Ziņas no trases

admin admin
26.07.2010
18:30

NEZ Rallijkrosa 3. posms
Rīga, Biķernieku trase, 24.07.2010.

Klases: NEZ1600, NEZ2000, NEZOpen, 4WD, CK125

18:20 – Izcili fināli, sevišķi NEZ 2000! Kroskartos pirmais trijnieks Pēps Langeprons, Ingus Ramats, Liens Sproģe. Sadursme startā. NEZ 1600 klasē trijniekā Stens Oja, Vains Žulis, Reinis Safonovs (Andresens cīņā ar Oju apmet kūleni). NEZ 2000 pēc masveida sadursmes startā uzvara Jānim Berķim, seko Vaids Vaičekausks un Aldis Kasparovičs. NEZ Open klasē uzvar Ola Froshaugs, seko Starobrats un Kabacinskis. NEZ 4WD uzvar Kamilla Antonsena, seko Aldis Zēbergs un Valdurs Reinsalu. Plašāku sacīkstes aprakstu lasiet tuvākajās dienās. Tas bija to vērts!

15:20 – Zināma kvalifikācijas rezultātu summā salonmašīnām, kas gan vēl nav apstiprināta. 4WD secība summā: Antonsena, Zēbergs, Vītanens, Reinsalu, Goldmanis, Gudžjūns, Plastinins, Apsītis, Vēsa. NEZ 2000: Husviks, Berķis, Porietis, Ločmelis, Vaičekausks, Kasparovičs, Spīķis, Suvemā, Pauriņš, Kokorišs. NEZ 1600: Oja, Andresens, Žulis, Jodpusis, Sproģis, Safonovs, Jakubausks. NEZ Open: Froshaugs, Starobrats, Kedrovs, Kabacinskis, Lajevskis, Krūmiņš. Protams, sarakstos ir arī sportisti, pa kuriem ir skaidrs, ka viņi vairs nestartēs finālos. Starp citu, Vītanens finiša taisnē piebeidza savu Ford Fiesta – jau aiz finiša mašīnai radies motora defekts.

15:15 – Beigusies trešā sērija, fināli pl. 16:00. Trešajā sērijā atkal ātrākā bija Antonsena, aiz viņas Zēbergs, Vītanens un Reinsalu. Pilnpiedziņas klasē nākamās pozīcijas Gudžjūnam, Plastininam (sagriezās), Vosam un Apsītim. Goldmanis nestartēja tehnikas taupīšanas nolūkos. NEZ 2000 klasē labākais Berķis, sekoja Porietis, Kasparovičs, Vaičekausks, Suvemā, Spīķis, Ločmelis (sagriezās), Pauriņš. Husviks nestartēja. NEZ 1600 secība – Žulis, Jodpusis, Sproģis, Safonovs (izstājās pēc sadursmes ar Porieti). NEZ Open – Starobrats, Kedrovs un Kabacinskis, nestartēja Froshaugs un Krūmiņš, kurš tik tiešām ir izstājies ar motora defektu.
Kroskartu cīņās jau zināms A fināla starta saraksts: pirmajā rindā Pēps Langeprons, Dāvis Tobiass un Laurs Langeprons. Otrajā rindā Vočtavs un Dz. Ramats. Trešajā rindā I. Ramats, Misiņš, Sproģe.

13:10 – Noslēgusies otrā kvalifikācijas sērija, trešā sāksies pl.14:00. Absolūti un 4WD klasē līderi Antonsena un Vītanens. Pilnpiedziņā trešais Reinsalu, seko Goldmanis, Gudžjūns, Plastinins, Apsītis un Zēbergs, kurš pēc pagaidām neskaidra tehnikas defekta braucienu noslēdza lēnā tempā. Izstājās Vēsa. NEZ 2000 klasē līderis Husviks, seko Ločmelis, Berķis, Vaičekausks, Spīķis, Porietis, Pauriņš, Suvemā, Kasparovičs (sagriezās). NEZ 1600 klasē Oja, Andresens, Žulis, Safonovs, Jodpusis, Sproģis. NEZ Open – Froshaugs, Starobrats, Kedrovs, Kabacinskis, Lajevskis (izstājās). Krūmiņš tā arī nav startējis šo sacīksti un tikko parādījās runas, ka arī nestartēs.
Kroskartos līderis Pēps Langeprons, seko Latvijas līderi Tobiass un Vočtavs.

8:55 – Par klāt nākušajiem dalībniekiem: 4WD klasē pievienojies Vitaljus Plastinins, NEZ Open klasē igaunis Stens Suvemā ar BMW. Šobrīd izstājušies tikai divi: ar motora defektu vakar laika kontrolē kapitulēja NEZ 1600 klases braucējs Roks Jakubausks, bet pēc izslīdēšanas un atsišanās pret betona apmali sacīkste beigusies kroskartiu braucējam Elisam Dukaļskim. Eliss kļūdījās dodoties uzbrukumā Emīlam Misiņam – nācās strauji bremzēt, karts palika nevadāms un ar aizmugurējo labo stūri viņš atsitās pret betonu. Rezultātā, šķiet, saliekta ass, kas arī apturēja Dukaļska sacīksti.

25.07./8:30 – Labrīt! Biķernieki jau modušies! Norisinās brīvie treniņi. Labās ziņas: Krūmiņš tūlīt dodas uz treniņiem pēc motora remonta. Nomainīts motors Reiņa Safonova mašīnai, mehāniķi vēl nav gājuši gulēt. Šobrīd Reinis ir trasē. Trasē arī Kamilla Antonsena, kuras D-1 Ford Fiesta nomainīts reduktors. Iespējams, trasē līdz ar to galvenā favorīte 4WD klasē. Tikko piereģistrējās lietuvietis Vitaljus Plastinins, kurš vakar nestartēja tehnikas problēmu dēļ. Pēc vakar aizvadītā Igaunijas čempionāta posma ieradies vēl vismaz viens igauņu braucējs.

20:10 – Ir rezultāti! Kroskartu secība: L. Langeprons, P. Langeprons, Dz. Ramats, Tobiass, Vočtavs, I. Ramats, Misiņš, Sproģe, Dukaļskis (vienīgais, kurš nefinišēja). Salonauto absolūti ātrākais Zēbergs, aiz viņa Open pārstāvis Froshaugs un D-1 braucējs Vītanens. Ja par klasēm, tad 4WD vadībā Zēbergs, Vītanens un Reinsalu, seko Goldmanis, Apsītis. NEZ 1600: Oja, Andresens, Žulis. Safonovs nestartēja, gatavo motoru rītdienai. NEZ 2000: Husviks, Porietis, Vaičekausks, Ločmelis, Berķis, Kasparovičs, Kokorišs, Spīķis. Pauriņu sagrieza, viņš nefinišēja. NEZ Open: Froshaugs, Starobrats, Lajevskis. Kabačinskim anulēts rezultāts par Pauriņa sagriešanu, Krūmiņš rīt būšot kaujas gatavībā. Šonakt turpinās motora remonts.

20:00 – Noslēgusies pirmā kvalifikācijas sērija, tiek gaidīti kopējie rezultāti. Atgādinām, ka NEZ salonmašīnas kvalifikāciju aizvada apvienotos klašu braucienos. Lielu pārsteigumu nebija, lielu incidentu arī nē, gaidām laikus.

18:30 – Laika kontrolē tomēr pilnpiedziņa: pirmais Aldis Zēbergs, otrais – Silvo Vītanens. Sajūsma par Alda sniegumu pagaidām piesardzīga, jo Vītanenam no trim apļiem veiksmīgs bija tikai pirmais. Otrajā viņš sagriezās, kā dēļ viņu noķēra lietuvietis Vains Žulis. Abu tiešā cīņa trešajā aplī nenesa augļus ne vienam, ne otram. Trešais laiks NEZ 2000 braucējam Husvikam, aiz viņa – Mārtiņš Porietis. Piektais laiks labākajam no 1600 braucējiem Stens Oja. Problēmas ar motoru Reinim Safonovam, cerams, risināmas.
Kroskartos labākos laikus uzrādījuši tēvs un dēls igauņi Pēps un Lauri Langeproni, kuri gan lielākas kubatūras dēļ nav vienādās pozīcijās ar Latvijas čempionāta dalībniekiem. Labāko rezultātu no mūsējiem uzrādījis Dzintars Ramats, kam seko Otto Vočtavs un Dāvis Tobiass.
Interesanti: tikko sacīkstē uzradies lietuvietis no NEZ Open klases Egidijs Kedrovs! Viņš kā pēdējais veic laika kontroles braucienu.
18:45 sāksies pirmā kvalifikācijas sērija.

17:40 – Notiek dalībnieku sapulce. Treniņu trijnieks noslēgumā: Froshaugs (Open), Vēsa (4WD), Zēbergs (4WD). Par dalībnieku sastāviem. Nav Krievijas sportistu, jo Tatjana Jeļisejeva lauzusi roku braucienā ar motociklu. Būtu labāk braukusi ar auto… Līdz ar to uz starta nav arī Mihaila Tjagunova. NEZ 1600 startē: Oja, Jakubausks, Andresens, Sproģis, Safonovs, Jodpusis, Žulis. NEZ 2000: Spīķis, Berķis, Kasparovičs, Vaičekausks, Kokorišs, Husviks, Porietis, Ločmelis, Pauriņš.NEZ Open: Froshaugs, Lajevskis, Krūmiņš (būs rīt), Vitolds Starobrats, Lukašs Kabacinskis (abi – Polija). 4WD: Antonsena, Vītanens, Zēbergs, Gudžjūns, Vēsa, Reinsalu, Apsītis, Goldmanis. CK 125: Vočtavs, Tobiass, Sproģe, Dz. Ramats, I.Ramats, Dukaļskis, Misiņš, Lauri Langeprons (CK 250), Pēps Langeprons (CK 500).
Tūlīt sākas laika kontrole. Vēl viens komentārs: Andrejs Lajevskis: “Pagaidām maz ko sapratu no trases, ļoti slīd, ļoti sarežģīti, bet interesanti. Ilgi neesmu braucis, bail no ātruma, tāpēc sākotnēji būs jāpiešaujas!”

16:40 – Līdz 17:00 turpinās brīvie treniņi. Pagaidām pārliecinoši ātrākais ir aizmugures piedziņas Volvo pilotētājs no Open klases Ola Froshaugs. Otrs absolūti labākais laiks Mārtiņam Porietim. Pirmie komentāri:
Mārtiņš Porietis: “Ļoti tehniska, fiziski smaga trase. Taču interesanti! Pagaidām grūti spriest, kāda būs braukšana ar kopēju startu, arī apdzīšanas iespējas nav prognozējamas.”
Māris Ločmelis: “Šī būs čempionāta lēnākā trase, visa braukšana uz izjūtām, nekādas “atvilkšanas”. Pirmajā treniņā asfalta atsiju daļas bija pilnībā slidenas un neparedzamas. Kad braucu otrreiz, trase jau bija patīrīta, bija labāk.”
Uģis Pauriņš: “Nezinu, kā jūtas pilnpiedziņas braucēji, bet man pašu būvētā trase patīk. Skaidrs, ka rīt daudz izšķirs fiziskā gatavība, jo trase ir ļoti fiziskus spēkus prasoša. Pēc negulētajām naktīm, gatavojot sacensību, pat neliels reibonis tūlīt pēc braukšanas. Fināli būs izturības brauciens.”
Aldis Zēbergs: “Man ar pilnpiedziņas tehniku ir ļoti grūti, šī nav pilnpiedziņas trase, jo vairāk, kā manā gadījumā, kad vispār kāda dzīvība sākas no lieliem apgriezieniem… ļoti sarežģīti!”

15:10 – Biķerniekos viss notiek! Lai arī karsts, tomēr vējains un patīkams. Trase līmenī, pa ko sajūsmā arī viesi. Sliktās ziņās – neliela postaža NEZ Open klasē, jo Ilgoņa Krūmiņa mašīnai tiek vēlreiz gatavots piektdien saliktais motors. Kims Steinsholts nav ieradies neko nepaziņojot, par spīti rīkotāju apmaksātām biļetēm. Joke Kallio, kurš jau no otrdienas dzīvoja trasē, atklāja mašīnai neglābjamu elektronikas defektu un atgriezās Somijā. Toties ir ieradušies divi negaidītie Polijas sportisti Starobrats un Kabacinskis, kā arī divi nepieteikti igauņu kroskartu braucēji. Pārējie pieteiktie, šķiet, ir kaujas gatavībā, lai gan oficiālais dalībnieku saraksts vēl nav publicēts. Interesanti: NEZ 1600 klases braucējs norvēģis Robins Andresens vakar iegādājies Jāņa Aleksejeva Opel Corsa automašīnu.

24.07./10:00 – Šajā nedēļas nogalē Rīgā, Biķerniekos, NEZ rallijkrosa čempionāta 3. posms, Latvijas čempionāta CK 125 kroskartiem 5. posms. Sekojiet ziņām no trases Autocross.lv!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv