Rallijkross: Zināmi Latvijas rallijkrosa čempioni

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
26.09.2021
20:37

Noslēdzies Latvijas rallijkrosa čempionāts, zināmi visu klašu kopvērtējuma uzvarētāji. Pēdējais posms 333 trasē sarūpēja interesantus sacensību un arī kopvērtējuma rezultātus.

Super 2000 klasē pēdējā sacīkstē uzvaru guva Ivo Gabrāns, kas izrādījās izšķirošs rezultāts cīņā par čempiona titulu. Lai gan līdzšinējais čempions Jānis Ikers guva otro vietu finālā, punkti izspēlējās par labu Ivo – 97:95. Rezultātā Gabrāns kļuva par Latvijas rallijkrosa čempionu, lai gan sezonas sākumā šī disciplīna prioritāšu sarakstā tika izvirzīta aiz autokrosa cīņām (krosā – vicečempions). Gabrāns četros rallijkrosa čempionāta posmos guva divas uzvaras. Savukārt Jānim šis gads bez uzvarām, toties ar stabilu punktu guvumu.

Bronzas medaļu čempionāta kopvērtējumā sasniedza Jānis Olle, kurš pēdējā posmā guva sesto vietu. Savukārt par vēl vienu pārsteigumu parūpējās rallijkrosā pirmo sacīksti aizvadījušais šā gada Folkreisa līderis Lenards Patriks Lepsis – debijas sacīkstē ar Mārtiņa un Martas Starku Ford Puma Lenards pamanījās sasniegt trešo vietu 15 dalībnieku konkurencē.

Super 1600 klasē pēdējā posmā uzvaru sasniedza Jānis Lideris. Līdz ar to Jānis šogad izcīnījis pirmo posma uzvaru gan rallijkrosā, gan autokrosā (Pilskalnos). Šis rezultāts ļāva Liderim nodrošināt bronzas medaļu čempionāta kopvērtējumā. Otrais 333 trasē lietuvietis Rītis Gurklis, bet galvenie čempiontitula dalītāji ar rezervētākiem rezultātiem: Arnis Odiņš par Latvijas čempionu kļuva, pēdējā posmā sasniedzot trešo vietu, savukārt vicečempions Modris Žentiņš pēdējā posmā ceturtais.

Supercar klasē dramatisks sezonas noslēgums. Par mierinājumu Amerikas neveiksmē uzvaru pēdējā sacīkstē guva Ronalds Baldiņš. Viņš cīņā nonāca pēdējā brīdī, jo izjuka plānotais starts Nitro Rallycross: komanda netika ielaista ASV, līdz ar to radās iespēja startēt Ropažos. Jāatzīmē arī, ka Ronalds kļuvis par Latvijas čempionu rallijkrosa Xtreme klasē. Kategorijai pēdējais posms nenotika, bet pirms tā Baldiņš bija līderis.

Otro vietu pēdējā posmā guva Mārtiņš Svilis, ar ko viņam pietika bronzas medaļas nodrošināšanai Supercar klasē. Savukārt čempiontituls izšķīrās nākamajās pozīcijās: Edvards Egle pārspēja Ediju Ošu cīņā par pjedestālu, un arī pirmo vietu kopvērtējumā. Egle – čempions, pievienojot Supercar titulu pirms gada izcīnītajam Lada RX klases zeltam.

Ja par Lada RX, arī šeit ne bez aizraujošām intrigām. Pēdējā posmā finālā uzvaru izcīnīja Emīls Krūmiņš, kuram fināla rezultāts bija izšķirošs. Pēc kvalifikācijas punktu skaita ziņā viņš pielaida sev klāt Mārci Martinovu, taču finālā gūtā uzvara ļāva glābt kopvērtējuma līderpozīciju. Martinovs otrais gan pēdējā posmā, gan sezonā. Toties rezultātu katastrofu piedzīvoja līderis pirms pēdējā posma Andris Krastiņš – viņš netika finālā, pusfinālā gūstot ceturto vietu. Tas atņēma vairākus punktus, līdz ar to Andris noslīdēja uz trešo vietu kopvērtējumā. Trešais 333 posmā – Kristaps Kapačs.

BMW RX3000 klasē pēdējā posmā uzvaru sasniedza Kārlis Nebars. Taču visu sev par labu sakārtoja Raivis Galviņš – otrā vieta pēdējā posmā ar garantiju nodrošināja uzvaru kopvērtējumā. Nebars sezonā otrais, bet trešo vietu gan pēdējā posmā, gan kopvērtējumā guva Mārtiņš Prūsis.

Vienīgais Latvijas rallijkrosa čempionāta braucējs, kurš guvis uzvaras visos posmos, ir Dāvis Tobiass CK 650 klasē. Pēdējā posma uzvara vēlreiz apstiprināja viņa pārākumu, un sezonas pirmā vieta rokā. Pēdējā sacīkstē otrais – Raits Sots, bet trešais – Laurs Langeprons. Kopvērtējumā gan abu pozīcijas trijniekā apgrieztā secībā.

Sacīkstē pēdējo posmu aizvadīja arī Latvijas autokrosa čempionāta Junior Xtreme klases braucēji. Pēdējā posma finālā uzvaru guva kopvērtējuma līderis Markuss Ūtēns, nostiprinot līdera pozīciju kopvērtējumā. Marks Jeršovs pēdējā sacīkstē otrais, aiz sevis atstājot Raivo Jāni Beierbahu un Jāni Kozlovski junioru. Kopvērtējumā gan Raivo otrais, Marks trešais.

Junior 1000 klasē pēdējā sacīkstē uzvara Dainim Zemniekam, lai gan kvalifikācijas braucienos visas uzvaras sasniedza Raivo Jasons. Dainis finālā priekšā, Raivo otrais, bet trešajā posmā igaunis Rūdi Reinumēgi.

Abi Latvijas čempionāti – autokrosā un rallijkrosā – noslēgušies. Nākamajā nedēļas nogalē Priekulē jāliek punkts arī Folkreisa un Krosa komisijas kausa cīņām.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv