Rallijkross: Uz Rallycross Challenge Lietuvā trīs latvieši

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
30.05.2014
11:14

Nedēļas nogalē Lietuvā, Vilkiču trasē notiks Rallycross Challenge Europe trešais posms. Sacīkstē piedalīsies trīs Latvijas braucēji – Super 1600 klases pārstāvji Mārtiņš Porietis, Māris Ločmelis un Reinis Safonovs.

Cīņai SuperCar klasē bija pieteikts arī Agris Brediks, tomēr pat vēl pirms Bauskas motora defekta starts bija zem jautājuma zīmes, bet Mūsas neveiksme pārliecinoši lika atcelt Vilkiču plānu.

Super 1600 klasē no Latvijas braucējiem pieredzējušākais šajā seriālā ir Mārtiņš Porietis, kurš pērn aizvadīja vienu sacīksti un šogad spēkojās pirmajā posmā Francijā. 12 pieteikto dalībnieku kolektīvs ir interesants, kaut Baltijas iekšienē vien – mūsējiem pretī stāsies lietuvieši Ernests Staponkus un Laurins Diržininks, kā arī igaunis Janno Ligurs. Braucēji no Nīderlandes, Vācijas, Čehijas un Beļģijas papildina interesanto sastāvu. Teorētiski favorītu lomā jāieskaita kopvērtējuma līderi – holandietis Tijs Hēzens, ungārs Gergeli Martons, kurš kopvērtējumā ir ceturtais… Tiesa, ir problēma – jau pēc diviem posmiem tādu braucēju, kuri būtu startējuši gan Francijā, gan Ungārijā, ir tikai trīs – abi minētie un Lietuvai pieteiktais beļģis Kriss Fruru. Vai nu seriālam vēl jāieskrienas, vai nu tomēr tā sportiskā vērtība īsti nav novērtēta. Taču, lai nu kā, klasē tiešām aizraujošs dalībnieku sastāvs un kā atsevišķa sacīkste šis būs baudāms pasākums.

SuperCar klasei Lietuvā pieteikti deviņi dalībnieki, no kuriem spēcīgākais varētu būt vācietis Bernds Šomakers, lai gan prognozēt viņa spēku samērus ar Lietuvas speciālistiem ir sarežģīti. TouringCar klasē četri beļģi un austrietis, bet Vilkiču kausa izcīņā, kurā startēs Lietuvas un Polijas autokrosam gatavotās mašīnas (pareizāk – FIA noteikumiem neatbilstošās), 13 pieteikumu.

Dienaskārtība paredz, ka visi braucieni notiks svētdien, sestdiena veltīta administratīvajām lietām.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv