Rallijkross: (Sv.,19:45) Dānijā Nitišs un Porietis

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.05.2012
15:42

Dānijā, Nisumas trasē Reinis Nitišs un Mārtiņš Porietis uzsākuši NEZ rallijkrosa čempionāta pirmo posmu.

Svētd.,19:45: Mārtiņš Porieties NEZ 2000 klasē izstājās trešā kvalifikācijas brauciena laikā un nestartēja B finālā. Diemžēl sacīkste noslēgta 14. vietā.

Svētd.,16:30: Nitišs A finālā otrais, piekāpjoties vienīgi pārliecinoši ātrākajam Linemanam! Mārtiņa Porieša komanda pirms fināliem vēl mēģina paspēt sagatavot motoru…

Svētd.,13:55: Dānijā noslēgusies otrā kvalifikācija. NEZ 1600 klasē Reinis Nitišs saglabā otro vietu aiz Linemana. Arī vakar tomēr viss bija kārtībā ar oficiālajiem rezultātiem, Reinim otrā vieta. NEZ 2000 klasē Mārtiņš Porietis sestajā pozīcijā. Kopējā sarakstā Nitišs 16. vietā, Porietis – 23. pozīcijā. Līderi – Gudžjūns, Froshaugs, Hansens. Nitiša komanda atzīmē – aizvadītas divas kvalifikācijas sērijas, bet vēl nav piedzīvots neviens kontakts un mašīnai nav nevienas buktes. Braucējiem vēl trešā kvalifikācija un fināli.

Sestd.,19:30: Nisumā beigusies pirmā kvalifikācijas sērija. NEZ 1600 klasē Reinis Nitišs guvis otro vietu. Pašlaik neoficiāla informācija liecina, ka Reiņa rezultāts vēl tiek izvērtēts, jo viņa personīgā telemetrija ziņojusi par vienmērīgi veiktiem visiem brauciena apļiem, savukārt oficiālie rezultāti uzrādot, ka viens no apļiem bijis par piecām sekundēm lēnāks (nav runa par džokera apli). Līdz ar to Nitišs vēl diskutē ar sacensību vadību par šo niansi. Ja Reinis likvidētu liekās sekundes, viņš būtu pirmās sērijas līderis.

NEZ 2000 klasē Mārtiņam Porietim jāsastopas ar spēcīgu aizmugures piedziņas mašīnu konkurenci klases ietvaros (NEZ 2000 var startēt gan priekšējo, gan aizmugurējo riteņu piedziņas auto). Pēc pirmās sērijas Mārtiņš klasē sestajā vietā. Atzīstams rezultāts, ja ņem vērā, ka pērnā gada čempions Svartass ir turpat piektajā pozīcijā. Līderi ir tehniski spēcīgi sportisti, kuri tuvākajā laikā gatavojas startam Eiropas rallijkrosa čempionāta TouringCar klasē, būvējot vienu Ford Fiesta RWD pēc otras.

Rīt vēl divas kvalifikācijas un fināli. Ceram uz Nitišam izdevīgu rezultātu maiņu NEZ 1600 klasē. Šovakar Nisumā trase sausa, sportisti startējuši ar slikiem.

Sestd.,16:40: Laika kontrolē savā NEZ 1600 klasē Reinis Nitišs uzrādījis trešo rezultātu, piekāpjoties vienīgi mājiniekam Ulrikam Linemanam un lietuvietim Ernestam Staponkum, kurš šajā sacīkstē startē ar izīrētu auto, kuru apkalpo profesionāla komanda, līdz šim spilgtāk pazīstama kā krieva Leganova vienība Eiropas rallijkrosā. Ceturtais – noslēpumainais krievs Sergejs Zagumennovs, pietktais – Robins Bake Andresens ar Jāņa Aleksejeva komandas savulaik gatavoto Opel Corsa.

NEZ 2000 klasē Mārtiņam Porietim ceturtais rezultāts, lai gan no līdera Mārtiņš atpalika tikai par 0,2 sekundēm.

Kopējā rezultātu listē, no kuras tiek veidoti kvalifikācijas piecinieki, visus uz leju nobīdīja kuplā Open klase un dažas pilnpiedziņas automašīnas. Rezultātā Mārtiņš absolūti 17. vietā, Reinis – trešajā desmitā.

Trasē valda briesmīgi laika apstākļi – maksimums, septiņi grādi, migla un spēcīgs vējš.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv