Rallijkross: Zināmi 2023. gada gada labākie rallijkrosa braucēji

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
10.09.2023
10:43

Sestdien Rīgā, Biķernieku trasē sezonas pēdējā sacīkstē noskaidroti visi šā gada Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta uzvarētāji.

Sestdien Biķerniekos aizvadīta gara, bet aizraujoša sacīkste, kas noslēdzās ar finālu fāzi prožektoru gaismās. Turklāt trases pretējais virziens ieviesa papildu neprognozējamību. Jāatzīst, ka jaunā rallijkrosa apļa versija brīžiem šķita pat interesantāka un plūdenāka nekā “pasaules” virziens. Ne tumsa, ne trases virziens gan neapgrieza rezultātu tabulas otrādi – favorīti ir favorīti visos apstākļos!

Yaris Cup cīņā pēdējā posmā uzvaru trasē sasniedza lietuvietis Kerņus Šulinsks, taču ceļā uz uzvaru leišu juniors uzgrieza Linarda Jasona automašīnu. Par to saņemts pozīciju sods, kā rezultātā Jasonam uzvara, Šulinskam otrā vieta, bet trešais – Roberts Purmalis.

Sezonas kopvērtējumā Linardam Jasonam čempiona tituls, aiz viņa kopvērtējumā Purmalis un Šulinsks. Laime nelaimē – pēc soda saņemšanas Šulinsks saglabāja vietu trijniekā ar viena punkta pārsvaru pār ceturto vietu guvušo Ričardu Laukšteinu. Ja Jasons pēc sagriešanas būtu atkritis par pozīciju zemāk, lietuvietis pēc aizlikšanas soda izkristu no trijnieka. Var teikt vēl dramatiskāk: Jasons pēc sagriešanas tik tiešām zaudēja pozīciju arī Purmalim, taču drīz to atguva. Ja Linards nebūtu ticis garām Robertam, lietuvietim nebūtu medaļas.

Yaris klase pelnījusi visskaļākos suminājumus par izcilo dalībnieku skaita progresu šajā sezonā!

Lada RX klasē pēdējā sacīkstē uzvaru sasniedza Niks Mežiņš, gūstot ceturto uzvaru sešos sezonas posmos. Šāds sniegums atnesa Mežiņam Latvijas čempiona titulu šajā klasē. Otro vietu finišā guva Kristaps Kapačs, tomēr arī šajā klasē pjedestāls mainījās jau pēc finiša. Kapačs tika izslēgts no brauciena, jo pēc finiša, svinot panākumu, devās skatītāju tribīņu virzienā pretēji braukšanas virzienam laikā, kad vēl ne visi dalībnieki bija sasnieguši finišu. Pamatīgs drošības pārkāpums… Līdz ar to klasē trijniekā aiz Mežiņa arī Andris Krastiņš un Normunds Dobums.

Latvijas-Lietuvas čempionāta kopvērtējumā uzvara Mežiņam, pārējās medaļas Viktoram Elleram un Mārtiņam Muraškam!

Pēdējā posmā Xtreme klasē lielisku dueli aizvadīja klases ideoloģiskie līderi Ronalds Baldiņš un Jānis Baumanis. Abu cīņa bija ritenis ritenī pirms dueļa izjukšanas Baumaņa Džokera dēļ, un tieši tikpat sīvi noslēdzās pēdējais aplis, kad Džokeri veica Baldiņš – starp abiem vien pussekunde. Skaista cīņa!

Taču fināla rezultāts izšķīra arī čempiontitula likteni. Elvijs Zaķītis finišēja trešajā vietā, bet kopvērtējuma pirms šī posma līderis Bruno Blumbergs bija piektais. Tas nozīmē, ka sezonu Zaķītis noslēdza ar viena punkta pārsvaru pār Blumbergu! Sezonā trešo vietu sasniedza lietuvietis Mats Zavarskis.

Super 1600 klasē atkal toni diktēja lielais Škodu trijnieks – lietuvieši Rītis Gurklis un Audrjus Krags, kā arī mūsu Mārtiņš Spīķis. Aizraujošā cīņā Gurklim izdevās noturēt aiz sevis Spīķi, kas Rītim deva piekto uzvaru sešos posmos. Mārtiņa otrā vieta pēdējā posmā gan neuzlaboja pozīciju kopvērtējumā – sezonā trešais ar Gurkļa un Kraga.

Par galveno izrādi dienas garumā un sevišķi finālu fāzē kļuva Super 2000 kategorija. Fināls tika atkārtots četras reizes, līdz dalībnieki beidzot tika līdz pirmā un pārējo apļu beigām. Vispirms pirmajā pagriezienā atraktīvu kūleni piedzīvoja Kristaps Kasparovičs, kas izraisīja pirmos sarkanos karogus. Kristaps sākotnēji tika pielaists pie atkārtotā starta, jo netika atzīts par sarkano karogu izraisītāju (mašīnu apgāza konkurenta sitiens). Tomēr soģi fiksējuši nolikuma punktu pārkāpumu saistībā ar mašīnas evakuācijas un remontdarbu niansēm, tāpēc Kasparovičam starta laukums bija jāpamet.

Otros sarkanos karogus sarūpēja Jānis Saulīte, kurš pirmajā līkumā pēc starta trāpīja iekšmalas riepu krāvuma un arī noslēdza braucienu ar riteņiem gaisā. Trešie sarkanie karogi Oskara Safonova kontā – pāragrs starts.

Kad ceturtajā piegājienā braucēji beidzot brauca, nevis kļūdījās, izvērtās interesanta cīņa starp kopvērtējuma līderiem Valdu Mikuži un Maiju Stakenu. Mikužis prata nosargāt līderpozīciju arī pēc abu Džokera veikumiem, svinot uzvaru. Taču Stakenai pietika arī ar otro vietu, lai kļūtu par Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempioni!

Trešajā vietā braucienu uzsāka Ivo Gabrāns, taču otrajā aplī viņš kapitulēja tehnikas problēmu dēļ. Līdz ar to trijniekā nonāca Lenards Patriks Lepsis, gūstot trešo trešo vietu šajā sezonā. Gabrāna neveiksme gan neietekmēja viņa bronzas medaļas sasniegšanu. Tiesa, ja uz starta būtu ticis Kasparovičs, visādi vēl varētu gadīties!

BMW RX3000 klasē stabilu sacīksti aizvadīja BMW braukšanas veterāns Raivis Galviņš. Kvalitatīvais sniegums pēdējā posmā ļāva nodrošināt sen gaidītu Latvijas čempiona titulu. Galviņš tumsas cīņā guva otro vietu, piekāpjoties vienīgi lietuvietim Lukam Sidabram. Sidabrs, savukārt, kļuva par dienas (un vakara) galveno varoni, uzvarot gan kvalifikācijas summā, gan finālā. Maksimālais punktu guvums un konkurentu neveiksmes ieviesa šokējošas izmaiņas kopvērtējumā – no neko nesološas piektās vietas kopvērtējumā Luks kļuvis par seriāla vicečempionu! Tikmēr drausmīgs cīņas iznākums Kristapam Kronbergam – viņš pēdējo posmu uzsāka kā kopvērtējuma līderis, bet sacīksti pameta bez kopvērtējuma medaļas!

Posmā aiz Sidabra un Galviņa trešo vietu guva Aigars Tīdmanis. Savukārt kopvērtējumā aiz Galviņa un Sidabra trešais Kaspars Fricsons.

Supercar klasē pēdējā posmā pārliecinoša uzvara un čempiontituls Edijam Ošam – finālā viņam nebija pretinieku. Sacīksti atraktīvu padarīja Arņa Odiņa un Alda Kasparoviča cīņa. No starta otrais aizbrauca Kasparovičs, bet Odiņš izmēģināja visus iespējamos apdzīšanas variantus, netiekot veterānam garām. Devies Džokerī, Arnis pēc tā tikpat bezcerīgi iesprūda aiz igauņa Andri Ouna. Lai arī Kasparovičs ar Džokeru cīņām tika apsteigts, līderis Ošs jau bija par tālu, un mašīna par nomocītu, lai rastos uzvaras intriga. Tieši otrādi – brauciena beigu daļā jau Kasparovičs meklēja ceļu garām Odiņam.

Sezonas kopvērtējumā aiz Oša pozīcijas guvuši Mārcis Martinovs un Aldis Kasparovičs. Ja Aldis būtu apdzinis Odiņu, sanāktu otrā vieta sezonā.

Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāts noslēdzies, sarūpējot cīņas gan trasē, gan kopvērtējumā visās klasēs!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv