Sestdien folkreiss un autokross Biķerniekos!

Viesturs Saukāns  23.02.2011 12:39 22

(LAF ziņojums presei) Sestdien, 26. februārī pl.10:30 Rīgā, Biķernieku trasē norisināsies LAF Folkreisa un autokrosa Ziemas kausa izcīņas 5. posms. Folkreisa ieskaitē par uzvaru spēkosies aptuveni trīs desmiti dalībnieku, vairāki dalībnieki arī jaudīgākajā autokrosa klasē. Šis būs seriāla priekšpēdējais posms, tāpēc var daudz izšķirt Ziemas kausa kopvērtējumā.

Pirms Biķernieku sacīkstes, kas norisināsies kompleksa rallijkrosa trases teritorijā, folkreisa Ziemas kausa kopvērtējuma vadībā atrodas Jānis Nikels (Strenči, Folkreisa Fabrika). Pat neskatoties uz vidzemnieka sarežģītajām sacīkstēm viņam matemātiski izdodas ne tikai saglabāt, bet pat palielināt kopvērtējuma punktu pārsvaru. Statistiski īpatnēji, ka šobrīd līderis ir braucējs, kurš posmos guvis vienu uzvaru, divas piektās un vienu septīto vietu līdzšinējos četros posmos! Tiesa, Nikels ir vienīgais, kuram no 51 startējušā Ziemas kausa dalībnieka ir izdevies iekļūt A fināla desmitniekā visos četros posmos.

Šī rezultātu dīvainība apliecina folkreisa sacensību neprognozējamību un, līdz ar to arī skatāmību, kas ir aizraujoši skatītājiem. Sestdien par vienīgo folkreisa uzvaru cīnīsies aptuveni trīsdesmit dalībnieku (pieteikumu termiņš ir trešdiena, precīzs skaits vēl nav zināms).

Neprognozējama cīņa gaidāma arī Junioru kausā, kurā līdz šim četros posmos bijuši četri dažādi uzvarētāji – Eliss Dukaļskis (Sigulda), Sandis Džeriņš (Vecpils, SK Vecpils), Rihards Dainis (Jūdaži, Folkreisa Fabrika) un Dāvis Tobiass (Ķeipene). Kopvērtējuma līderis šajā konkurencē šobrīd ir Tobiass. Komandu vērtējumā vadībā Nikela un brāļu Mareka un Riharda Daiņu pārstāvētā Folkreisa Fabrika, kurai seko Štīm Rally Team (Agris Bahmanis, Ermīns Vācietis, Raimonds Bergmanis), kā arī Autocross.lv Folkreisa komanda (Renārs Ēķis, Viesturs Saukāns, Ritvars Bendziks).

Biķerniekos uz starta stāsies arī autokrosa Ziemas kausa dalībnieki. Krosisti šo seriālu vairāk izmanto braukšanas meistarības pilnveidošanai, ko likt lietā vasaras sezonā Latvijas čempionātā. Līdz šim trijos notikušajos posmos uzvaras guvuši cēsinieks Uģis Kaimiņš, valmierietis Andis Vanters un jēkabpilietis Reinis Nitišs.

Sekojiet informācijai www.autocross.lv, kurā regulāri atjaunosies sestdienas sacīkstes dalībnieku saraksts – kad pieteikumu termiņš noslēgsies, būs iespēja izsecināt favorītus, kuri spēkosies par uzvaru Biķernieku sacīkstē.

 • Andris

  Nolikums un reklaamas plakaats nav..?

 • no malas

  a ka ar skatīšanos – rāpjoties pār žogu, par ziedojumiem, bez maksas, par fiksētu summu apmaiņā pret biļeti ?

 • #171

  njaaa bik pa daudz tie 2 Ls :( Buus kaa Bauskaa – skatiitaaju deficiits !

 • zzzzz

  Jautajums! Skatos, ka sarakstos ir atrodami Dukalskis un Tobiass. Dzirdeju, ka vecpils sacensibas vinu auto atkalajas problemas ar dugu izcelsmi del ka pircejs nevareja nopirkt auto. Vai tad vini saja sacikste drikstes startet? tiri interesanti. dzirdeju, ka sportisti dikti neapmierinati, ka vini vairakas reizes ir tikusi cauri bez paira.

  • Ja mašīnai ir sakārtoti papīru jautājumi, tad nav problēmu tikt klāt pie starta. Cik esmu dzirdējis, lieta pa šīm dienām ir kustināta un visam vajadzētu būtu ok. Ja Opelim nebūs papīru, tad, lai cik žēl būtu Dāvja un Elisa (perfekti jaunie braucēji), mašīna nestartēs.

 • lebs

  Tobiass ar Dukalski brauks ar B grupas kadetu-FIA homologācija. 8-)

 • zzzzz

  Jauki, bet kapec lidz sim tehniskie komisari uz so pievera acis????????????????? Kas tas par atlaidem????????? Reali sportisti tagad var rakstit protestu un lugt anulet ieprieksejos rezultatus. Kaut ka neforsi.

  • Piekrītu. PS: Sabiedrības izglītošanai — protestu laiks beidzas tad, kad tas beidzas, kā nolikumā un kodeksā rakstīts.

 • zzzzz

  + viniem gaja secen auto pardosana Vecpils sacensibas. sanak es panjemu vecu krosa auto, kaut kada veida caur blatiem tieku uz starta, uzvaru, pec finala man izradas nav dugu papira un auto nepardodu! Kaut ka nesmuki vis sis izskatas.

  • Atkal piekrītu. Zinu, ka konkrētajā gadījumā aprēķins nebija uz apčakarēšanu, bet vienkārši papīri nebija kārtībā. Nesmuki. Bet tagad viss būs.

 • Lācis

  Kur cepiens? Tāpat folkreiss pa lielam ir iemesls labi pavadīt laiku. Cik jābūt naivam, lai mēģinātu folkreisā vīlēt dārgu mašīnu ar aprēķina par rezultātu, jebkura miskaste, jebkurā laikā var izjukt, un ja būsi sacerējies uz baigo rezultātu, pašam būs grūtāk pārdzīvot. Atbrauc, labi pavadi laiku, satiec jaunus cilvēkus, pataisno rokas. izjūtu sacensību garu un ja izdodas vinnēt, tad, lai tas ir patīkams pārsteigums, ko var nosvinēt ar neviltotu prieku. Veiksmi visiem 6dien, lai uzvar tas, kam nekas nenobruks un rokas nesapīsies :D :D

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (35)

Dalībnieki KKK (16+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA