Rallijkross: Šonedēļ rallijkrosa nedēļa

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.06.2023
19:17

Šajā nedēļas nogalē skati pavēršas rallijkrosa virzienā – svētdien Igaunijā norisināsies Latvijas-Lietuvas čempionāta trešais posms, bet Norvēģijā turpināsies pasaules un Eiropas rallijkrosa seriāls.

Latvija un Lietuva tiekas Igaunijā

Igaunijas jaunākajā trasē Rāsillā tiks aizvadīts Latvijas-Lietuvas čempionāta trešais posms, pirmā izbraukuma sacīkste no trim ārpus Latvijas. Pirmdien noslēdzās pieteikumu termiņš šim posmam, zināmi svētdienas cīņas dalībnieki.

Super 1600 klasē pieteikti seši dalībnieki, no kuriem divi Latvijas braucēji – Mārtiņš Spīķis un Uģis Traubergs, kuri aizvadījuši arī pirmās divas sacīkstes. LADA RX klasē septiņi dalībnieki, pamatā tie, kuriem ir svarīgi kopvērtējuma punkti cīņā par čempionāta medaļām.

Xtreme klasē divi latvieši – Elvijs Zaķītis un Bruno Blumbergs, bet klases kvorumu veido četri igauņi, kas plāno startēt svētdienas posmā. Supercar pieteikti pieci braucēji.

Par seriāla vadošajām klasēm kļuvušas pārējās trīs. Interesanti, ka statistiski visvairāk pieteikumu ir divās jaunākajās rallijkrosa klasēs. BMW RX 3000 kategorijā 21 pieteikums, bet patīkami šokē Yaris Cup, kur Igaunijas posmam pieteikti 14 braucēji. Atliek kārtējo reizi jūsmot par šo un arī autokrosa Junior Xtreme klasi, kuras pulcē lielu dalībnieku skaitu vecuma kategorijā līdz 14 gadiem. Sajūta, ka Latvijas kross bija izslāpis pēc šī vecuma posma klasēm. Jāatzīmē, ka Yaris Cup iepriekšējos divos posmos kopā pulcēja 12 braucējus.

Super 2000 klasē 13 dalībnieku, no kuriem desmit – Latvijas cīnītāji.

Nav izslēgts, ka sacīkstes sastāvs līdz svētdienai varētu arī papildināties.

Hellā turpinās pasaules un Eiropas čempionāts

Norvēģijā, Hellas trasē turpināsies pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāts, kas nozīmē, ka uz starta stāsies arī Euro RX1 čempionāta līderis Jānis Baumanis un viņa konkurenti. Šajā klasē visvairāk pieteikumu – 17 pieteikumu. Pārējās klasēs – pasaules RX1, RX2e un Euro RX3 – aptuveni desmit dalībnieku.

Ja pasaules čempionāts vien tikko sācies – Norvēģija būs otrais posms, tad Baumaņa Euro RX1 šī būs jau trešā sacīkste no sešām. Tātad pēc šī posma būs aizvadīta pussezona, bet viss pārējais būs izmisīga favorītu cīņa par katru kopvērtējuma punktu.

Pasaules ieskaitē aiz muguras viens posms, kurā Portugāles Montalegres trasē uzvaru guva Johans Kristofersons.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv