Rallijkross: “Tev viss labi, mazais?”

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
07.03.2020
17:15

Piektdiena un sestdiena kopā nesušas nelielu satraukumu līdzjutējos attiecībā uz gaidāmo pasaules rallijkrosa čempionāta sezonu – piektdien nenotika gaidītā braucēju sastāva izziņošana, savukārt sestdienas rītā autosporta pasaule modās ar ziņu, ka WRX zaudējis vēl neiegūto posmu Krievijā, Sanktpēterburgā. Aizdomīgāk domājošie līdzjutēji jau meklē sazvērestības notiekošajā.

Vispārpieņemta patiesība paredzēja, ka piektdien tiks nosauktas šā gada pasaules rallijkrosa čempionātā startējošās komandas un to sastāvi. Čempionāta nolikums paredzēja visu komandu reģistrāciju līdz 2. martam, bet izziņošana plānota 6. martā (kas gan nolikumā neatspoguļojas, šis datums minēts vienīgi kā pēdējā diena, kad komandām jābūt samaksājušām par dalību sezonā). Ceturtdien, 5. martā WRX mājas lapā un Twitter kontā arī parādījās kacinošs banneris ar uzrakstu Driver Announcements Coming Soon (Braucēju izziņošana drīzumā). Tomēr piektdien gaidītā paziņojuma nebija. Tā vietā parādījās vienīgi ziņa par GCK Unkorrupted Team vienību, kura pārgājusi uz Renault Clio automašīnām, pie kuru stūres sēdīsies GCK dibinātājs Gerlēns Šišerits un lietuviešu talants Roks Baciuška.

Līdzjutēji, pāris stundas vērojuši šo ziņu, pat sāka savā starpā irgoties, ka tas varbūt arī ir tas braucēju paziņojums, ko visi gaida – tik viņu varbūt arī būs!

Tomēr, šķiet, sportistu izziņošana 6. martā nebija rīkotāju puses obligāts pasākums. Visticamāk, Komandām un braucējiem ziemas pārtraukums bijis par īsu, tāpēc gan jau vēl tiek slēgti pēdējie darījumi, veikti pēdējie maksājumi, aizpildīti pēdējie brīvie mašīnu saloni. Būtu muļķīgi izziņot dalībnieku sastāvu, kurā daļa vietu joprojām ir tukšas – lai labāk viss tiek nokomplektēts līdz galam. Kuluāros zinātāji jau apspriež, kurš ir kurā komandā, aptuveni jau lielie virsraksti pēc paziņošanas ir nojaušami, tomēr arī “iekšpusnieki” (insaideri) atzīst, ka šī ziema ir ļoti klusa. Lielā mērā nekas čempionāta norisē nemainās no tā, vai braucējus un komandas izziņo 6., 16. vai 26. martā. Tiesa, līdz tam brīdim var nepamest sajūta, ka ar čempionātu varētu arī nebūt viss kārtībā…

Netipiskas ir arī pēdējā brīža kalendāra izmaiņas, paziņojot, ka nevarēs notiks plānotais Sanktpēterburgas posms. Sevišķi īpatnēji tas izskatījās lielajos motoru sporta portālos, kur viens pēc otra atceļas/pārceļas dažādu seriālu posmi slavenā vīrusa dēļ, bet viens pasākums atceļas “vienkārši tāpatās”.

Kā noprotams, kopīgu valodu nav atradusi Krievijas Automobiļu federācija un čempionāta rīkotāji, nevarot panākt vienošanos par 18.-19. jūlijā paredzēto cīņu. Līdz ar to mainās sezonas kalendārs Super 1600 klasei, kur Krievijas sacīkste pārcelta uz Nirburgringu, kaut kur acīm redzot nonāks arī Projekt E jaunā seriāla slāvu posms.

Pasaules rallijkrosa starpsezona izvērtusies salīdzinoši klusa, un redzamas aktivitātes nesāk sākties. Jācer, ka viss labi!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv