Rallijkross: Timijs Hansens ar vienādu punktu skaitu čempions, Baumanis – sestais pasaulē

Viesturs Saukāns  10.11.2019 20:10 0

  Rallijkross, Ziņas

Asaras pēc pēdējā posma bija paredzētas scenārijā. Šajā gadījumā Timija Hansena prieka asaras. (Foto: Team Hansen MJP)

Ar dramatisku Dienvidāfrikas posma finālu un kopvērtējuma situāciju noslēdzies pasaules rallijkrosa čempionāts – ar vienādu punktu skaitu ar otru galveno titula pretendentu Andreasu Bakerūdu par čempionu kļuva Timijs Hansens. Jānis Baumanis savu labāko sezonu čempionātā noslēdzis sestajā vietā.

Baumanis aizvadīja lielisku atlikušo kvalifikācijas daļu, trešajā braucienā sērijā gūstot sesto vietu, bet ceturtajā cīņā bija septītais. Tas deva septīto vietu četru kvalifikāciju summā un drošu vietu pusfinālā. Tiesa, sīvākais konkurents cīņā par piekto vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā Timurs Timerzjanovs kvalifikāciju noslēdza piektajā vietā, atgūstot divus no četriem deficīta punktiem cīņā ar Jāni.

Pusfinālā abi braucēji startēja kopā, diemžēl pārāk “kopā” – pēc savstarpējas sadursmes pirmajā aplī Baumanis izstājās. Timerzjanovs tika finālā, apdzenot Jāni arī čempionāta kopvērtējumā. Jebkurā gadījumā Baumanis sasniedzis savu augstāko rezultātu čempionātā. Iepriekšējais labākais rezultāts bija pērn, kad latvietis čempionātu noslēdza devītajā pozīcijā. Turklāt jāatceras, ka šogad Baumanis guva arī savus pirmos posma pjedestālus, Norvēģijā gūstot trešo pozīciju, bet Kanādā sasniedzot otro vietu.

Čempiontitula cīņa izspēlējās kā pēc mācību grāmatas intrigas uzturēšanā. Pēc uzvaras katram savā pusfinālā abi titula pretendenti Timijs Hansens un Andreass Bakerūds nonāca fināla pirmajā starta rindā. Bakerūds uzņēmās brauciena līderpozīciju, taču drīz nedaudz atvēra līkuma iekšmalu, kurā centās iespraukties Hansens. Abas mašīnas pāris reižu neveikli sadūrās, pēc kā Hansens ielidoja trases malas valnī. Tā kā Bakerūds turpināja braucienu, zaudējot pozīciju vienīgi Niklāsam Gronholmam, šķita, ka norvēģis ar šo incidentu būs ticis pie titula. Taču Hansens pēc Timo Šaidera izstāšanās nonāca ceturtajā vietā, priekšā brālim Kevinam, kurš arī izlidoja no trases līderu incidentā. Timijam ar šo rezultātu pietika – vienāds punktu skaits čempionāta kopvērtējumā (abiem ar Bakerūdu pa 211 punktiem) un ar papildnosacījumiem pasaules čempiona tituls rokā. Bronzas medaļa – Kevinam Hansenam.

Āfrikas fināla turpinājumā Gronholms izmantoja radušos izdevību uzvarēt, gūstot pelnītu panākumu. Trešais aiz Bakerūda – Timerzjanovs, kurš finālā, šķiet, saņēma visvairāk dāvanu Hansenu avāriju un Šaidera izstāšanās formā.

Hanseniem dubulti svētki, jo arī komandu vērtējumā Team Hansen MJP vienība kļuva par pasaules čempioni.

Jāņa Baumaņa pasaules čempionāta punkti

2015.: 18 (startēts 1 posmā, vidēji 18 punkti posmā)

2016.: 109 (12 posmi, vidēji 9 punkti posmā)

2017.: 98 (12 posmi, vidēji 8,1 punkts posmā)

2018.: 98 (12 posmi, vidēji 8,1 punkts posmā)

2019.: 137 (10 posmi, vidēji 13,7 punkti posmā)

Jāņa Baumaņa pasaules čempionāta pozīcijas

2015.: 20. vieta

2016.: 10. vieta

2017.: 12. vieta

2018.: 9. vieta

2019.: 6. vieta