Folkreiss: Uz Raunu pēc bezmaksas folkreisa

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.01.2011
12:08

Sestdien, 15. janvārī Raunā, Raunas Bruģakmens trasē notiks LAF Folkreisa un autokrosa Ziemas kausa pirmais posms. Sacensību rīkotāji aicina vērot autosporta izrādi visas dienas garumā, turklāt bez maksas. Sacīkste sestdien sāksies pl.10:30, dalībnieku skaits – 31 folkreisa braucējs un četri krosa pārstāvji. Kā nokļūt Raunas Bruģakmens trasē, skatiet šeit: http://bit.ly/dPyKbq

Raunas Bruģakmens trasē notiekošās sacīkstes rīkotājs Mārtiņš Lapsa stāsta: „Trasi gatavojam 15. janvāra cīņām jau no rudens, lai, uzkrītot sniegam, tā būtu līdzena. Sniegs gan uzkrita ievērojami vairāk nekā cerēts, savukārt šīs nedēļas atkusnis situāciju padarījis pavisam īpatnēju – būs gan sniegs, gan ledus, gan sasalusi zeme. Skaidrs, ka no braucējiem šāds komplekts prasīs īpašu uzmanību un meistarību.”

„Trase folkreisu un autokrosu uzņems otro reizi – tieši pirms gada notika pirmā sacīkste. Mēs, Raunas Bruģakmens uzņēmuma komanda, esam līdz ausīm motoru sporta aktivitātēs, sākot ar mūsu šefu Ilmāru Vecgaili, beidzot ar lielu daļu darbinieku. Tāpēc vēlamies popularizēt un virzīt šo sporta veidu. Mūsu komanda startē folkreisa sacensībās, pērn tieši Raunas Bruģakmens kļuva par Ziemas kausa ieguvēju komandu ieskaitē,” saka Lapsa.

„Trase sākotnēji tika veidota kā mūsu komandas treniņu vieta. Taču, izveidojoties Folkreisam, nolēmām, ka varam dot savu ieguldījumu sporta veida attīstībā. Pirmā sacīkste pirms gada izdevās, vismaz sportisti un skatītāji jutās apmierināti. Tas, šķiet, ir lielākais gandarījums, aizverot trases vārtus pēc sacensību dienas. Raunas Bruģakmens trase ir sportiski interesanta – ir gan garas, bet viltīgas taisnes, gan ātrs parabolas līkums, gan vairāku asu līkumu komplekss un viltīgs Džokera aplis. Trasi veidojām tādu, kāda mums pašiem kā sportistiem patiktu – tāpēc tā patīk vairākumam dalībnieku.”

„Cienījamie skatītāji! Droši sestdien brauciet uz Raunu, tikai saģērbieties silti, jo paredzams, ka būs lielāks sals nekā vērojams šīs nedēļas vidū,” aicina sacensību rīkotājs.

Sestdien folkreisa sacīkstē uz starta stāsies 31 dalībnieks, kuri cīnīsies par vienīgo uzvaru individuālajā ieskaitē. 1990. gadā un vēlāk dzimušie dalībnieki sadalīs junioru kausu, bet septiņas komandas spēkosies par uzvaru vienību vērtējumā. Autokrosa Ziemas kausā pagaidām maz dalībnieku, toties ar interesantiem jaunumiem: debijas sacīksti aizvadīs Reinis Nitišs, pie spēcīga SEAT automobiļa ticis Uģis Kaimiņš, kurš gatavojas debitēt Latvijas čempionātā vasaras sezonā. Tomēr galvenais favorīts, šķiet, būs valmierietis Andis Vanters.

Kopā ar LAF Folkreisa un Autokrosa Ziemas kausa pirmo posmu arī atbalstītāji Storent, Partsnet.lv, Uzlīmes.net (uzlīmes sportam un tuningam), Elvi, Rutkis Group, RJK, Hameleons, Autocross.lv.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv