Rallijkross/Juniori: Uz Lietuvu 11 latvieši

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
08.07.2015
13:44

Nedēļas nogalē Lietuvā, Vilkiču trasē tiks aizvadīti uzreiz trīs seriālu posmi. Sestdien norisināsies NEZ Rallijkrosa čempionāta pirmais posms, svētdien turpat notiks RallycrossChallenge sezonas otrā sacīkste, bet abas dienas savienos NEZ Kroskartu čempionāta otrais posms. Šajos seriālos uz starta stāsies 11 latvieši.

Pieci mūsējie cīnīsies NEZ rallijkrosa ieskaitē. NEZ 2000 klasē cīņai gatavojas Edijs Ošs un Juris Spīķis, bet NEZ Super 1600 klasē cīņām gatavi Māris Ločmelis, Reinis Safonovs un Reinis Lilienšteins (ārzemnieki laikam drīz domās, ka Latvijas rallijkrosā drīkst startēt tikai Reiņi). Jāpiebilst, ka Ločmelim būs iespēja startēt tikai Lietuvas posmā personīgu apstākļu dēļ. NEZ Open klasē uz starta Kristaps Grunte.

Svētdien RallycrossChallenge otrajā posmā startam gatavojas Artis Baumanis, kurš SET Promotions sastāvā dosies cīņā ar Renault Twingo.

Pārsteidz, ka ne vienā, ne otrā sacīkstē nav pieteikti Latvijas SuperCar braucēji – Agris Brediks un Jānis Borševskis, arī nu jau nestartējošais Lauris Unāms allaž atzinuši, ka rallijkross šķiet pievilcīgs. Protams, joprojām viņi var uzrasties sarakstos. Šobrīd arī LAF Krosa komisija saskaņo pieteikumus ar Lietuvas kolēģiem, jo rīkotāju saraksti neuzrāda visus pieteiktos sportistus.

Lietuvā kroskartu cīņām pieteikti četri Latvijas braucēji. CK 125 klasē startam gatavojas Ingus Beļakovs, Viesturs Kalniņš un Marko Priednieks, savukārt CK 650 uz starta dosies Dāvis Tobiass.

Nedēļu pēc Lietuvas posma cīņas pārcelsies uz Latviju, kur NEZ rallijkrosa un kroskartu posms noteikti pulcēs vairāk mājinieku.

NEZ ar zvaigznēm

Pētot Lietuvas NEZ sarakstu jāizceļ dažas patīkamas nianses. Pirmkārt, NEZ SuperCar klasē startam gatavi igauņi, kas salīdzinoši rets notikums. Pieteikti Marts Tikerbars un Stens Karukss.

NEZ Super 1600 klasē uz starta pērnā klases čempione Lise Marija Sandmo. Savukārt viņas radinieks Kristians Sandmo, kurš startēs NEZ 2000 klasē, tikko aizvadījis Eiropas rallijkrosa čempionāta posmu Zviedrijā, gūstot ceturto vietu. Ar to pašu Mazda RX8 Sandmo gatavojas arī Baltijas NEZ posmiem.

Par spilgtāko Lietuvas posma zvaigzni formāli jāatzīst NEZ Super 1600 klases braucējs Ernests Staponkus – šā brīža Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klases sestās vietas turētājs.

RallycrossChallenge par Baumani

Lai gan pēdējās ziņas liecina, ka SuperCar klasē svētdienas RallycrossChallenge posmā redzēsim arī Agri Brediku, vienīgais latviešu pieteikums ir Super 1600 klasē – Artis Baumanis. Viņš ir šī posma un zināmā mērā arī visas sezonas favorīts šajā klasē. Pirms šīs sacīkstes Artis ir kopvērtējuma trešajā vietā, kas gan īsti neataino Baumaņa reālo spēku pirmajā posmā piedzīvotās avārijas dēļ.

Svētdienas posmā grūti nosaukt kādu spilgtu pasaules rallijkrosa superzvaigzni, tomēr sastāvs kopumā ir gana atzīstams, ar reģionu  un rallijkrosa lielvalstu līderiem ierindā. Vērts redzēt.

Kroskartos mūsējiem zināma trase

Sportiski lielākais ieguvums no Baltijas posmiem arī kroskartu ieskaitē ir zināmas trases – Ingus Beļakovs, Viesturs Kalniņš, Dāvis Tobiass un, šķiet, arī Marko Priednieks pārzina Vilkiču trasi, zināms katrs paksis arī 333 trasē. Tas ir pluss attiecībā pret skandināvu konkurentiem. Tomēr uz to paļauties būtu nepareizi – aizjūras viesi ir gana pieredzējuši, lai ātri pielāgotos jaunajām teritorijām.

Visi skati Beļakova virzienā – viņš CK 125 klasē turpina cīņu visa seriāla garumā par vadošajām pozīcijām. Posmā spēcīgs būs arī CK 650 braucējs Dāvis Tobiass, taču kopvērtējums Dāvim izjuka, netiekot uz pirmo posmu Zviedrijā.

Priedniekam un Kalniņam ir iespēja pārsteigt, ko abi pa reizei mēdz izdarīt.

NEZ Rallijkrosa Lietuvas posma dalībnieku saraksts

NEZ Kroskartu Lietuvas posma dalībnieku saraksts

RallycrossChallenge Lietuvas posma dalībnieku saraksts

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv