Rallijkross: Uz Vilkiču NEZ pieci mūsējie

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
18.07.2013
19:24

Nedēļu pēc NEZ rallijkrosa notikumiem Mūsas trasē čempionāts noslēgsies ar ceturto posmu Lietuvā, Vilkičos. Uz kaimiņu sacīksti dosies pieci Latvijas sportisti – Jānis Baumanis, Toms Ziedāns, Juris Spīķis, Ilgonis Krūmiņš un Andris Maševskis. Kopvērtējuma kontekstā šī būs īpaša sacīkste Ziedānam, jo viņš vienīgais cīnās par čempionāta medaļām.

Lielā mērā Tomam Ziedānam NEZ 2000 klasē vairs nav izredžu uz kopvērtējuma pirmo vietu, arī otrā pozīcija ir visai tālu. Taču gan gaidāmais Lietuvas sastāvs, gan dalībnieku skaits klasē (seši pieteikumi) visai droši ļauj prognozēt Tomam čempionāta bronzas medaļu. Tas būtu augstākais panākums kopš Ziedāna trešās vietas Latvijas autokrosa čempionātā pērn. Turklāt Bauskā sasniegtā uzvara bija pirmais panākums kopš vienīgās Latvijas čempionāta uzvaras debijas sacīkstē 2011. gadā.

Tomam pat nevar ceļamaizei iedot kādu uzdevumu, kas kādos apstākļos kaut ko īpaši mainītu viņa kopvērtējuma situācijā. Vienkārši posms ir jāveic pēc iespējas labāk. Ja izdosies vēl viena uzvara – ar to būs par maz, lai cerētu uz čempiona titulu, jānāk talkā veiksmei un konkurentu Kristiana Sandmo un Pēra Magnes Roirasa neveiksmēm. Interesanti, cik veiksmīgi Latvijā piedzīvotās ātrumkārbas problēmas būs atrisinājis līderis Sandmo?

Pirms pēdējā posma Sandmo 48 punkti, Roirasam 37, Ziedānam 31. Seko trīs braucēji, kuru Lietuvā uz starta nebūs, bet septītais ir Juris Spīķis, kurš uzvarēja Mūsā.

Ja uz Lietuvu dodas seši dalībnieki, kā paredz pieteikumu saraksts, klasē par uzvaru dalībnieki saņemtu 16 punktus, sekojošās pozīcijas – 13-11-9-8-7. Ziedāna sešu punktu deficīts līdz sudraba medaļai ir tikpat liels, cik mazs. Tātad posms jāveic maksimāli labi.

NEZ Super 1600 klasē šobrīd kopvērtējuma otrajā vietā ir Mārtiņš Porietis, taču pozīciju vai pats bronzas medaļu diez vai izdosies noturēt – Mārtiņš pēc smagās avārijas Mūsā nebūs uz starta Lietuvā. Visticamāk, viņam kopvērtējumā garām aizsprauksies gan Robins Bake Andresens, gan mājinieki Kaspars Navicks un Laurins Diržininks. Protams, klus cerība, ka Mārtiņa staļļos notiek slepens darbs pie Peugeot atjaunošanas, tomēr oficiāli Porietis pieteikumu atsaucis un komanda ziņo, ka postījumi mašīnai esot pamatīgi.

Klasē Latviju plāno pārstāvēt Jānis Baumanis. Cik zināms, elektronikas problēma joprojām nav novērsta, taču sportists ir cerību pilns paspēt uz Lietuvas posmu. Klasē startam pieteikušies 12 dalībnieki. Praktiski jau čempiona godā – nepieciešams viens punkts – nonācis Ernests Staponkus.

Open klasē startam gatavojas Ilgonis Krūmiņš, kurš Mūsā piespēkoja divus motorus, un Andris Maševskis, kurš Mūsas sacīkstē lielisko cīņu dēļ kļuva par skatītāju simpātiju – ar klasisko VAZ zoboties par pilnpiedziņas automašīnām šķita skatītājiem uzjautrinoši!

Kopvērtējumā mūsējiem nav principiālu uzdevumu, arī favorītu pulkā latviešu nav. Septiņu pieteikto dalībnieku konkurencē būs principiāla cīņa par pirmo vietu. Pašlaik vadībā ir zviedrs Fredriks Salstens ar Subaru, bet sekotājs norvēģis Ola Froshaugs tomēr šķiet galvenais favorīts. Diez vai dānim Pederam T. Jensenam izdosies patraucēt abiem cīnīties par uzvaru, tāpēc viņam, visticamāk, šīs sezonas bronza jau rokā.

NEZ Supercar klasē Kazimiers Gudžjūns jau praktiski nodrošinājis kopvērtējuma uzvaru, jo otrajā vietā esošais Agris Brediks pēc uzvaras Bauskā tomēr nedosies turpināt iesākto Lietuvā un, visticamāk, paliks bez medaļas, lai arī cik nopietnā cīņā nākušas. Agris koncentrēsies Latvijas čempionāta posmam Vecpilī, turklāt leišu uzbraucieni par šķietami neatbilstošu mašīnu diez vai ir tā vērti, lai tos klausītos otro nedēļas nogali pēc kārtas.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv