Rallijkross: Uz Norvēģiju un Dāniju Porietis, Ločmelis, Krūmiņš

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.11.2010
22:43

Šajā nedēļas nogalē Norvēģijā, savulaik Eiropas čempionātu uzņēmušajā Momarkenas trasē tiks aizvadīts NEZ rallijkrosa čempionāta priekšpēdējais – ceturtais – posms. Šajā, kā arī sezonas pēdējā sacīkstē, kura notiks nedēļu vēlāk Dānijā, Latviju pārstāvēs NEZ 2000 klases braucēji Mārtiņš Porietis un Māris Ločmelis, kā arī NEZ Open klases braucējs Ilgonis Krūmiņš.
Momarkenā, kā prognozēts, lielāko dalībnieku skaitu pulcējusi Open klase – šobrīd sarakstos 49 pieteikumi – ievērojama konkurence, ar kuru būs jātiek galā Ilgonim Krūmiņam. Kopvērtējumā Krūmiņš ir trešajā vietā, piekāpjoties norvēģim Olam Froshaugam un somam Jokem Kalio. Froshaugs ir ievērojami atrāvies no sekotājiem, tāpēc, ja pēdējos posmos nenotiek kas neparedzēts, viņš ir galvenais titula favorīts.
Punktu ziņā šobrīd Kallio un Krūmiņš ir uz gandrīz viena zara, taču pastāv iespēja, ka pēdējos posmos uzrodas kāds vietējais matadors, kurš uzvar gan Norvēģijas, gan Dānijas posmus, kas viņam dotu vairāk punktu nekā šobrīd ir somam un latvietim. Tāpēc otrās vietas liktenis ne tuvu nav izlemts.
Interesanti, ka vakar tika saņemts zvans arī no Vācijā mītošā Igora Gabeca, kurš ziņo, ka BMW ir kaujas gatavībā un viņš apsver iespēju ierasties uz pēdējo posmu Dānijā.
NEZ 2000 klasē uz starta būšot 19 dalībnieki, to vidū Porietis, Ločmelis, kā arī kopvērtējuma citi līderi – lietuvietis Vaids Vaičekausks un norvēģis Espens Husviks. Pašlaik situācija kopvērtējumā ir interesanta – Vaičekausks un Porietis ir vadībā, starp abiem četri punkti. Husviks, kurš savās mājās noteikti būs favorīts, atpaliek no Vaičekauska par 18 punktiem.
NEZ 1600 klasē, kurā Latvijas braucēju uz starta nav, desmit pieteikumi, 4WD klasē – pieci.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv