Rallijkross/Autokross: Latvieši dodas uz Baltijas kausu fināliem

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.11.2010
23:00

Šajā nedēļas nogalē Lietuvā, Vilkiču trasē divi nozīmīgi pasākumi vienlaicīgi: sestdien Baltijas rallijkrosa kausa pēdējais posms, bet svētdien tiks noslēgta arī autokrosa Baltijas kausa izcīņa. Uz sacīkstēm dodas arī vairāki Latvijas sportisti.
Sestdien rallijkross
Sestdien rallijkrosā uz starta stāsies divi Latvijas sportisti – NEZ Rallijkrosa vicečempions Mārtiņš Porietis, kā arī Latvijas autokrosa vicečempions Jānis Berķis. Abi startēs 2000 Super klasē, kurā pieteikušies arī trīs lietuvieši – NEZ čempions Vaids Vaičekausks, kā arī Ramūns Macijausks un Egidijs Kedrovs ar BMW.
Citās klasēs mūsu sportistu nav. D-1A klasē četri lietuvieši cīnīsies pret diviem igauņiem, no kuriem viens – Stens Oja – ir NEZ 1600 klases šā gada čempions. Open klasē pieci dalībnieki – četri lietuvieši un igaunis Valdurs Reinsalu.
Baltijas rallijkrosa kausa kopvērtējumā 2000 Super klasē vadībā ar 42 punktiem atrodas Vaičekausks, kuram arī Baltijā jāaizvada duelis ar NEZ konkurentu Porieti. Tā kā Mārtiņam ir 33 punkti, latvietim būs ļoti sarežģīti cīnīties par uzvaru kopvērtējumā. Interesanti, ka sekojošajās vietās atrodas Uģis Pauriņš un Māris Ločmelis, kuru pieteikumu sarakstos nav. Savukārt Berķis apstākļu sakritības gadījumā var gūt pat otro lielāko punktu daudzumu (Jānim 20 punkti jau ir, vēl 20 var gūt par uzvaru sestdien). Open klasē par Baltijas kausa ieguvēju jau kļuvis Kazimiers Gudžjūns. Savukārt, ja D-1A klasē sacīkstē tik tiešām nestartēs Reinis Safonovs, tad, visticamāk, Baltijas kauss nonāks lietuvieša Vaina Žuļa rīcībā.
Svētdien autokross
Nedaudz kuplāka latviešu pārstāvniecība svētdienas autokrosa Baltijas kausa pēdējā posma cīņās. D-1A klasē pret pieciem lietuviešiem cīnīsies Kaspars Silenieks, kuram, pēc visa spriežot, formāli jāapstiprina gandrīz sasniegtais Baltijas kauss. Ja tiešām uz sacīksti nedosies ne Andis Kļava, ne Andris Priedītis, kas ir Kaspara tuvākie sekotāji, Baltijas kauss jau ir rokā.
Problēmas Priedītim nestartēšanas gadījumā – lai arī pašlaik punktu ziņā viņš ir trešais, šo pozīciju saglabāt neizdosies. Baltijas autokrosa kausa nolikumā ir atruna, ka sportistam, lai saņemtu sezonas ieskaiti, jābūt startējušam vismaz trijos posmos. Latvijas čempionam šogad divi starti Baltijas kausā.
2000 Super klasē uz starta no latviešiem stāsies Jānis Spīķis, Aldis Kasparovičs un Jānis Berķis.
Pašlaik klasē ir četri līderi, visi no Latvijas – Kasparovičam ir labas izredzes sasniegt Baltijas kausu, seko nepieteiktais Māris Ločmelis, kā arī Spīķis un Berķis. Pēc visa spriežot, abi Latvijas autokrosa šīs sezonas labākie šīs klases braucēji kopvērtējumā tiks garām Ločmelim (Berķim gan jāpārdzīvo ne tikai šī, bet arī iepriekšējās dienas sacīkste, tāpēc uzdevums nebūs vienkāršs).
Jāpiebilst, ka latvieši ir vienīgie, kuri varēs izpildīt (jau izpildījuši) trīs aizvadāmo sacīkšu normu šajā klasē. Neviens cits dalībnieks nav startējis vairāk kā vienā posmā, kas nozīmē, ka pat uzvarot nekā nemainīsies kopvērtējuma pozīcijas. Tātad – visas medaļas mūsējās!
Varonīgi pret lietuviešu pilnpiedziņām spēkosies Open klases braucēji Latvijas čempions Jānis Kozlovskis un Raimonds Jerāns. Kozlovskis kopvērtējumā neko ietekmēt nevarēs, jo šī būs tikai otrā sezonas sacīkste Open klasē. Taču Jerānam ir visas izredzes kļūt par Baltijas kausa otrās vietas ieguvēju – nedrīkst ļaut Darjum Tamašauskam gūt par astoņiem punktiem vairāk. Baltijas kausa ieguvējs jau gandrīz zināms – Vitaljus Plastinins.
Šajā klasē trīs posmu uzdevumu jau izpildījuši Plastinins un Jerāns, šāda iespēja ir vēl tikai diviem sportistiem.
Divi latvieši arī D-3A bagiju klasē – Māris Līcis un Jānis Ščerbickis. Jānim jācīnās par iekļūšanu Baltijas kausa sešiniekā, savukārt Mārim – par Baltijas kausa uzvaru! Klasē pieteikušies septiņi dalībnieki, arī Līča galvenais konkurents Raimonds Pupienis. Abu izredzes ir ļoti līdzīgas, jo, lai arī Pupienim ir deviņu punktu pārsvars pār Līci, viens atmetamais sliktākais rezultāts lietuvietim ir astoņi punkti, bet Līcim nekas neatmetīsies, jo viņš nestartēja Šakjai posmā. Tātad faktiski – kurš uzvar pēdējā posmā, tas Baltijas kausa ieguvējs. Atgādinu, ka Māris ir Baltijas kausa 2008. un 2009. gada otrās vietas ieguvējs…
Pieminot visas Baltijas autokrosa kausa klases jāatzīmē, ka jau noslēdzies seriāls D-7 bagiju klasei. Par Baltijas kausa ieguvēju kļuva lietuvietis Audrjus Pilipavičs, bet pārējās medaļas Latvijas sportistiem – Arnim Ramatam un Mārim Kozlovskim. Trīs posmu uzdevumu izpildījis vēl vienīgi Jānis Kozlovskis, līdz ar to viņš formāli gūs ceturto vietu, lai arī punktu skaita ziņā viņš ir sestais.
Sacīkstē VAZ klasē plāno startēt arī Andris Maševskis, taču viņa starts lielā mērā atkarīgs no tehnikas gatavības pēc cīņas sestdien 333 trasē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv