Rallijkross: Startēs Latvijas rallijkrosa kauss

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
17.05.2017
13:04

Svētdien Rīgā, Biķernieku trasē startēs šā gada Latvijas rallijkrosa kausa izcīņa. Dalībnieku skaits papildinās, sezonas sākums – intriģējošs.

Trešdienas pusdienlaikā Super 1600 klasē saņemti 14 pieteikumi. Ekstravagantākie braucēji sarakstos ir ungāri Janko Vīšžts un Atila Mozers, kuri startēs ar, attiecīgi, Renault Twingo un Škoda Fabia automašīnām. Abi ir vairāk nacionāla līmeņa braucēji, taču Mozers fragmentāri aizvadījis arī RallycrossChallenge seriāla posmus.

Super 1600 klasē pieteikti arī vairāki spēcīgi igauņi – Janno Ligurs, Andre Kurgs, Arvo Kasks, kā arī Svens Orass un Marko Andreass Muru. Pirmie trīs būs ļoti laba mēraukla Latvijas braucējiem.

Par Latvijas braucējiem – visi, ko varētu iedomāties: Reinis Safonovs, Ingus Beļakovs, Eliss Dukaļskis, Edijs Ošs, Roberts Vītols un tikko labu debijas sacīksti Eiropas čempionātā aizvadījušais Juris Spīķis. Debijai gatavojas Jānis Spundiņš.

Touring 2000 klasē cīņai pašlaik pieteikti seši dalībnieki, no kuriem četri ar aizmugures piedziņas automašīnām. Interesantākais pieteikums no Latvijas kausa debitanta Alekseja Kreipāna, kurš cīņā plāno izvest Mazda RX8 automašīnu. Ar BMW spēkosies Raivis Galviņš un Māris Druva, ar leģendāro Opel Ascona –Viesturs Tilgass. Viktors Ellers un viens no pieredzējušākajiem Latvijas krosa braucējiem Kaspars Salnājs ar priekšpiedziņu. Salnājam cīņa ar spēcīgo Renault Clio automašīnu. Lai gan pēdējie Kaspara piegājieni krosā vairāk asociējas ar VAZ aizmugures piedziņas klasi, valmierietis vairākus gadus savā karjerā startējis ar priekšpiedziņas automašīnām.

RX Open klasē pieci pieteikumi – mūsējiem Jānim Veģerim, Laurim Unāmam un Jānim Borševskim pretī stāsies igauņi Andri Ouns un Marts Tikerbārs, kuru var uzskatīt par galveno favorītu gaidāmajā cīņā.

LADA RX klasē 25 dalībnieki – jau ierastajiem klases braucējiem daži interesanti papildinājumi – šosejas VAZ braucējs Normunds Dobums, pašlaik vienīgā pieteiktā dāma Anete Ķēniņa, arī tautā labi zināmais auto speciālists un krosa braucējs Uģis Vītols.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv