Rallijkross: Vēsturiskais pieteikums sagaidīts – Krieviņš mēģina rallijkrosu

Viesturs Saukāns  27.03.2019 18:33 1

Pirms dažām stundām Autocross.lv izaicināja potenciālos BMW RX3000 braucējus uz jaunās klases pirmo vēsturisko pieteikumu. Sagaidīts – 2017. gada Latvijas autokrosa vicečempions Andris Krieviņš dodas uz rallijkrosu.

Šogad Latvijas rallijkrosā izveidota BMW RX3000 klase, kas izraisījusi visai pozitīvas atsauksmes, jo klasei varētu būt labs potenciāls gan braucēju skaita ziņā, gan cīņas vienlīdzīgumā. Pirmais maija Biķernieku sacīkstes dalībnieks jau zināms: Andris Krieviņš. Par pāreju no krosa uz rallijkrosu viņš stāsta: “Autokrosa VAZ ir pārdots, ar to startēs jau dalībnieku sarakstā esošais Arnis Sarkans, bet ar tās mašīnas ātrumkārbu brauks Edijs Zimza. Tā kā pati mašīna paliek autokrosā, bet es pats no pakaļas sekoju līdzi Arnim Odiņam uz rallijkrosu. Ko tas viss nesīs, kas būs nākotnē, neviens nezina. Šobrīd visu brīvo laiku aizņem privātās saimnieciskās lietas. Ja būs vairāk laika, būs izmēģināts gan kross, gan rallijkross, tad varēšu pārdomāt, kas labāk sanāk, kur labāk patīk… Izmaiņas lielā mērā diktē arī komandas apstākļi. Čaļiem ar mūsu režīmu nav viegli. Pēdējos gados no sadzīviskā viedokļa vieniem un tiem pašiem mehāniķiem bija grūti savienot, izbraukāt un sagatavot mašīnas Arnim uz Igauniju un Latvijas rallijkrosu, man un Edijam uz autokrosu.”

Par prognozēm rallijkrosa cīņā Krieviņš ir atturīgs: “Es esmu morāli gatavs, ka nekas rožains mani rallijkrosā negaida. Tur vīri pa asfaltu trajektorijas ir braukājuši krietni vairāk par mani. Bet nu viens es krosā izdzīvot nevaru, braukt man patīk, tāpēc bija jāpieņem lēmums vai nu mest mieru pavisam, vai nu rallijkross. Uz Touring es nebūtu sasparojies, bet, kad parādījās šī klase, izvēle kļuva skaidra.”

Andris Krieviņš autokrosā debitēja 2013. gadā. Sākotnēji sezonas neizdevās veikt pilnībā, taču bija skaidrs, ka braucējā slēpjas medaļu potenciāls. 2016. gadā tika sasniegtas pirmās divas Latvijas čempionāta posmu uzvaras, kas gan sīvajā konkurencē neatnesa kopvērtējuma medaļu. Divas uzvaras arī 2017. gadā, un beidzot nopelnīta čempionāta godalga otrā vieta, tiesa, sīvā cīņā spēkojoties ar Kalvi Tētu neizdevās sasniegt pavisam reālo čempiona titulu. Pērn atkal nepilna čempionāta programma, kam sekoja pārdomas par karjeras turpinājumu.

  • Anoniims

    Ir zināmi vēl kādi cilvēki / sportisti kas gatavojas braukt šajā klasē?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (32)

Dalībnieki KKK (16+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA