Rallijkross/Autokross: Latvijas braucēji Eiropas seriālu līderpozīcijās

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.07.2017
20:55

Pēc šī gada veiksmīgākās nedēļas nogales Latvijas krosa braucēji nonākuši vadošajās pozīcijās Eiropas čempionātu kopvērtējumos. Artis Baumanis ir Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klases līderis. Justs Grencis Eiropas autokrosa čempionāta JuniorBuggy klasē ir otrais, bet Ervins Grencis SuperBuggy klasē ir trešajā vietā.

Visi trīs minētie braucēji katrs savā čempionātā ir ļoti saspringtā situācijā.

Artis Baumanis pēc ilgi gaidītās uzvaras Hēljesā nonācis Eiropas čempionāta Super 1600 klases līderpozīcijā, par deviņiem punktiem (73:64) apsteidzot tuvāko sekotāju somu Jusi Peteri Lepihalmi. Pozīcijas, sākot no otrās, ir ļoti blīvas – Lepihalmem ar 62 punktiem seko lietuvietis Kaspars Navicks, ar 60 punktiem Arta komandas biedrs Kristians Šžabo un bijušais komandas biedrs Timurs Šigabudinovs. Taču arī mānīgi lielais deviņu punktu atrāviens Baumanim ir mānīgs – vēl ne tuvu nevar uzelpot.

Justs Grencis ar labiem rezultātiem Lietuvā un Čehijā ielēcis kopvērtējuma otrajā vietā Eiropas autokrosa JuniorBuggy klasē. Tiesa, pēc tam, kad pērnais čempions Milans Vaneks devās uz Buggy 1600 klasi, Justam tika paredzēta līderpozīcija ar atrāvienu. Taču šogad labu progresu piedzīvojuši krievu konkurenti Matvejs Furažkins un Timofejs Ovčarovs, saasinot cīņu par pirmo vietu. Justs no līdera Furažkina atpaliek par pieciem punktiem, kas piecus posmus pirms sezonas beigām ir sīkums.

Ervina Grenča cīņa par Eiropas čempiona titulu nesolījās būt vienkārša, taču sezonas sākums izvērtās daudz smagāks nekā prognozēts. Pirmie divi posmi Vācijā un Lietuvā bija neveiksmīgi tehnikas problēmu dēļ. Pēc tam gan situācija kļūst arvien labāka un stabilāka. Nekādas stabilitātes gan nav kopvērtējumā – ja līdera Bernda Štūbes pārsvars pār tuvāko sekotāju ir jau 31 punkts, tad nākamās pozīcijas ir dramatiskā situācijā. Otrajā vietā esošajam Florēnam Tafani ir 88 punkti, Ervīnam un Džonijam Feilādam pa 86, Maikam Bartelenam – 85. Šis četrinieks plus, protams, Štūbe, arī būs galvenie medaļu dalītāji, ja vien no tabulas zemākam pozīcijām neuzziedēs vēl kāds speciālists. Starp Bartelenu (85) un sestajā vietā esošo Petru Bartošu ir veseli 26 punkti.

Jāatzīmē, ka pasaules rallijkrosa čempionātā abi latvieši Reinis Nitišs un Jānis Baumanis pēc ļoti sarežģīta un mainīga sezonas sākuma nonākuši blakus pozīcijās. Reinim 13. vieta, Jānim – 14. pozīcija. Punkti, attiecīgi, 48 un 44. Aiz Jāņa arī 18 punktu aiza, kuras otrā pusē pulcējas līdz šim neproduktīvi regulārie braucēji un atsevišķu posmu dalībnieki.

Eiropas rallijkrosa Super 1600 čempionātā savus vārdus top-20 ierakstījuši arī Juris Spīķis un Arnis Odiņš, attiecīgi, 16. un 20. vieta 34 dalībnieku konkurencē.

Eiropā vēl tikai Māris Līcis no mūsējiem atrodams rezultātu tabulās, tiesa, ne ar izciliem panākumiem – vienīgā šā gada Eiropas sacīkste Lietuvā izvērtās dramatiska, atstājot Māri bez punktiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv