Rallijkross: Visu čempionu noskaidrošana atstāta Biķerniekiem!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
29.08.2022
19:54
Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Biržos, Baronu trasē aizvadīts Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta piektais posms. Pēc tā uzzināts, ka vienīgais zināmais kopvērtējuma uzvarētājs pirms pēdējā posma ir Linards Jasons Yaris Cup Latvijas kausa klasē. Visi pārējie kausu ieguvēji un čempioni tiks noskaidroti vien pēdējā posmā Biķerniekos!

Sestdienas cīņā Yaris Cup klasē Linards Jasons nebija pārspējams – uzvara gan kvalifikācijas summā, gan finālā. Maksimālais gūto punktu skaits ļāva izveidot arī pārsvaru sezonas kopvērtējumā – tik lielu, ka sekotāji vairs nevar viņu noķert. Otrais Biržos bija Klāvs Žvagins, kurš nostiprinājies otrajā pozīcijā arī kopvērtējumā. Trešo vietu sasniedza igaunis Alberts Ako Koks, bet kopvērtējumā trešais Toms Bumbiers.

LADA RX klasē pēc kopumā ļoti sarežģītas sezonas pie uzvaras tika Kristaps Martinovs, svinot ilgi gaidītu panākumu. Pēc šīs uzvaras viņš nonācis kopvērtējuma otrajā vietā, pat nedaudz pietuvojoties sezonas līderim Jānim Ollem. Jānis gan daudz no sava pārsvara neatdeva – otrā vieta finālā un 21 punkta pārsvars pirms pēdējā posma (no 35 sasniedzamajiem). Biržos uz pjedestāla arī Niks Mežiņš, kurš pievienojies Mārtiņam Muraškam un Andrim Krastiņam bronzas, varbūt pat sudraba sadalē.

Super 1600 klasē par galveno zvaigzni kļuva lietuvietis Laurins Diržininks ar savu atraktīvo braukšanu. Pēc dažādiem piedzīvojumiem kvalifikācijā viņš pat finālā ilgstoši brauca pirmais. Tiesa, viņu “apēda” klases līderi Janno Ligurs un Rītis Gurklis, gūstot pirmās divas vietas un nostiprinoties vadošajās pozīcijās arī kopvērtējumā. Diržininks trešais posmā, Rītis Rutkausks salīdzinoši droši trešais kopvērtējumā.

Super 2000 klasē otro uzvaru šosezon sasniedza Kristaps Kasparovičs, kas atgrieza viņu kopvērtējuma trijniekā. Otro vietu sasniedza lietuvietis Ligits Kordušs, kurš pēdējos posmos startējis lieliski – Biržu panākums seko uzvarai iepriekšējā cīņā Vilkičos. Abi kopvērtējuma līderi Marko Muru un Ivo Gabrāns finišēja trešais un ceturtais. Abi bija iesaistīti fināla pirmo metru burziņā, kurā brīnumainā kārtā pārāk necieta neviena no mašīnām. Kopvērtējumā Muru nedaudz izaudzējis pārsvaru pār Gabrānu – līdz deviņiem punktiem. Taču interesantāku situāciju padara fakts, ka Kasparovičs pēc panākuma ir vairs tikai četru punktu attālumā no Ivo. Tātad trīs līderi nieka 13 punktu robežās pirms pēdējā posma.

Drošs pārsvars kopvērtējumā pār tuvāko sekotāju izveidojies BMW RX3000 klases līderim Kārlim Nebaram. To veicināja viņa sasniegtā trešā uzvara piecos posmos. Pārsvars pār Ralfu Igaveņu izaudzis līdz 24 punktiem, kas ir daudz, bet kļūdīties nedrīkst.

Igaveņš Biržos finišā otrais, bet Kristaps Kronbergs trešajā vietā. Atliek vien minēt, cik cīņa par titulu būtu asa, ja Ralfam nebūtu nācies izlaist iepriekšējo posmu Lietuvā.

Kopvērtējumā trešajā vietā Raivis Galviņš, kuram izdevās sezonas labākais fināla rezultāts – piektā vieta.

Matemātika ir nepielūdzama – Supercar klasē Edijs Ošs uzvarējis visos piecos posmos, taču joprojām nav nodrošināts čempiona tituls, arī šajā klasē visu izšķirs pēdējais posms. Edijam pēc Biržu uzvaras ir 24 punktu pārsvars pār tuvāko sekotāju Andri Ounu. Igaunis visos posmos bijis uz pjedestāla. Rezultāti finālos ritmiski: 2-3-2-3-2.

Jānis Veģeris kopvērtējumā turas trešajā vietā, taču Biržu sacīkstē labu sniegumu demonstrēja Mārcis Martinovs, finišējot trešais.

Daudz pieminētais pēdējais posms norisināsies 10. septembrī Biķerniekos. Sacīkste būs Latvijas rallijkrosā līdz šim nepiedzīvota, jo paredzēts, ka fināli norisināsies diennakts tumšajā laikā. Būs skaisti un titulus izšķiroši!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv