Autokross: Svētdien startē Latvijas autokrosa čempionāts

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.04.2011
11:33

(LAF Preses dienesta ziņojums medijiem) Svētdien, 24. aprīlī pl.11:30 Smiltenē, Tepera trasē startē Latvijas autokrosa čempionāts. Tiks uzsākta cīņa par čempiona tituliem 1600, 2000 Super, Open, B600 un D12 klasē, kā arī VAZ Klasika kausa dalīšana. Startēs arī Baltijas D-3A čempionāts. Divas galvenās intrigas – labs dalībnieku sastāvs 1600 klasē un pilnpiedziņas automašīnu debija Open klasē.

Galvenās izmaiņas

2011. gadā Latvijas autokrosa čempionāts nav piedzīvojis dramatiskas pārmaiņas. Tomēr ir arī daži jaunumi, kam čempionātu vajadzētu padarīt pievilcīgāku sportistiem un skatītājiem. Pirmkārt, vienlaicīgi vienā braucienā uz starta varēs iziet, maksimums, 12 dalībnieki, nevis desmit, kā līdz šim. Savukārt Open klasei, kuru līdz šim pazinām kā aizmugures piedziņas klasi, čempionāta ieskaitē pievienota arī pilnpiedziņa.

Iespējams, svētdienas rītā līdzjutējus iepriecinās arī tiesnešu lēmums apvienot Open, 2000 Super un VAZ Klasika spēkus kopīgos braucienos, vienīgi finālus veidot katrai klasei atsevišķi: tas noteikti būtu interesantāk skatītājiem!

1600: Pilns starta laukums!

Latvijas čempionāta 1600 klase šosezon solās būt galvenais katra posma notikums. Smiltenei pieteikušies 13 dalībnieki, kas nozīmē, ka dalīt uzvaru kļuvis krietni sarežģītāk. Favorīti – noteikti būs jārēķinās ar pērnā gada čempionu Andri Priedīti (Mārupe). Savukārt par pārsteigumiem var parūpēties Kaspars Silenieks (Kuldīga), kurš lieliski noslēdza 2010. gada čempionātu un kļuva arī par Baltijas kausa ieguvēju. Smiltenē spēcīgs noteikti būs arī pērnais bronzas medaļnieks Reinis Lilienšteins (Salacgrīva). Savukārt tumšie zirdziņi būs no 2000 Super klases pārnākušie Igors Afļitunovs (Kuldīga), Ritvars Zobens (Laubere), kā arī trīs savās mājās ātri igauņi – Andress Balodis, Janno Ligurs un Andre Kurgs. Neprognozējama klase.

Open: Prototipi pret pilnpiedziņu!

Līdz šim valdošajiem Open klases līderiem Raimondam Jerānam (Salacgrīva), pērnajam čempionam Jānim Kozlovskim (Ogre), Jānim Vanagam (Lielvārde) un pārējiem pievienojies vēl viens – uz starta Latvijas čempionāta ieskaitē ar pilnpiedziņas Subaru Impreza izbrauks Ints Jeršovs. Lielā mīkla – cik pilnpiedziņas mašīna būs ātrāka vai lēnāka par prototipiem? Šķietami pilnpiedziņas ir nepārspējami. Taču spēkus centīsies izlīdzināt mašīnu minimālā svara tabula, kas paredz, ka pilniedziņai jābūt smagākai par aizmugures piedziņas automašīnām. Tad kurš – Kozlovskis, Vanags, Jerāns, vai tomēr Jeršovs?

2000 Super: Paaudžu maiņa

Interesanti, ka 2000 Super klasē gandrīz pilnībā nomainījies dalībnieku sastāvs. Čempiona Jāņa Spīķa mašīnā sēdīsies viņa brālis Intars Spīķis (Rīga). Savukārt čempionātā debiju šajā klasē aizvadīs Reinis Nitišs (Jēkabpils), Uģis Kaimiņš (Cēsis) un Gints Astrauskis (Gramzda). Iespējams, bijušais šīs klases čempions Ainārs Kenigsbergs, līdz ar to, kļūst par vienīgo favorītu.

B600: Kupls dalībnieku skaits

Astoņi sportisti B600 bagiju klasē sola intrigu. Nojaušams, ka par uzvaru pirmajā posmā cīnīsies pērnie medaļnieki Otto Vočtavs (Ventspils) un Jānis Baumanis (Mārupe). Savukārt intriģējošs būs debitantu sniegums – startam gatavojas Kaspars Bumbieris (Bauska) un igaunis Keivo Koivs.

D12: Leimaņa un Eglīša duelis turpinās

Lai gan ziemā dzirdēts, ka ātrais smiltenietis Kristaps Eglītis varētu būt atteicies no starta smago auto krosā, viņš gatavojas cīņai! Tas nozīmē, ka turpināsies pēdējo gadu duelis starp čempionu Bruno Leimani (Cēsis) un Kristapu. Tomēr diez vai viņi vienīgie dalīs uzvaru, ja blakus stāvēs arī bronzas medaļnieks Aldis Grantiņš (Grobiņa) un spēcīgais igaunis Tāvi Pindiss.

VAZ Klasika: Ar 1600 čempionu Priedīti

Divi pārsteigumi žiguļu klasē – uz starta pirmajā posmā netiek pērnais līderis Imants Kolomenskis. Savukārt arī VAZ klasei pieteicies 1600 klases čempions Andris Priedītis, kurš svētdien startēs uzreiz divās klasēs! Nav prognožu, vai viņš ir favorīts arī šajā cīņā. Var izrādīties, ka kārtis ir Jāņa Rakuzova (Salacgrīva) rokās.

D-3A: Igauņu Baltija

Bagiju klasē pieteikumu nav daudz, taču cīņa būs aizraujoša – mūsu Oskars Eglītis pret trim igauņiem – Ivo Sultu, Remē Rāmetu un Kristijanu Rajamē. Katrs no viņiem var būt gan pirmais, gan pēdējais!

Latvijas autokrosa čempionāta klases

1600 – priekšpiedziņa, līdz 1600 kub. cm

2000 Super – priekšpiedziņa, līdz 2000 kub. cm

Open – aizmugures piedziņa, pilnpiedziņa, bez motora tilpuma ierobežojuma

B600 – aizmugures piedziņas bagiji ar 600 kub. cm motoru

D12 – smagās automašīnas GAZ 51 un GAZ 52

Latvijas kausa klase

VAZ Klasika – aizmugures piedziņas standarta VAZ automašīnas

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv