Rallijkross: Veidojas rallijkrosa kausa aprises

Viesturs Saukāns  12.02.2016 14:16 3

Turpinās darbs pie Latvijas rallijkrosa kausa izcīņas nolikuma un tehniskajiem noteikumiem, taču aprises kļūst arvien skaidrākas. Pirmajā sezonā plānoti trīs posmi, četras automašīnu klases.

Klašu ziņā apstiprināts iepriekš plānotais ieskaišu komplekts: Super 1600, TouringCar, SuperCar un VAZ Klasika. Laikā līdz seriāla startam lielākās diskusijas izraisa TouringCar klase. Starptautiski tā zināma kā aizmugures piedziņas kategorija līdz 2000 kub. cm. Taču Latvijas krosam raksturīga arī šādas kubatūras priekšpiedziņas. Atsevišķi tās pārstāvji izteikuši vēlmi startēt arī nacionālajā rallijkrosā. Tā kā sezona būs eksperimentāla un daudzas lietas izmēģināmas, šobrīd tiek plānots, ka TouringCar klasē varēs startēt arī priekšpiedziņas auto braucēji.

Super 1600 klase būs, tradicionāli, priekšpiedziņas līdz 1600 kub. cm, SuperCar – klase pilnpiedziņas mašīnām, bet VAZ Klasika – žiguļu standarta klasei.

 • KristapsVAZ#?

  Touringos atļaujot startēt 2L priekšām, diezgan droši samazinātos potenciālo klasikas braucēju skaits, kas Latvijas gadījumā lielākoties sastāv no krosa Vaz klases..
  Tas tā – manas personīgās domas, taču domāju, ka daļa man piekritīs.
  P.S. Varētu mazliet pasteigties ar kalendāra un nolikuma publicēšanu, lai var apziņot kaimiņu braucējus ;)

 • Labdien visiem.
  Manuprāt 1.6 un 2.0 priekšpiedziņas vajadzētu laist kopā, ar svara korekciju. Touringos savukārt visus aizmugures piedziņas auto kopā, arī ar ssvara korekciju.

  • Oto

   Piekrītu par priekšpiedziņu kā arī kristapam taisnība par vaz, aizmugures klasi atseviški, būs līdzīgāk un skatāmāka.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***