Rallijkross: Sūra statistika: bez latviešiem pirmo reizi

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
18.08.2020
14:47
Latviešu cīņās pasaules rallijkrosā bijuši gan kāpumi, gan kritumi, taču vienmēr kāds bijis uz starta.

Līdz ar Jāņa Baumaņa neiziešanu uz starta šonedēļ pasaules rallijkrosa čempionāts startēs bez neviena Latvijas sportista. Statistiski skumjš gadījums, jo formāli iznāk, ka šāds fakts būs pirmo reizi WRX vēsturē.

Pasaules rallijkrosa čempionāts norisinās kopš 2014. gada, un vēl nekad līdz šim nebija bijis posms, kurā uz starta nebūtu stājies kāds no latviešiem – vai nu Reinis Nitišs, vai Jānis Baumanis. Pēkšņais statistikas jaunums izveidojies, jo bez pavasarī izziņotās vietas KYB Team JC komandas sastāvā palicis Baumanis, savukārt Nitišs savu pēdējo pilno WRX sezonu aizvadīja 2017. gadā, bet pērn veica vēl trīs sacīkstes.

Pasaules čempionātā Baumanis startē kopš 2015. gada nogales, kad, nodrošinājis Eiropas Super 1600 klases čempiona titulu, Jānis varēja pievērsties eksperimentiem ar pasaules Supercar klasi.

Otrs Latvijas braucējs Reinis Nitišs pasaulē debitēja ātrāk, jau ar čempionāta pirmo dienu. 2013. gadā Reinis kļuva par tās pašas Super 1600 klases Eiropas čempionu, un bija gatavs nākamajam solim – pāriešanai uz pilnpiedziņas Supercar. Sakritības rezultātā Nitišs Supercar klasē debitēja tieši tikko uz EČ bāzes izveidotajā pasaules čempionātā.

Lai cik abu karjeras būtu bijušas sarežģītas un noturēšanās augstākajā līgā grūta, vēl nav piedzīvots posms, kurā nestartētu kāds no mūsējiem. Šis gads – sportiski un sadzīviski ļoti dīvainais – sarūpēs šādas sacīkstes…

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv