Rallijkross/Folkreiss: Latviešiem trīs pjedestāli NEZ, folkreisā uzvar Orbidāns, LADA – Liepiņš

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
18.07.2016
08:46

333 trasē noslēdzies NEZ rallijkrosa čempionāta pirmais posms. Latvijas sportistiem trīs pjedestāli: NEZ Super 1600 klasē otrais Arnis Odiņš, bet trešais Eliss Dukaļskis. Savukārt NEZ Open klasē trešā vieta Edmundam Ērglim. LAF Folkreisa Vasaras kausa 4. posmā uzvara Jānim Orbidānam, bet Latvijas rallijkrosa kausa LADA RX klasē uzvara Valteram Liepiņam.

NEZ Super 1600 klasē Odiņš aizvadīja sīvu cīņu ar igauni Andre Kurgu, gūstot otro vietu, kas viņa rallijkrosa debijā ir atzīstams panākums. Trešā vieta, sasniedzot augstāko rezultātu karjerā, Elisam Dukaļskim. Reinis Safonovs smagā cīņā piektais, lai gan uz brīdi šķita gatavs sasniegt arī pjedestālu. Edijs Ošs izstājās pirmajā kvalifikācijā ar motora defektu.

NEZ Open klasē Edmunda Ērgļa debija rallijkrosā sākās sarežģīti un ar tehnikas problēmām, jo sestdien jau treniņos piedzīvots reduktora lūzums. Taču komanda tika ar problēmām galā, finālā sasniedzot trešo vietu, zaudējot vienīgi klasē neuzvaramajam norvēģim Olam Froshaugam un somam Raimo Kautio. Tiesa, Froshaugs sestdien parūpējās par pārsteigumu, pirmajā kvalifikācijā apmetot kūleni. Taču pat šādā braucienā viņš guva uzvaru. Aiz pjedestāla Mārtiņš Lapiņš un Kristaps Grunte.

NEZ 2000 klasē uzvaru sasniedza norvēģis Kristians Sandmo, aiz sevis atstājot dāni Denisu Kristensenu un somu Crazy Mike. Latvijas braucēji draudzīgi sapulcējās aiz pjedestāla: sākot no ceturtās vietas pozīcijas guva Raimonds Mūrnieks, Jānis Ikers, Ritvars Zobens, Artūrs Pumpurs, Viesturs Tilgass un Māris Druva. Motora problēmas gan Jurim, gan Mārtiņam Spīķiem, tehnika pievīla arī Edgaru Kokorišu un Rimantu Freimani.

Bez Latvijas braucējiem NEZ SuperCars klase. Uzvaru cīņā ar pēcstarta līderi baltkrievu Vadzimu Kiškurnu guva igaunis Andri Ouns. Kiškurna piedzīvoja tehnikas problēmas, bet uz pjedestāla tika norvēģis Frode Ālbergs un soms Tēmu Patsi, kurš nedēļas nogales sākumā demonstrēja ātrāko brauciena laiku.

Komandu ieskaitē trijniekā Norvēģija, Somija un Latvija. Uz starta stājās astoņu valstu sportisti.

No NEZ rezultātiem tiks veidots kopvērtējums arī Latvijas rallijkrosa kausā. Super 1600 klasē uzvara Arnim Odiņam, seko Eliss Dukaļskis un Reinis Safonovs. TouringCar klasē uzvara Raimondam Mūrniekam, seko Jānis Ikers un Ritvars Zobens. LADA RX klasē Valters Liepiņš pārspēja Ivaru Joeli un Ivo Traubergu.

LAF Folkreisa Vasaras kausa ceturtajā posmā 47 dalībnieku konkurencē uzvaru guva Jānis Orbidāns, aiz sevis atstājot Emīlu Baltaiskalnu un pirmo pjedestālu sasniegušo Dāvi Emīlu Ūdri.

Nākamais NEZ rallijkrosa un Latvijas rallijkrosa kausa posms šajā nedēļas nogalē Biķerniekos. Savukārt nākamā folkreisa cīņa pēc divām nedēļām Vecpils autotrasē.

Foto: Valdas Čičinskas, fotovaldas.com

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv