Rallijkross: Svilis uzvar Igaunijā, pārējie bez pjedestāla

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.07.2021
17:36
Mārtiņš Svilis visai pārliecinoši iesaistījās Igaunijas rallijkrosa čempionāta cīņās, Supercar gūstot uzvaru. (Foto: Facebook Rallikross)

Nedēļas nogalē Igaunijā, Kehalas trasē norisinās Baltijas rallijkrosa festivāls. Sestdien aizvadīts Igaunijas čempionāta trešais posms, bet svētdien uz starta stājas NEZ BRX otrā posma dalībnieki. Sestdienas cīņās vislabāk veicās Igaunijas čempionāta debitantam Mārtiņam Svilim, kurš uzvarēja Supercar ieskaitē.

Sestdienas Igaunijas čempionāta posmā Mārtiņš Svilis uzvarēja gan kvalifikācijas trīs braucienu summā (viena uzvara, divas otrās vietas braucienos), gan savā pusfinālā, gan arī finālā. Pārliecinošs sniegums un daudzsološa jaunā Renault Clio debijas arī Baltijas un Latvijas seriālu kontekstā.

Pavisam pretēji klājās līdzšinējam favorītam Edijam Ošam, kurš nomocījās ar savas Škoda tehnikas problēmām, plus vienā no kvalifikācijas braucieniem viņu nepielaida startam nepareizi lietota iekšējā drošības sieta dēļ. Lai kurā pusē būtu taisnība, šis ir vēl viens ieraksts Edija īpatnējo attiecību ar igauņu tehniskajiem komisāriem kolekcijā. Trīs braucienu summā viņš tikai astotais no deviņiem dalībniekiem. Pēc pusfinālā gūtās otrās vietas finālā Ošs palika bez pjedestāla – ceturtais.

Jānis Veģeris Supercar klasē pēc kvalifikācijas bija sestajā vietā, bet cīņa noslēdzās pusfinālā, kurā neizdevās iekļūt finālam nepieciešamajā trijniekā.

Sāpīga neveiksme TouringCar klasē vienam no galvenajiem favorītiem Kristapam Gruntem. Ar vienu trešo vietu un divām uzvarām kvalifikācijā viņš bija drošs favorīts uz uzvaru. Taču izstāšanās pusfinālā iznīcināja viņa sacīksti, un deva triecienu arī pa Kristapa pozīcijām Igaunijas čempionāta kopvērtējumā.

Klasē startēja arī Kaspars Fricsons, kurš deviņu dalībnieku konkurencē pēc kvalifikācijas bija astotais. Toties, caur pusfinālu iekļuvis finālā, izšķirošajā braucienā viņš guva ceturto vietu, pavisam nedaudz atpaliekot no pjedestāla pozīcijām.

Igaunijas Xtreme klasē startēja divi Latvijas braucēji – tradicionāli Jānis Baumanis un pievienojās arī Reinis Nitišs, šķiet, galvenokārt, lai trenētos cīņām svētdienas Baltijas sacīkstēm.

Pēc kvalifikācijas Nitišs bija septītais, nodrošinot vietu deviņu bagiju kuplajā A finālā. Tajā gan daudz laimes atrasts netika, finišā septītā vieta. Baumanis pēc kvalifikācijas 34 dalībnieku konkurencē bija 13. vietā, nonākot B finālā. Tajā piedzīvota izstāšanās, rezultātā posmā formāli gūta 15. vieta.

Svētdien Kehalā norisināsies NEZ Baltijas čempionāta otrais posms. Pieteikumu sarakstos arī vairāki sestdien nestartējuši Latvijas braucēji. Xtreme klasē Nitišam un Baumanim pievienosies Ronalds Baldiņš. NEZ Touring klasē tikai trīs pieteikumi, viens no tiem Kaspars Fricsons. NEZ 4WD klasē sarakstos Ošs un Veģeris, taču var prognozēt arī Mārtiņa Sviļa startu. NEZ Super 2000 klasē pieci pieteikumi, kuru pulkā arī Jānis Ikers un Maija Stakena. Kas interesanti, pārējie trīs ir Lietuvas braucēji, nav neviena mājinieka. Desmit pieteikumi Super 1600 klasē, to vidū arī pārsteiguma autors Biķerniekos Mārtiņš Spīķis, kurš Rīgā guva pirmā posma uzvaru.

Tiesa, minētie sastāvi, visticamāk, realitātē būs atšķirīgi, jo uz starta būs braucēji, kuru nav oficiālajā pieteikumu sarakstā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv