Rallijkross: Trīs latvieši dodas uz RX Lites testiem Turcijā

Viesturs Saukāns  10.12.2014 22:43 5

  Rallijkross, Ziņas

Rihards Dainis, Dāvis Tobiass un Ingus Beļakovs dodas uz RX Lites klases automašīnu izmēģinājumiem Stambulas rallijkrosa trasē. Viņi nebūs vienīgie Baltijas pārstāvji, jo uz pasākumu dodas arī igauņu jauno braucēju delegācija.

Jānis Beļakovs par sava juniora mērķiem Turcijā skaidro: „Mērķis ir iepazīt potenciālo jauniešu klasi, kas tiek bīdīta kā satelīta klase pirms SuperCar. Domāju, ka jebkuram jaunietim tā ir neatņemama pieredze un iespēja izmēģināt pasaules līmeņa tehniku, iepazīties ar citiem braucējiem no pasaules, kuri, iespējams, jau tuvā nākotnē var būt arī tavi sīvākie konkurenti. Tā būs paralēli arī ekskursija uz RX Lites rūpnīcu, kas jauniem censoņām dos papildus stimulu sasniegt augstus mērķus viņu autosportistu nākotnē. Nākotnes mērķi ir rast iespēju piedalīties visaugtākā mēroga auto sacīkstēs, bet, lai to izdarītu, ir jākrāj pieredze un jebkurš šāda veida pasākums jauniešiem ir labs ieraksts viņu CV. Nākamo gadu Ingum gan ir ieplānots startēt pilnu sezonu Super 1600 klasē Igaunijā, un atsevišķus posmus arī NEZ, kurus mēģināsim apvienot Super 1600 ar kroskartu, bet par tālākiem nākotnes plāniem vēl ir pāragri kaut ko teikt. Izbrauksim, apskatīsimies, aprunāsimies, un tad arī sapratīsim, kādas ir mūsu iespējas. Līdzi dosies arī Ingus treneris Artūrs Priednieks, kuram ir liela pieredze autosportā. Viņš ir devis nenovērtējamu ieguldījumu un padomus Ingus izaugsmei pēdējā gada laikā, braucot Igaunijas čempionātā.”

Visi kā viens trīs jaunie latvieši būtu pelnījuši karjeras attīstību starptautiskā autosporta virzienā. Ingus Beļakovs ir bijušais kartingists, bet pēdējos gados viens no Ziemeļeiropas kroskartu līderiem. Dāvis Tobiass, apliecinot talantu jau kartinga laikos, vēlāk guvis panākumus NEZ Kroskartos, arī šogad medaļnieks CK 650 klasē. Savukārt Rihards Dainis vairākas sezonas bijis līderu pulkā folkreisā, bet debijas sezonā autokrosā Latvijas un Baltijas čempionāta medaļas tika zaudētas tehnisku problēmu dēļ.

Igauniju testos pārstāvēs Roberts Reinsalu, Andre Kurgs un Andri Ouns. Nojaušams, ka nākamgad Reinsalu Sport vienība plāno pieteikt komandu pasaules rallijkrosa čempionātā SuperCar klasē, kas gan izklausās fantastiski, taču – tā runā. Ļoti iespējams, ka, līdz ar to, programmā varētu būt paredzēts arī kāds igauņu RX Lites braucējs.

Izmēģinājumu dalībnieki Stambulā pulcēsies svētdien, bet aktīvā sporta diena paredzēta pirmdien rallijkrosa trasē, kurā oktobrī tika aizvadīts pasaules čempionāta posms. Pirmdienas vakarā ekskursija pa RX Lites rūpnīcu.

Atzīstami, ka Latvijas sportisti seko līdzi norisēm ārvalstīs un pamana šīs iespējas: RX Lites testi tika piedāvāti pasaules čempionāta mājas lapā, kā arī sociālajos medijos.

5 responses to “Rallijkross: Trīs latvieši dodas uz RX Lites testiem Turcijā”

 1. #33 says:

  Lai veicas ! :-)

 2. mha says:

  http://www.avitasmotorsport.com/settings.pdf

  da tie rx lites riktīgas papīra mašīnas… tur viss tāds vārīgs izskatās, liekas ka tas ir vairāk rezerves daļu tirgošanas projekts, nevis sporta pasākums… brenguļos finālu retais varētu sasniegt finālā.

 3. [Ex] says:

  Veiksmi brālim! Turēšu īkšķus!

 4. Fans says:

  Viestur, varbūt vari iemest info par “Latvijas gada balvas 2014” līdzjutēju balsojumu par populārāko sportistu, lai autosporta brāļi uzbalso. Gulbis ari nav slikts, bet Reinis šogad spridzināja pasauli.
  :)

  http://www.delfi.lv/sports/news/gada-balva-sporta/jaunumi/gulbis-nitiss-un-rastorgujevs-turpinas-cinu-par-2013gada-popularako-sportistu.d?id=45347450

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru