Rallijkross: Vītols: “Izdarīju visu, ko varēju!”

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.12.2020
18:45
Lidenhila nakts režīmā - iespaidīgi!

Pēc trešās vietas Lielbritānijas čempionāta otrajā posmā sestdien Roberts Vītols atzīst, ka izdarījis visu iespējamo šajā sacīkstē, bet Eiropas vadošās komandas pārspēks ir pārāk liels.

“Braucu, cik varēju, no savas mašīnas izspiedu visu, kas bija iespējams. Taču Volland Audi mašīnas sausā trasē pārliecinoši izbrauc no pagriezieniem un tikpat pārliecinoši aizbrauc prom. Nav prieka par šo trešo vietu, jo palika sajūta, ka varētu ar viņiem paspēlēties, ja vairāk nāktu palīgā laika apstākļi,” saka Roberts.

“Pēc uzvarētas pirmās kvalifikācijas otrajā trase vēl nebija pilnībā sausa, tāpēc pamēģināšanas nolūkos uzlikām lietus riepas. Starts izdevās lielisks, tomēr mašīna pārāk daudz slīdēja, lai varētu izglābt braucienu, tas bija jānoraksta. Uz trešo kvalifikāciju cītīgāk pastrādājām ar regulējumiem, uzlikām sausā laika riepas, jo trasi nu jau varēja saukt par sausu, ar dažām slapjām un slidenām vietām. Izdevās vēl viens lielisks starts, pēc kura uzreiz devos Džokera aplī. Taču nonācu aiz viena Supernational klases BMW, kurš man atņēma laiku, taču garām viņam netiku, jo līkumu izejās tas ar jaudu skrēja prom. Ja trase būtu brīva, bija labas izredzes paspēkoties ar vismaz vienu no Audi. Fināls jau bija sausā trasē, vienīgi pirmajā līkumā slīdēja. Tad vairs nebija variantu, viņi aizbrauca.”

Roberta tēvs, menedžeris un mehāniķis Uģis Vītols piedzīvoto uztver filozofiski un pozitīvi: “Tātad noskaidrojām – ja viss standarta režīmā, bez pārsteigumiem, ja trase ir sausa, ar Eiropas Audi cīnīties ir nereāli. Vērojot šo dienu, kā arī klātienē redzētos Eiropas posmus un video, arvien vairāk rodas sajūta, ka šīs mašīnas daudz izdara braucēja vietā. To ir grūti izstāstīt, kāpēc tā liekas. Taču mašīnu uzvedība kādās situācijās liek domāt, ka konkrēto niansi neveic cilvēks, bet gan auto – kompjūters, dators, sauc to kā gribi. Savukārt, kad trase ir slapja, braucējiem ir jāsāk strādāt un risināt situācijas, un mašīna kļūst pavisam citādi, ne tik “tīra” savās darbībās. Varbūt tās ir tikai manas pārdomas, bet esmu šādu sajūtu guvis.”

“Kopumā prieks par mūsu mazo komandu. Darba šodien bija ļoti daudz, visu dienu melnām mutēm. Darbs ar riepām, regulējumiem. Šī, kā jau domājām, bija pamatīga skola. Un man gribas teikt, ka uz Eiropas fona, iztēlojoties pārējos Eiropas čempionāta dalībniekus, izskatījāmies gana pieklājīgi. Sevišķi, ja ņem vērā, ka šī ir motoru, jaudas trase,” saka Uģis. “Skaidrs, ka nomāc tas, ka nav iespējas cīnīties, ja trase ir sausa. Taču nestandarta apstākļos parādās izredzes un iespējas. Ļoti labi, ka ir šāda iespēja pamērīties.”

Sestdienas vakarā trasē tika iedegts mākslīgais apgaismojums un sacīkste turpinās. Šovakar sākas arī Lielbritānijas čempionāta trešais posms, kas noslēgsies svētdien. “Šovakar paredzēti treniņi un pirmā kvalifikācija. Treniņus atļausimies izlaist, jo vajag pastrādāt ar auto, ir iekrājušies darbi, kas jāpaveic. Gatavojamies nedēļas nogales turpinājumam,” saka Uģis Vītols. Tiesa, vēlāk Roberts gan parādās treniņu rezultātu sarakstā.

***

Facebook: Autocross.lv vai https://www.facebook.com/autocrosslv/

Instagram: Autocross.lv, vai https://www.instagram.com/autocross.lv/

Twitter: @autocross.lv vai https://twitter.com/autocrosslv

Draugiem.lv: Autocross.lv vai https://www.draugiem.lv/autocrosslv/

YouTube: autocross.lv

WhatsApp: pieteikšanās +371 26579000

Telegram pievienošanās saite: t.me/autocrosslv

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv