Rallijkross/Juniori: Latvijas Norvēģijā: rallijkross Momarkenā, kroskarti Solerā (23:59)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
22.06.2013
13:59

Latvijas sportisti cīnās Norvēģijā. Sestdien Momarkenā rallijkrosa braucēji aizvada Norvēģijas čempionāta posmu kā treniņu pirms svētdien paredzētā NEZ rallijkrosa čempionāta pirmā posma. Soleras trasē kroskartu braucēji jau sākuši NEZ seriāla pirmās cīņas.

23:59: Pēc visai sarežģītas kvalifikācijas Super 1600 (15 dalībnieki) braucēji tika līdz A finālam. Baumanis kvalifikāciju noslēdza ar iekļūšanu B finālā, bet vēlāk kvalificējās A finālam. Braucienā no pēdējās rindas Jānis tika līdz ceturtajai vietai, kas NEZ debijas sacīkstē nav slikts rādītājs. Porietis kvalifikāciju noslēdza ar nonākšanu C finālā, taču prata aizkulties līdz pat A finālam, kurā gan uz starta Mārtiņš neizgāja motora defekta dēļ, klasificēts septītajā vietā. NEZ 2000 klasē (13 braucēji) Toms Ziedāns sasniedza A fināla pirmo starta rindu, taču vājš starts lika Tomam finišēt septītajā vietā. Ilgonis Krūmiņš NEZ Open klasē izstājās otrajā kvalifikācijā, ar ko diena arī noslēdzās. Formāli sasniegta 29. vieta 32 braucēju konkurencē.

12:15: Momarkenā aizvadīta pirmā kvalifikācija. Ilgonis Krūmiņš savā iebraucienā pirmais NEZ Open klasē, arī Toms Ziedāns savā grupā pirmais NEZ 2000 klasē. Super 1600 klases latvieši Mārtiņš Porietis un Jānis Baumanis uzķērās uz briesmīgiem laika apstākļiem – abi trāpīja vienā grupā, turklāt tieši tobrīd sākās mežonīga lietusgāze. Porietis pat aizsvīduša loga dēļ bija spiests apstāties, bet Baumaņa braucienu iztraucēja arī priekšā notikusi avārija. Līdz ar to abu braucēju rezultāti pēc pirmās sērijas katastrofāli.

10:36: Šodien cīņas plāno turpināt arī visi mūsu kroskartu braucēji – turpat Solerā šodien Norvēģijas Sprinta kausa sacīkste, kuras formāts ir līdzīgs mūsu supersprinta cīņām.

10:35: Sveiciens pirmssvētku rītā! Mūsējie spītīgi turpina cīņu ārzemēs! Vakar NEZ rallijkrosa čempionāta laika kontroles braucienos Mārtiņs Porietis NEZ Super 1600 klasē uzrādīja piekto laiku, bet Jānis Baumanis bija sestais. Visi līderi satilpa 0,7 sekundēs. Aiz šī sešinieka lielākai laika starpība – iezīmējušies favorīti. Pašlaik nav ziņu par Toma Ziedāna un Ilgoņa Krūmiņa sniegumu. Tikmēr vēl viens mūsu rallijkrosa braucējs kaujas režīmā – Igors Gabecs aizvada kārtējo posmu Vācijas rallijkrosa čempionātā. Vakar Esteringā Igors laika kontrolē bija 15. vietā, bet pirmo kvalifikācijas sēriju noslēdza 12. pozīcijā 20 dalībnieku konkurencē. Gaidām ziņas no Norvēģijas un arī Vācijas!

20:30: Kroskartu cīņas noslēgušās ar Ingus Beļakova astoto vietu. A fināls neizdevās slikta starta dēļ, kā rezultātā nācās braucienu sākt pēdējam un saglabāt pozīciju līdz finišam. Kopumā jaunieši malači, spēcīgajā konkurencē startēts cienījami. Pēc nedēļas – Dānija!

20:05: Tobiasam neliela, bet izšķiroša neveiksme B finālā – atrodoties pārliecinošā trešajā vietā viņa kroskarts noslāpa Džokera apļa ieejā. Tomēr kopumā – labs sniegums!

19:45: Tobiass lieliskā cīņā uzvar C finālā un tiek uz B finālu. CK 125 klasē Priednieks un Kalniņš cīņu noslēdz C finālā. Marko guva šī brauciena 4. vietu, Viesturs – 8. pozīciju. Gaidām Tobiasa B finālu un Beļakova A finālu!

18:30: Tobiasam pirmā starta rinda C finālā, Dāvim ir labas izredzes pakāpties uz B finālu.

18:15: Kroskartos Ingus Beļakovs A finālā! Lietainos apstākļos Beļakovs un Priednieks nonāca vienā kvalifikācijas braucienā. Ingus braucienā finišē otrais, Marko – sestajā vietā. Kalniņš savā braucienā ceturtais. Kvalifikācijas kopvērtējumā Priednieks un Kalniņš nonāk C finālā, bet Beļakovs jau nodrošinājis vietu A finālā! Tobiass trešo kvalifikāciju savā braucienā noslēdzis ceturtajā vietā. Par to, kurš no fināliem Dāvim, vēl jānoskaidro.

18:10: Ralijkrosa trešajā kvalifikācijā Porietis savā braucienā izcīna uzvaru, kas kopumā trīs kvalifikāciju summā dod 17. pozīciju. Baumanim startā tehniskas problēmas – kā izrādījās pēc brauciena, vainīga svece. Līdz ar to trešais brauciens bez vērā ņemama rezultāta. Trīs kvalifikāciju summā Jānim 4. vieta. Abu latviešu cīņa Norvēģijas čempionātā ar to arī noslēdzas, jo svešos nelaiž vietējā čempionāta pusfinālos un finālā, lai nesabojātu rezultātus vietējiem braucējiem. Šovakar priekšā treniņi un laika kontrole – šķiet, Mārtiņš un Jānis jau būs labi patrenējušies.

15:40: Kroskartu cīņās Solerā pirms starta sācies spēcīgs lietus. Veiksme Beļakova pusē – brauciena startā pamatīga grūstīšanās, kā rezultātā trases malā paliek visi brauciena dalībnieki izņemot latvieti – uzvarēts brauciens. Kalniņš atkal lieliski cīnījās, braucienā gūstot ceturto vietu. Priedniekam neizdodas starts, finišu sasniedz, saudzīgi aizbraucot pēc sestās vietas. Lielajā klasē Tobiass atgūst ātrumu un savā braucienā cīnījās par trešo vietu, finišējot ceturtais.

15:15: Par rallijkrosa dienaskārtību. Norvēģijas čempionāta posmā paredzētas trīs kvalifikācijas sērijas (divas jau veiktas) un fināli. NEZ rallijkrosa čempionāta posms sāksies šovakar ar laika kontroles braucieniem, bet rīt – trīs kvalifikācijas sērijas un fināli.

15:10: Baumanis pēc otrā brauciena pakāpies uz trešo vietu, Porietim – 16. pozīcija.

14:55: Jāpiebilst, ka bez Baumaņa un Porieša (abi būs NEZ Super 1600) rīt uz starta Momarkenā NEZ ieskaitē plāno stāties arī Toms Ziedāns (NEZ 2000) un Ilgonis Krūmiņš (NEZ Open).

14:50: Solerā jau sācies NEZ kroskartu čempionāta pirmais posms, kurā kopumā uz starta stājas 106 dalībnieki. CK 125 klasē pirmajā braucienā Ingus Beļakovs guvis trešo vietu, Marko Priednieks savā braucienā ceturtais, Viesturs Kalniņš savā braucienā – piektais. Gaidām sērijas kopējos rezultātus. CK 650 klasē Dāvis Tobiass savu braucienu noslēdza trešajā vietā savā grupā. Beļakovs un Tobiass sūrojas, ka kartiem pietrūcis maksimālais ātrums, taču abu komandas šo situāciju ir gatavas atrisināt. Priednieka brauciens bijis ļoti stabils un labs, savukārt Kalniņa debija tik nopietnā sacīkstē bijusi cīņu pilna un atzīstama, rezultātiem vajadzētu progresēt.

14:45: Norvēģijas čempionāta rallijkrosā posmā Momarkenā Jānis Baumanis un Mārtiņš Porietis aizvada treniņsacīksti, lai labāk iepazītu trasi svētdienas NEZ cīņām. Interesanti, ka ārzemniekus šādā sacīkstē pielaiž startam tikai līdz fināliem – nacionālā čempionāta ieskaitē nevērtētie ārzemnieki finālbraucienos startēt nedrīkstēs. Vismaz šāda bija informācija mūsu sportistiem pirms cīņu sākuma. Latviešiem sokas daudzsološi. Pirmajā kvalifikācijā Baumanis uzrādīja piekto rezultātu, savā braucienā gūstot otro vietu. Arī otrajā braucienā savā grupā otrais, šobrīd tiek gaidīti sērijas rezultāti. Porietis pirmajā braucienā kopsummā guvis 15. vietu no 20 dalībniekiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv