Rallijkross/Juniori: NEZ aktīvāki kroskartu dalībnieki, saloniem viss vēl priekšā

Viesturs Saukāns  06.07.2015 15:01 11

Pilnā sparā norisinās pieteikšanās NEZ rallijkrosa čempionāta pirmajiem diviem posmiem Lietuvā un Latvijā, kā arī NEZ kroskartu sacīkstēm. Latvijas posma kontekstā aktīvāki ir kroskartu braucēji, tomēr lielākais pieteikumu pieplūdums gaidāms pēdējās pieteikšanās dienās.

Latvijas posma pieteikumu termiņš ir nākamās nedēļas pirmdiena, savukārt Lietuvas posmam pieteikumu laiks beidzies vakar (svētdien). Tiesa, pieteikumu saraksti papildināsies arī pēc termiņiem, vienīgi kavētājiem būs lielāka dalības maksa.

Lietuvas posma galīgais dalībnieku saraksts vēl jāuzgaida, taču ir informācija par tiem sportistiem, kas bija pieteikušies cīņām pirms brīvdienām.

NEZ SuperCar klasē līdz piektdienas vakaram bija pieteikti četri dalībnieki – bez mājiniekiem Šarūna Glika un Kestuta Giļa arī soms Ville Mikola ar Ford Escort RS2000, kā arī baltkrievs, kurš, šķiet, mēģinās startēt zem Lietuvas karoga, lai atbilstu NEZ prasībām, Vadims Kiškurna. Pašlaik klasē nav Latvijas prognozēto dalībnieku, piemēram, Agris Brediks, Jānis Borševskis un citi.

NEZ Super 1600 klasē no mūsējiem kaujas gatavībā Reinis Lilienšteins, kurš tomēr beidzot ir gatavs atgriezties cīņās. Citu latviešu šajā klasē pagaidām nav. Vēl no ārzemniekiem Lietuvai pieteikušies divi krievi – Oļegs Redkins, kā arī braucējs, kurš pieteikumā aizmirsis ierakstīt uzvārdu – Mihails vārdā, ar LADA Kalina automašīnu.

Klasē kopumā tobrīd astoņi pieteikumi, arī mājinieki Jakubausks, Maļinausks, Diržininks, Staponkus (!) un Krasausks.

NEZ 2000 klasē pieci pieteikumi, to vidū mūsu Edijs Ošs. Interesanti, ka ar BMW automašīnu pieteicies Ramūns Čapkausks – slavens lietuviešu autošosejas un rallija braucējs. Atkal pie BMW stūres gatavs sēsties Mindaugs Sidabrs, cīņai gatavojas Petrs Bartkus un dānis Rasmuss Nilsens.

NEZ Open klasē lietuvieša Reemigija Nešvīda žigulim pretī plāno stāties norvēģis Ola Froshaugs, zviedrs Mihaels Persons un dānis Peders T. Jensens.

Kroskartos piektdien vairāk pieteikumu: CK 85 klasē septiņi dalībnieki, CK 125 – 12 (to skaitā Ingus Beļakovs), CK 250 – pieci, CK 650 – 3 (to skaitā Dāvis Tobiass).

Par Latvijas posmu. Kas interesanti, saraksti nedaudz atšķiras. Pilnpiedziņas SuperCar klasē neviena pieteikuma. NEZ Super 1600 cīņām gatavojas Redkins un dānis Daniels Sveningsens. NEZ 2000 klasē pašlaik pieteikti dāņi Roberts Ālgrens Jensens un Rasmuss Nilsens. NEZ Open klasē sarakstos Froshaugs un atraktīvais, leģendārais soms Crazy Mike (jau izsenis startē ar šādu pseidonīmu). Kristaps Grunte gatavo pārsteigumu ārzemniekiem – šķietami nebīstamo VAZ ar bīstamo Subaru motoru zem pārsega.

Jāpiebilst, ka uz šo sacīksti mājiniekiem vajadzētu būt krietni aktīvākiem, tādā veidā demonstrējot, ka mūsu pusē visi gaidāmo sacīksti uztver nopietni. Katrā gadījumā zināms, ka sacīkstē startēs daudzi Latvijas braucēji, gaidāmi arī interesanti pārsteigumi.

Kroskartos vairāk kārtības, lai gan no latviešiem sarakstos arī tikai Beļakovs CK 125 klasē. 125 klasē pašlaik 11 pieteikumu. CK 650 klasē – 4, CK 250 – 4, CK 85 – 8 pieteikumi.

Latvijas posma pieteikumu termiņš turpinās vēl nedēļu, bet garumā vilkt nav nepieciešams.

 • Māris

  man jau šķiet, ka vēsture atkārtosies, uz LV un LIT no ārzemniekiem salonniekos čiks vien sanāks, dāņiem un norvēģiem īpaša vēlme braukt uz šējieni nav…

 • māris

  Lietuvā nakamo gadu apstiprināts notiekošais eiropas čempionāta posms autokrosā, nu ko gatavojamies uz tuvējām ārzemēm :)

 • Raimis

  Kas tad taisās rīkot tās sacensībās Bauskā? nu tas tā ja nav noslepums

  • Tā īsti bez oficiāliem paziņojumiem es baigi nevaru izpausties. Varu teikt, ka “baumo, ka visiem patiktu, ja nākamgad leišiem būtu pāra posms Latvijā”. Bet domāju, ka org ir savi iemesli un laiki, kāpēc tagad neko ofic nesaka. Sorry.

 • Māris

  Viestur, varbūt Tev ir kāds info par Lietuvā notiekošo RC Challenge posma dalībnieku sarakstu?

  • Ir, bet, cik saprotu, tur ir kaut kāds reāls sajukums ar pieteikumiem, vismaz NEZam, ziemeļnieki jau jūk prātā lēnām ar mums te ņemoties :D

 • Māris

  Leiši ir publicējuši autokrosas.lt dalībnieku sarakstus uz abiem posmiem bet LV grandu-Borševska un Bredika tur nav, ko šie laikam ietur pauzi vai arī negrib samēroties ar reāliem džekiem :) ?!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***