Šonedēļ startē jaunais rallijkross, Igaunijā jau pjedestāli

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
02.05.2022
16:27
Jānis Veģeris (Nr.52) sestdien Igaunijas čempionātā guva trešo vietu, bet ;sonedēļ uzsāks cīņu arī par Latvijas-Lietuvas čempionāta medaļām (Foto: estrx.eu)

Šo sestdien Rīgā, Biķernieku trasē startēs Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāts, iezīmējot jauno ēru nacionālā līmeņa seriālā. Tikmēr jau startējis Igaunijas čempionāts, kurā latvieši sasnieguši pjedestāla pozīcijas.

Briest spoža jaunā formāta debija

Dažas stundas atlikušas līdz pieteikumu termiņa pamatlaika beigām, jau rīt būs skaidrs, kāda ir dalībnieku situācija visās klasēs. Pirmdienas pēcpusdienā dalībnieku skaits klasēs atsevišķi ir cienījams: Super 2000 klasē jau 19 pieteikumu, 15 sportisti BMW RX 3000 klasē, pa desmit Lada RX un Super 1600 ieskaitē. Arī Supercar jau seši dalībnieki, pulcējas arī jauniešu Yaris Cup ieskaite ar šobrīd trim pieteikumiem, kas jaunajai klasei pirmajā sacīkstē ir atzīstami. Radošā krīze turpinās Xtreme klasē, arī tradicionālā CK 650 klase, šķiet, Latvijā varētu nesākt sezonu. Tomēr kopumā klašu sastāvi solās būt baudāmi. Jo īpaši interesanti tas ir jaunās braukšanas formulas kontekstā – tās debiju varēs novērtēt tieši klasēs ar lielu braucēju skaitu.

Jau ziņojām, ka šis Latvijas rallijkrosam būs pagrieziena gads gan jaunā sacensību aizvadīšanas formāta dēļ, gan arī tāpēc, ka no šā gada nacionālais čempionāts tiek izspēlēts kopā ar Lietuvas braucējiem, apvienotā seriālā.

Pārcelts Baltijas pirmais posms

Līdzjutējiem nedēļas nogale Biķerniekos kļuvusi īsāka, jo tehnisku apsvērumu dēļ uz rudeni – 11. septembri – pārcelts svētdien paredzētais NEZ BRX, jeb Baltijas čempionāta pirmais posms. Ņemot vērā saasināto ģeopolitisko situāciju Rīgas pašvaldība nolēmusi strikti nesaskaņot publiskus pasākumus Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienā, turklāt gaidāmā ažiotāža ap sekojošo 9. maiju šajā gadā varētu būt īpaši izteikta. Līdz ar to rīkotāji nolēmuši atteikties no svētdien paredzētā pasākuma.

Igaunijas čempionātā latviešiem divi pjedestāli

Nedēļu agrāk Kulbilohu trasē savu nacionālo čempionātu uzsāka Igaunijas rallijkrosa braucēji, tostarp divi Latvijas sportisti – Jānis Baumanis Xtreme klasē un Jānis Veģeris Supercar. Abi mājās atveda pa kausam.

Xtreme klasē dienas laikā pārliecinoši līderi iezīmējās Markuss Abrams un Romets Tsirna, savukārt pārējie pamatīgā rezultātu juceklī sadalīja atlikušās A fināla un pārējo finālu starta vietas. Jānis Baumanis izrādījās labākais no pārējiem, gūstot trešo vietu 31 dalībnieka konkurencē.

Finālā Jānis finišu sasniedza ceturtajā vietā, bet, tā kā tika diskvalificēts finišā pirmo vietu guvušais Tsirna, Baumanis pakāpās uz trešo vietu, sasniedzot pjedestālu. Latvietim priekšā vien Abrams un Andre Kīls.

Otrs Jānis Supercar klasē kvalifikācijas braucienos vietas trijniekā neguva, kvalifikāciju noslēdzot piektajā vietā. Taču finālā Veģeris sev raksturīgi izmantoja iespējas, finišējot trešais pēc tam, kad izstājās divi no līderiem Arvo Kasks un Marts Tikerbers. Veģerim priekšā finišēja Tonu Pēks un Maiko Tamms.

Zināms “Eiropas Baumaņa” pirmā posma sastāvs

Ja par starptautisko arēnu, publicēti Eiropas rallijkrosa čempionāta pirmā posma Njiradā dalībnieku saraksti Euro RX1 un Euro RX3 klasē. Atsevišķi no pasaules čempionāta notiekošajā Ungārijas posmā RX1 klasē Jānis Baumanis – tas otrs – spēkosies ar 21 konkurentu, no kuriem vairāk nekā puse pieteikti kā čempionāta pastāvīgie dalībnieki (kopā ar Baumani – 12).

Gandrīz visi sarakstā minētie līdz šim startējuši augstāka vai zemāka ranga starptautiskajā rallijkrosā, bet Jānis ir viens no titulētākajiem šajā kompānijā, savulaik gūstot gan Eiropas Super 1600 (Euro RX3) čempiona titulu, gan Euro RX1 bronzu pērn, gan pasaules rallijkrosa čempionāta pjedestālus.

Jau ziņojām, ka Jānis Baumanis šogad Eiropas čempionātā startēs zem zviedru YellowSquad komandas karoga.

Euro RX3 klasē Ungārijai 13 pieteikumu, no kuriem par sezonas pamatsastāva braucējiem nosaukti gan tikai trīs.

Ungārijas sacīkste norisināsies 21.-22. maijā.

Eiropas rallijkrosa čempionāta Ungārijas posma dalībnieku sastāvs

 

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv