Rallijkross: Spīķim pjedestāls, Ziedānam medaļa

Viesturs Saukāns  21.07.2013 21:39 5

Lietuvā, Vilkiču trasē aizvadīts NEZ rallijkrosa čempionāta pēdējais, ceturtais posms, kurā augstāko vietu guva Juris Spīķis, NEZ 2000 klasē sasniedzot otro vietu. Savukārt augstāko rezultātu čempionāta kopvērtējumā no latviešiem guva Toms Ziedāns, seriālu noslēdzot trešajā vietā.

Kopvērtējums vēl jāapkopo, tomēr Ziedāna sasniegtā ceturtā vieta ir pietiekami labs rezultātus, lai noturētu kopvērtējuma medaļu, bet nepaceļ Tomu augstāk par trešo vietu, jo galvenie konkurenti norvēģi Kristians Sandmo un Pers Magne Roirass guva, attiecīgi, pirmo un trešo vietu.

Juris Spīķis sasniedza otro pozīciju, posmu noslēdzot starp čempionu un vicečempionu. Pēc kvalifikācijas astoņu braucēju konkurencē Spīķis bija trešajā, bet Ziedāns – pat otrajā vietā, piekāpjoties vienīgi dominējošam Sandmo.

NEZ Super 1600 klasē vienīgā Latvijas cerība Jānis Baumanis kvalificējās finālam trešajā vietā aiz lietuviešiem Ernesta Staponkus un Kaspara Navicka. Taču finālā Jāni piemeklēja problēmas un viņš izstājās, paliekot astotajā vietā. Debijas sezona rallijkrosā neveiksmīga tehnisku problēmu dēļ – Baumanis savā kontā var ierakstīt ceturto vietu Norvēģijā, visas pārējās sacīkstes iznīcinātas auto niķu dēļ.

NEZ Open klasē deviņu dalībnieku konkurencē Ilgonis Krūmiņš kvalificējās finālam sestajā vietā, bet Andris Maševskis – astotajā pozīcijā. Finālā Krūmiņš sasniedza finišu sestajā vietā (NEZ ieskaitē piektais, jo netiek vērtēts Starobrata sniegums – piektā vieta). Maševskim sacīksti izpostīja izstāšanās finālbrauciena vidū.

NEZ Supercar klasē uzvaru guva baltkrievs Aleksejs Sivirčukovs, kurš šoreiz, atšķirībā no Latvijas posma, jau startēja ar Lietuvas licenci un guva ieskaiti NEZ vērtējumā. Aiz viņa Aļģimants Gliks, ieskaitē neejošais polis Lukašs Zolls, bet NEZ formāli trešais – Gvids Drobužs.

Informēsim par situāciju klašu kopvērtējumos.

 • jelgavnieks

  Cik zinu tad ar Maševski viss bija OK, bet Krūms finālā izstājās motora defekta dēļ :-(

  • Njā, kā reiz ar protokoliem ar leišiem cīnamies tagad…

  • Kristaps VAZ#3

   Īsti OK gan nebija, jo pēc brīvajiem treniņiem mainījām ātrumkārbu un ar otru kārbu mašīna īsti vairs negāja. Bet principā gonka laba, jo ar šādu tehniku cīnīties pretī skandināviem nav variantu.

 • Kristaps VAZ#3

  Nu jau, nu jau – no kurienes tāda informācija par OPEN klasi?Tāda ļoti, ļoti nepareiza…

  Krūms uz finālu bija otrajā rindā un fināla trešajā aplī izstājās kārtējā motora defekta dēļ. Andris uzvarēja B finālu un A finālam kvalificējās kā septītais un NEZ ieskaitē finišēja 6. vietā.

  Tā lūk.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***