Rallijkross: Team Austria oficiāli apstiprina Baumaņa startu Argentīnā

Viesturs Saukāns  09.11.2015 18:20 4

  Rallijkross, Ziņas

World RX Team Austria oficiāli apstiprinājusi Eiropas Super 1600 klases čempiona Jāņa Baumaņa startu pasaules čempionāta pēdējā posmā Argentīnā, kas notiks mēneša beigās Argentīnā. Pašlaik gan Baumaņa puse iztur māksliniecisku pauzi tālāku plānu apstiprināšanai.

Jānis medijiem Latvijā jau pirms pāris nedēļām ziņoja par došanos uz Argentīnu, lai startētu savā ceturtajā SuperCar pasaules sacīkstē, un pirmajā Manfreda Štola komandas rindās. Austriešu vienība oficiāli paziņojusi par šādu savienību Argentīnas posmam.

Oficiālajā preses ziņojumā gan komanda, gan sportists apmainās ar laipnībām un prieku par sadarbību šajā sacīkstē. Komanda atzīmē, ka Baumanis būs labs papildinājums Štolam cīņai pēdējā posmā. Savukārt Jānis atzīst, ka šī būs vēl viena iespēja izprast SuperCar tehniku un komandu.

Dziļāka doma lasāma Baumanis Motorsport menedžera un Jāņa tēva Andra Baumaņa teiktajā: “Šī iespēja ļauj mums vairāk saprast mūsu komandas plānus 2016. gadā.” To var tulkot kā mājienu, ka, ja austriešu komandas darbības Argentīnā nebūs pilnīga izgāšanās, Baumanis parakstīsies uz startu vienībā arī nākamajā sezonā.

Nojaušams, ka Jānis patiesībā ir ceļā uz šo komandu, taču sportists ir izdevīgā pozīcijā – kā čempions viņš var pakaulēties vēl pirms izšķirošā lēmuma pieņemšanas, savukārt Štola vienība (pagaidām) nav vadošais spēks pasaules rallijkrosa, tāpēc Baumanis kā pārbaudīta vērtība saimniecībā noderētu. Taču prognoze ir, ka latvietis nonāks pie austriešiem. Karogi arī tik līdzīgi…

Tāpat joprojām intriga saglabājas par Reiņa Nitiša nākamā gada plāniem. Lai gan ir prognoze, ka Reinis paliks OlsbergsMSE komandā, tiek prognozēta pamatīga braucēju rotācija čempionāta komandu starpā, līdz ar to šajā biljardā bumbiņu sakārtojums uz spēles galda var izmainīties dažādos virzienos.

Intrigu sagādā arī Arta Baumaņa un Beates Klipas plāni. Nojaušams, ka Artis dosies Jāņa pēdās uz pilnu sezonu Super 1600 klases Eiropas čempionātā. Savukārt Klipas plāni nav precīzi zināmi, taču ir skaidrs, ka Eiropas čempionāts ar viņas salonauto minimālo pieredzi varētu būt pārāk ambiciozs lēciens. Lai gan – par Jāni Baumani daudz domāja tāpat, pirms viņš neuzkāpa uz Eiropas pjedestāla savā desmitajā rallijkrosa sacīkstē. Beates plāns varētu būt Igaunijas čempionāts/topošais Latvijas seriāls/NEZ/RallycrossChallenge.