Rallijkross/Autokross: Roberts Vītols – jaunais čempionauto pilots

Viesturs Saukāns  03.01.2017 13:48 11

Līdz ar Latvijas autokrosa 1600 klases čempiona Arņa Odiņa plānoto pārsēšanos Renault automašīnā rallijkrosa aktivitātēm radās jautājums, kurš nākamgad pārņems titulēto Valmieras VAZ 2108 automobili. Atbilde – Roberts Vītols, lai spertu pirmos soļus salonauto cīņās.

Decembra nogalē Vītols aizvadīja izmēģinājuma braucienus uz asfalta seguma ar Odiņa 2016. gadā izmantoto VAZ. Odiņš pēc redzētā bija sajūsmināts un atzīmē, ka spēcīgā mašīna nonāks labās rokās: “Roberts pārsteidza gan ar prasmi mācīties, gan ātruma kāpināšanu, gan stabilitāti. Domāju, ka esam interesantas sadarbības sākumā, ar šādu braucēju mašīnas potenciāls nebūs lieki izkaisīts.”

Tikmēr Roberta tēvs Uģis Vītols atzīmē, ka dēlam ir laiks spert soļus salonmašīnu virzienā: “Jau gada nogalē Robertu izvedām uz starta rallijkrosa VAZ klasē 333 posmā. Skaidrs, ka pēc Beta bagijiem, kartinga un kroskartiem ir tikai loģiski, ka Roberts vēlas salonmašīnu, bet 1600 klases spēcīgs automobilis ir viņa mērķa piepildījums. Izskatījām iespējas meklēt variantus ar šobrīd Super 1600 klasē ejošiem auto – Renault, Peugeot. Taču mums šķiet, ka šis VAZ varētu būt gan finansiāli, gan morāli atbilstošs Roberta debijas sezonai. Gads būs interesants, jo nekādā gadījumā netiek atcelts plāns cīnīties arī NEZ Ziemeļeiropas kroskartu čempionātā. Roberts redz iespēju cīnīties par uzvaru kopvērtējumā NEZ čempionātā, kam viņš gatavojas, piemēram, regulāri apmeklējot sporta zāli. Viņš pats izvēlējās šos treniņus, tāpēc treneres vadībā tiek strādāts pie fiziskās formas. Krosā spēks nepieciešams – ja viņš, no kartinga pārkāpjot uz kroskartu, teica, ka slodze ir jūtama, tad pēc salonmašīnas izmēģinājumiem kļūst skaidrs, fiziskā gatavība būs vēl svarīgāka.”

Vītols juniors debijas treniņsacīksti ar zaļo auto plāno aizvadīt šonedēļ Smiltenē, pēc kā tiks apsvērts turpmākais plāns. Ļoti iespējams, nākamais starts varētu būt debija LAF Krosa komisijas kausa posmā Vecpilī nedēļu vēlāk. Starp citu, sestdienas sacīkstē Smiltenē uz starta LADA RX klasē plāno stāties arī pats Uģis, kas būs viņa atgriešanās krosā pēc daudzu gadu pārtraukuma.

Uģis Vītols atzīmē, ka novērtē Odiņa iedegšanos Roberta virzienā: “Patiesībā Arnis mums piezvanīja un piedāvāja izmēģinājumu iespēju. Skaidrs, ka atteikties nedrīkstējām. Man ir prieks, ka Arnis Roberta personā ir atradis kaut ko saistošu, un ir gatavs ne tikai vienkārši “veikt biznesu” ar mašīnas īri, bet arī palīdzēt braucējam progresēt un darboties kā spoterim. Domāju, ka viņiem abiem kopā varētu labi sanākt!”

Automašīna, ar kuru šogad plāno startēt Vītols, ir tuvu statusam “leģendāra”. 2014. gadā ar šo auto par Latvijas autokrosa čempionu 1600 klasē kļuva Andis Vanters, bet pērn starts ar šo tehniku ielika pamatu Odiņa Latvijas un Baltijas čempiona tituliem.

 • Forši! Lai izdodas!

 • domāju, ka izdosies, ar šādu auto nemaz savādāk nevar būt!

 • Ieva

  Super!!! Prieks par jums abiem. Par Vītolu vecāko-par atgriešanos trasē… un jaunāko-ka esi gatavs jauniem izaicinājumiem.
  Lai veicas ?

  • Vecais Vītols varētu veco Lancia izvilkt :) Stāv pie stūra vientuļa…

   • Uģis

    Piedod, nesen pārdevās, par simbolisku taisnīgu samaksu. Atbrauca džeks, visu cieņu viņam, no Jelgavas un nopirka. Kas pozitīvi, bija skaidrs, ka viņš grib, teica, ka restaurēšot un būšot braucamais. Visu cieņu šādiem puišiem!!
    Labāk viņam, nekā man rūsē…..

    • [Ex]

     Tas priecē! Savulaik arī Jums rakstīju mailu ar vēlmi go Lancia iegādāties, bet atbildi tā arī nesaņēmu! :) Nu tad gaidam Lancia trasē!

     • ANTONS

      IR TAK REKLāMA-Cēsīs nefiltrē…bet pie mums Jelgavā rulllēē…

 • quatto

  oiiiii!!!

 • Kristaps Maševskis

  Auto latiņa uzstādīta augsta, veiksmi jaunajam censonim.
  Nesaistīti – jaunā autocross.lv mobilā versija ir dikti ērta sanākusi ;)

 • leo

  bildes no tepera trases pirms 7 decembra sacensībām, kur arī startēs Roberts. Trase ļoti labā kondīcijā.
  Rx ziemas kauss.
  https://www.youtube.com/watch?v=K9NtV4njI3s

 • Krish

  Yas. Gribu abu Vītolu tandēmu redzēt trasē.. Galīgi mazs biju, kad Uģis vēl pa Mūsu vizinajas..

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***