Rallijkross/Juniori: Porietis uzvar NEZ posmā Dānijā (22:20)

Viesturs Saukāns  29.06.2013 07:38 2

  Juniori, Rallijkross, Ziņas

Nedēļas nogalē Dānijā, Nisumas trasē norisinās NEZ rallijkrosa un NEZ kroskartu čempionāta otrais posms. Rallijkrosā uz starta stāsies Jānis Baumanis, Mārtiņš Porietis un Toms Ziedāns, bet kroskrtos – Ingus Beļakovs, Marko Priednieks un Dāvis Tobiass.

22:20: Mārtiņš Porietis izcīna uzvaru A finālā Dānijā! Iekļuvis A finālā uzreiz pēc kvalifikācijas, Mārtiņš Porietis izcīnīja uzvaru NEZ Super 1600 klasē, kas  ir viņa pirmais panākums ar jauno auto šajā klasē! Jānis Baumanis šajā klasē kvalificējās C finālam, kura startā aizbrauca pirmais. Taču auto defekts – pusass vai ātrumkārba – apturēja Jāņa centienus vēl līdz pirmajam līkumam. Toma Ziedāna cīņa noslēdzās B finālā, kurā sasniegta trešā vieta. Kopumā Toms cīņu noslēdz 9. pozīcijā. Kroskartu braucēju labākais rezultāts ir Dāvja Tobiasa piektā vieta CK 650 klasē. Ingus Beļakovs B finālā priekšpēdējā aplī aizvadīja aizraujošu cīņu par otro vietu, kam sekoja kļūda, zaudēta A fināla iespēja, taču noturēta pozīcija un sasniegta 10. vieta šajā posmā. Marko Priednieka cīņu iznīcināja motora defekts.

Sv.,15:50: Svētdiena dānijā sarežģīta. Kroskartu braucēji – visi trīs – iekļuvuši B finālā: Beļakovs un Priednieks CK125 un Tobiass CK650. Rallijkrosā vajadzētu būt, ka Porietis iekļūst A finālā. Sarežģīta cīņa jau no paša sākuma Baumanim – sasisti riteņi pirmajā kvalifikācijā un vājš rezultāts otrajā. Trešajā kvalifikācijā Baumanis uzvaru savu braucienu. Jānis cīņu turpinās C finālā. Arī Ziedānam neveiksmes, ceturtais pirmajā braucienā, bet izstāšanās nākamajos divos. Nav ziņu par viņa tālāko situāciju.

17:40: Beigusies laika kontrole. Absolūtajā sarakstā Porietis 25. vietā, Baumanis 30. vietā, Ziedāns 39. vietā.

11:45: Rīts Dānijā sācies ar spēcīgu lietu, trasē lielas peļķes. Pašlaik Super 1600 klasē veidojas favorīti – Jānis Baumanis un norvēģis Andresens. Pārējie slapjo trasi vēro visai uzmanīgi. Trenējas arī Porietis un NEZ 2000 braucējs Ziedāns. Trasē arī visi trīs kroskartu braucēji.

Dalies ar šo ziņu