzas medaļniekam Reinim Nitišam. Nedēļas nogalē arī daudz citu aktivitāšu, ko sarūpējis sporta komplekss 333!

Sacensības norisināsies divas dienas. Sestdien, 18. jūlijā pēc aizvadītiem treniņiem pl.17:00 sāksies kroskartu un rallijkrosa pirmie kvalifikācijas braucieni ar kopēju startu. Svētdien jau no agra rīta tiks aizvadīta otrā kvalifikācija, bet pusdienlaikā notiks oficiālā sacensību atklāšana. Vēlāk trešā kvalifikācija un fināli.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv