Rallijkross: Svētki! FIA apstiprina Pasaules rallijkrosa čempionātu!

Viesturs Saukāns  27.09.2013 21:26 0

  Rallijkross, Ziņas

FIA Pasaules Motoru sporta padome piektdien apstiprinājusi pasaules čempionāta statusu rallijkrosam. Līdz ar to mūsu sporta veids pirmo reizi autosporta vēsturē nostājas uz viena zara ar autošoseju un ralliju.

FIA padome apstiprina rallijkrosam pasaules čempionāta statusu jau no 2014. gada. Statuss attieksies uz SuperCar pilnpiedziņas klasi. Seriālu veidos 11 vai 12 posmi, no kuriem deviņi vai desmit notiks Eiropā, bet atlikušie divi – Āzijā, Āfrikā vai kādā no Amerikām (Āzijas pretendente – Abu Dabi, Āfrikas pretendente – Maroka, Amerikas pretendentes – Brazīlija vai ASV).

Decembrī tiks apstiprināts kalendārs un sacensību nolikums, kā arī citas nianses. Super 1600 un TouringCar klasēm tiks saglabāts Eiropas čempionāta statuss.

Cik zināms, pagaidām gan pats promoteris IMG nav līdz galam atrisinājis dažas nianses. Paredzēts, ka sportisti, kuri pieteiksies vai nu Eiropas, vai nu pasaules čempionātam (dažādas dalības maksas), Eiropas posmos negūs ieskaiti „nesamaksātajā” seriālā. Taču šādu situāciju par nereālu uzskata TV reportāžu veidotāji un sabiedrisko attiecību speciālisti – ja nu finālā brauc četri Eiropas čempionāta dalībnieki un tikai divi pasaules čempionāta braucēji? Kā šādu situāciju atainot? Kā nest ziņu skatītājiem, ka „tie četri nav nekas, jāskatās tie divi”?

Īsāk sakot, darba joprojām daudz. Taču krosa līdzjutējiem svētki!

Jāpiebilst, ka šobrīd pasaules čempionāta statuss autosportā ir tikai F-1, pasaules rallija čempionātam (WRC), pasaules salonautomobiļu autošosejas čempionātam (WTCC) un autošosejas izturības sacensību pasaules čempionātam (WEC, World Endurance Series).

Dalies ar šo ziņu