Rallijkross/Folkreiss: Latviešiem trīs pjedestāli NEZ, folkreisā uzvar Orbidāns, LADA – Liepiņš

Viesturs Saukāns  18.07.2016 08:46 15

333 trasē noslēdzies NEZ rallijkrosa čempionāta pirmais posms. Latvijas sportistiem trīs pjedestāli: NEZ Super 1600 klasē otrais Arnis Odiņš, bet trešais Eliss Dukaļskis. Savukārt NEZ Open klasē trešā vieta Edmundam Ērglim. LAF Folkreisa Vasaras kausa 4. posmā uzvara Jānim Orbidānam, bet Latvijas rallijkrosa kausa LADA RX klasē uzvara Valteram Liepiņam.

NEZ Super 1600 klasē Odiņš aizvadīja sīvu cīņu ar igauni Andre Kurgu, gūstot otro vietu, kas viņa rallijkrosa debijā ir atzīstams panākums. Trešā vieta, sasniedzot augstāko rezultātu karjerā, Elisam Dukaļskim. Reinis Safonovs smagā cīņā piektais, lai gan uz brīdi šķita gatavs sasniegt arī pjedestālu. Edijs Ošs izstājās pirmajā kvalifikācijā ar motora defektu.

NEZ Open klasē Edmunda Ērgļa debija rallijkrosā sākās sarežģīti un ar tehnikas problēmām, jo sestdien jau treniņos piedzīvots reduktora lūzums. Taču komanda tika ar problēmām galā, finālā sasniedzot trešo vietu, zaudējot vienīgi klasē neuzvaramajam norvēģim Olam Froshaugam un somam Raimo Kautio. Tiesa, Froshaugs sestdien parūpējās par pārsteigumu, pirmajā kvalifikācijā apmetot kūleni. Taču pat šādā braucienā viņš guva uzvaru. Aiz pjedestāla Mārtiņš Lapiņš un Kristaps Grunte.

NEZ 2000 klasē uzvaru sasniedza norvēģis Kristians Sandmo, aiz sevis atstājot dāni Denisu Kristensenu un somu Crazy Mike. Latvijas braucēji draudzīgi sapulcējās aiz pjedestāla: sākot no ceturtās vietas pozīcijas guva Raimonds Mūrnieks, Jānis Ikers, Ritvars Zobens, Artūrs Pumpurs, Viesturs Tilgass un Māris Druva. Motora problēmas gan Jurim, gan Mārtiņam Spīķiem, tehnika pievīla arī Edgaru Kokorišu un Rimantu Freimani.

Bez Latvijas braucējiem NEZ SuperCars klase. Uzvaru cīņā ar pēcstarta līderi baltkrievu Vadzimu Kiškurnu guva igaunis Andri Ouns. Kiškurna piedzīvoja tehnikas problēmas, bet uz pjedestāla tika norvēģis Frode Ālbergs un soms Tēmu Patsi, kurš nedēļas nogales sākumā demonstrēja ātrāko brauciena laiku.

Komandu ieskaitē trijniekā Norvēģija, Somija un Latvija. Uz starta stājās astoņu valstu sportisti.

No NEZ rezultātiem tiks veidots kopvērtējums arī Latvijas rallijkrosa kausā. Super 1600 klasē uzvara Arnim Odiņam, seko Eliss Dukaļskis un Reinis Safonovs. TouringCar klasē uzvara Raimondam Mūrniekam, seko Jānis Ikers un Ritvars Zobens. LADA RX klasē Valters Liepiņš pārspēja Ivaru Joeli un Ivo Traubergu.

LAF Folkreisa Vasaras kausa ceturtajā posmā 47 dalībnieku konkurencē uzvaru guva Jānis Orbidāns, aiz sevis atstājot Emīlu Baltaiskalnu un pirmo pjedestālu sasniegušo Dāvi Emīlu Ūdri.

Nākamais NEZ rallijkrosa un Latvijas rallijkrosa kausa posms šajā nedēļas nogalē Biķerniekos. Savukārt nākamā folkreisa cīņa pēc divām nedēļām Vecpils autotrasē.

Foto: Valdas Čičinskas, fotovaldas.com

 • Andrievs

  Kāpēc svētdien folreisa trešā kvalifikācija notika ātrāk? Speciāli braucu uz desmitiem, bet viss sen jau bija beidzies…
  Un kaut kā likās svētdienā pārāk maz kontenta. Bet trase sagatavota gan ideāli, par to cepuri nost!

 • Patriots

  Patriots
  Tiešām, labs pasākums! Tiesa, kokteilis NEZ kopā ar Lada RX un folkreisu gan bija par daudz. Pietrūka izteiktas prioritātes, kam vajadzētu būt NEZ-am. Bet kopumā- interesanti un raiti. Paldies sportistiem un organizatoriem!
  Runājot par NEZ, ļoti laba, spēcīga, skatāma, konkurences un intrigas pilna bija tikai viena klase- NEZ 2000. Pārējās par maz dalībnieku. Sevišķi žēl, ka latviešu nacionālajā klasē- Supercars vai tautas valodā- D1, neviena mūsējā. Man kā NEz pionierim ieteikums tagadējiem NEZ vadītājiem padomāt par klasēm un to apvienošanu. Manuprāt, pietiktu ar trim klasēm, kas būtu ne jau gluži pasaules un Eiropas klašu kopija, bet gan to sintēze ar NEZ: 2000 FWD, Open RWD, Supercars.

 • Māris

  Viestur, kas ar Biķernieku dalībniekiem?

 • oto

  Kopumā pāsākums labs, trase laba, domāju bija interesanti, protams divas dienas braucējiem ir par ilgu, bet ir kā ir.
  Gribētos zināt no organizatoriem vai biļešu ietirgotā summa nessa vēlamo rezultātu, jo latvijas ekonomiskajai situācijai man liekas cena bija par augstu, jo skatītāji kopumā bija maz, līdzīgi bija ar Mūsas EČ, galīgi tukšas tribīnes, kas ir labāk???? varbūt es īsti ko nesaprotu, jā varbūt vairāk skatītāji nolieto infrastruktūru utt, bet vairāk skatītāji man liekas arī vairo dalībniekus un tirgotājiem ir ko darīt, citādi viņi visu laiku garlaikojās.

 • Horvāts

  Salīdzinot ar Latvijas autokrosa pasākumu organizāciju un dienas plāniem, 333 pasākums bija ļoti zemā līmenī. Uz pirmo kvalifikāciju dalībnieki ieradās 20 min. Garlaicīgi! Publicētajā info vēstīts, ka kvalifikācijas sāksies pl. 10.00. Atbrauc bez desmit 10, bet folkreiss jau beidz braukt. Rezultātā sēdi kā muļķis līdz pl. 12 – sacensību atklāšanai!!! Personīgais viedoklis – organizatoru attieksme pret sportistiem un skatītājiem – vienaldzīga! Skumji.

  • oto

   jā arī starpcitu atbraucu uz 10tiem lai redzētu folkreisu, bet nekā jau noticis 3 brauciens.

 • Māris

  nu 333 tas normāli, ka organizēšana nav tajā augstākajā līmenī….

 • fotografu bija miljons bet pasu foto nau nekur……..

 • raļļikross

  A LRX arī apbalvoja?

 • Rieksti

  Kas tur ar pirkšanām notika?

  • Sirko nopirka Orbidāna auto, bet Orbidāns – Liepiņa.

 • kristaps

  kur ir iespējams redzēt rezūltātus LRX klasēm?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***