Rallijkross/Folkreiss: Maija sākumā Latvijā starptautiskas rallijkrosa sacensības!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
26.03.2015
13:12

Sestdien, 2. maijā sporta kompleksā 333 norisināsies Autocross.lv Rallijkrosa kausa izcīņa. Sacīkstē pulcēsies rallijkrosa, folkreisa un kroskartu braucēji. Šis būs viens no diviem rallijkrosa pasākumiem šā gada Latvijas autosporta sezonā. Uz starta ne tikai krosa un rallijkrosa braucēji, bet arī disciplīnas debitanti no citiem autosporta veidiem.

Maija sākuma pasākumā piedalīties uzaicināti Baltijas, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas un Somijas rallijkrosa braucēji, daži no kuriem jau apstiprinājuši savu dalību. Tiesa, precīzu dalībnieku sastāvu varēs analizēt tuvāk sacensībām. Gan vietējie, gan ārvalstu braucēji šo sacīksti izmantos gan kā treniņu pirms saviem regulārajiem sezonas plāniem, gan kā trases iepazīšanu pirms jūlijā turpat 333 trasē gaidāmā NEZ Rallijkrosa un kroskartu čempionāta posma.

Šis pasākums lieliski noderēs arī jaunu potenciālo rallijkrosa sportistu piesaistīšanai šai autosporta disciplīnai. Cīņām gatavojas vairāki sportisti, kuri līdz šim nav startējuši kopēja starta sacīkstēs. Cīņās aicināti rallija, rallijsprinta un šosejas sportisti!

Rallijkrosā paredzētas divas ieskaites. Pilnpiedziņas SuperCar klasē uz starta stāsies dažāda veida pilnpiedziņas automašīnas. Pirmie pieteikumi jau saņemti – Lauris Unāms ar Subaru Impreza un Jānis Borševskis ar Mitsubishi Evo IX. Taču tas ir tikai sākums pieteikšanās procesam. Otra rallijkrosa ieskaite – Nacionālā klase, kurā pulcēsies priekšpiedziņas un aizmugures piedziņas automašīnas. Šīs klases rezultāti tiks vērtēti LAF Krosa komisijas kausa ieskaitē. Dalībnieku sastāvs būs ļoti interesants, piemēram, piedalīšanos apstiprinājuši titulētie Latvijas krosa un rallijkrosa braucēji Reinis Lilienšteins, Kristaps Dambis un citi.

Kroskartu cīņās trīs ieskaites – trasē dosies dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Somijas, cīnoties par uzvarām CK 125, CK250/650 un CK85 klasēs.

Folkreisam sacīkste būs LAF Folkreisa Vasaras kausa pirmais posms. Tiek paredzēts, ka šī sacīkste varētu labot līdzšinējos folkreisa posmu dalībnieku skaita rekordus, tomēr to apstiprinās mēnesi garais pieteikšanās process. Folkreisā šogad īpaši sasparojusies aizmugures piedziņas auto braucēju kustība, kas var ieviest papildu intrigu un atsevišķus finālus. Starp citu, arī rallijkrosā iespējama atsevišķa aizmugures piedziņas finālsacīkste.

Līdz ar sportistu cīņām trasē līdzjutēji 2. maijā varēs kopīgi sagaidīt pirmos rezultātus no pasaules rallijkrosa čempionāta otrā posma, kas tieši šajā nedēļas nogalē norisināsies Vācijā, Hokenheimas trasē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv