Rallijkross: Tumsā noslēdzas rallijkrosa sezona

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
11.09.2022
09:37

Ar fināliem tumsā Biķernieku trasē noslēgusies Latvijas-Lietuvas čempionāta un NEZ BRX seriāla sezona, uzvarētāji zināmi!

Abu čempionātu izšķirošā sacīkste norisinājās apvienoti, līdz ar to pēdējā posma uzvarētāji, ja bija pieteikti abās ieskaitēs, guva divas uzvaras uzreiz.

Laika grafiku dēļ nenotika fināls Yaris Cup ieskaitē, tāpēc uzvarētājs tika pasludināts pēc kvalifikācijas summas. Jebkurā gadījumā, vēl viena uzvara Linardam Jasonam un pārliecinoša uzvara sezonas kopvērtējumā. Pēdējā posmā uz pjedestāla kāpa arī Klāvs Žvagins un Toms Bumbiers. Šādā secībā abi arī aiz Jasona kopvērtējumā.

LADA RX klasē pēdējā sacīkstē uz pjedestāla kāpa Kristaps Martinovs, Jānis Olle un Niks Mežiņš. Martinovam otrā uzvara pēc kārtas ļāva nodrošināt otro vietu čempionātā, bet Ollem otrā vieta bija vairāk nekā pietiekama, lai kļūtu par Latvijas-Lietuvas čempionu.

BMW RX 3000 klasē Kaspars Fricsons sasniedza savu sezonas vienīgo uzvaru, aiz sevis atstājot jauno klases čempionu Kārli Nebaru un Kristapu Kronbergu. Pēdējais posms savērpa kopvērtējumu, tomēr nesatricināja trijniekā pirms pēdējās sacīkstes bijušos. Ļoti netipisks iznākums Raivim Galviņam, kurš sestdien vakarā guva ceturto vietu. Sezonas sešos posmos viņš ne reizi nekāpa uz pjedestāla, taču čempionāta kopvērtējumā, provizoriski, kļuvis par vicečempionu, pēdējā sacīkstē apsteidzot Ralfu Igaveņu cīņā par sezonas bronzu. Šī varētu būt laba tēma diskusijai par punktu izspēli dažādos rallijkrosa čempionātos, ne tikai Baltijā.

Pēdējā posmā Super 1600 klasē pirmās vietas atkal guva sezonas vadošie braucēji – igaunis Janno Ligurs pirmais, lietuvietis Rītis Gurklis otrais, gluži kā čempionātā. Pēc avārijas kvalifikācijā pjedestālu sasniedza Andre Kurgs, bet čempionāta bronza Rītim Rutkauskam.

Ligurs, Kurgs, Gurklis, provizoriski, ir kopvērtējuma trijnieka pozīciju guvēji NEZ BRX ieskaitē.

Pēc sarežģītas sezonas Super 2000 klasē  ar uzvaru čempionātu noslēgusi Maija Stakena, aiz viņas galvenie titula dalītāji Ivo Gabrāns, Kristaps Kasparovičs un Marko Muru. Lai gan Gabrāns pēdējā posmā atguva daļu no Muru pārsvara, visu nodzēst neizdevās – Muru čempions, Gabrāns otrais, Kasparovičs trešais. Ivo, toties, uzvarētājs NEZ BRX čempionātā.

Pēc trīs posmu izlaišanas, ar BRX palīdzību, atkal posms notika Xtreme klasē. Pirmajās vietās spēcīgākie reģiona ekstrēmisti – Reinis Nitišs, igaunis Martins Juga, Ronalds Baldiņš un Jānis Baumanis. BRX ieskaitē ar šo rezultātu, šķiet, pietiek Jānim Baumanim, lai kļūtu par kopvērtējuma uzvarētāju.

Supercar klasē Edijs Ošs noslēdzis savu perfekto sezonu – uzvara visos sešos Latvijas-Lietuvas čempionāta posmos un, attiecīgi, čempiona tituls. Pēdējā posmā otro vietu sasniedza igaunis Andri Ouns, bet trešais viņa tautietis Arvo Kasks. Kopvērtējumā aiz Oša Ouns un Jānis Veģeris.

NEZ BRX kopvērtējuma trijniekā Ošs, Kasks un vēl viens igaunis Maiko Tamms.

NEZ BRX TouringCar klasē pēdējā posmā uzvaru guva Rauno Rappu, nodrošinot uzvaru arī sezonas kopvērtējumā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv