Reinis Nitišs ASV debijas sacīkstēs izcīna piekto vietu

Viesturs Saukāns  05.08.2013 08:42 4

Latvijas rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs X Games sacīkstēs Losandželosā guva piekto vietu Global Rallycross SuperCar Lites sacensībā. Debitējot ASV seriālā Reinis bija arī pjedestāla pozīciju pretendents.

Reinis Nitišs, pirmo reizi startējot Lites sacīkstēs ASV, jau pēc pirmajiem treniņiem tika uzskatīts par vienu no pjedestāla pozīciju pretendentiem, lai gan trase, automašīna un sacensību specifika Reinim bija sveša.

Kvalifikācijas braucienā Nitišs finišēja trešajā vietā pēc tam, kad nelielu izkustēšanos starta brīdī tiesneši formulēja kā pāragru startu un Reinim bija jāizcieš apstāšanās sods. Trasē atgriezies ceturtajā vietā latvietis apdzina vienu no konkurentiem, finišēja trešais un kvalificējās finālbraucienam no trešās starta rindas.

Finālbraucienā pēc starta pirmajā pagriezienā Nitišs bija trešajā vietā, taču tobrīd ar dubļiem tika aizmests mašīnas priekšējais logs, turklāt dubļu kārta salauza loga tīrītāju un Reinis sliktas redzamības apstākļos līdz finišam noturēja piekto pozīciju.

Global RallyCross SuperCar Lites sacensībās rallijkrosa braucēji startē ar vienādām, Olsbergs MSE komandas gatavotām pilnpiedziņas Ford Fiesta automašīnām. Reiņa Nitiša komanda atzīst, ka, sacīkstēs, debitējot ar tikko uzbūvētu automašīnu, daudz bija jāstrādā ne tikai pie pilotēšanas apgūšanas, bet arī tehnikas pilnveidošanas – mašīna jāregulē, jānovērš nelielas nianses, kas šķietami ir sīkumi, tomēr izšķirošos brīžos traucē sportistam sasniegt optimālu rezultātu.

Komanda ar piedzīvoto Losandželosā ir apmierināta un gatavojas nākamajai cīņai ASV jau šajā nedēļas nogalē, kad Nitišs aizvadīts otro Lites sacīksti Atlantā.

  • lielais

    Nu jā,visa diena pagājusi un neviens neko feinu lai uzmundrinātu Reini uz nākamo gonku nav saņēmies uzrakstit!Vai tad gonka LOS ANGELOSĀ ir krūmu mači? :-) Atceros kad Serģis teica ka Latvijā ir diezgan prasīgi līdzjutēji,ja pasaulē nesi pirmais,bet otrais tad jau Tu nēsi vairs īsts vecis. Cerēsim ka šoreiz Latvijas autosporta pasaule nevar atieties no Vecpils emocijām,kikbokseris Jeršovs,Runcis galošās(tie ir tādi gumujas apavi). Reini Malacis!! Tā turpināt,vai tad letiņš nevar kādreiz piesmiet trasē šovmenu Bloku?! :yes: :yes: :yes:

  • Maloģec Reini!!!
    Tā tik turēt!!! :yes:

  • aivars

    NU ja sita ies ta mums lec jauna zvaigne pasaules limeni ta turpinat mes jekabpiliesi par tevi lai neluzt dzelzi

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 09.09.2017. Čempionu autokross LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 12. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - komanda Pieteikums - ČK/KKK Dalībnieki FR (44) Dalībnieki ČK/KKK (29) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS! (52)