Autokross/Folkreiss: Apstiprināti autokrosa un Folkreisa tehniskie noteikumi

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.12.2020
10:36
Autokrosa un Folkreisa tehniskie noteikumi zināmi - var ķerties pie darba nākamajai sezonai! (Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv)

LAF Krosa komisija apstiprinājusi Latvijas autokrosa klašu un Folkreisa tehniskos noteikumus, kuri drīzumā tiks publicēti federācijas vietnē laf.lv un Latvijas autokrosa čempionāta mājvietā axlatvia.lv. Folkreisa noteikumi publicēti Autocross.lv sadaļā “Folkreiss”.

Jau iepriekš ziņojām, ka Krosa komisijas padome jau tikusi galā ar autokrosa un Folkreisa sezonas nolikumiem. Pievienojot tehniskos noteikumus, kļuvis zināms viss nepieciešamais, lai sportisti varētu startēt Latvijas autokrosa čempionātā, Krosa komisijas kausa izcīņā, Folkreisa Ziemas un Vasaras kausa izcīņā.

Līdz gada beigām paredzēts sagatavot arī jaunāko Latvijas rallijkrosa dokumentāciju.

Folkreisa tehniskajos noteikumos izmaiņas ir minimālas, taču stājas spēkā 2019. gadā pieņemtie nosacījumi, ka mašīnām, kuras sagatavotas 2021. gadā (izsniegta sporta pase), nedrīkst būt demontēti oriģinālie buferi un to stiprinājumi. Tāpat arī tehniskajos noteikumos tiek uzsvērts radiosakaru aizliegums, kā arī precizēta aizsargķiveru izmantošana gadījumos, ja automašīnas priekšējā loga vietā uzstādīta reste.

Autokrosa automašīnām galvenās izmaiņas skar minimālo svaru. Nākamgad visām salonauto klasēm, izņemot VAZ Klasika, minimālais svars tiks palielināts par 40 kilogramiem. Tas tāpēc, ka, cenšoties stiprināt sadarbību ar kaimiņvalstīm, tiek nākts pretī Lietuvas noteikumiem. Lietuvas autokrosā, savukārt, minimālais svars tiks samazināts par 40kg, līdz ar to abu valstu krosa mašīnu svaru tabulas faktiski izlīdzinās. Tas arvien aizraujošāku padarīs atjaunoto Baltijas kausa izcīņu. Autokrosa mašīnu svara palielinājums satuvinās arī Latvijas autokrosa un rallijkrosa klašu minimālos svarus, kas var veicināt abu seriālu dalībnieku migrāciju no viena seriāla uz otru.

Vienkāršoti izmantojamās degvielas noteikumi, kas paredz brīvi iegādājamas degvielas lietošanu, tajā skaitā E85 benzīnu. Nākamgad ar E85 degvielu varēs startēt arī VAZ Klasika klasē, gluži kā tas bija iespējams šogad visās pārējās salonauto klasēs.

Amatieru autokrosa klašu noteikumi pamatā paliek nemainīgi. Atšķirībā no “ikdienas autokrosa” AM klasēs E85 degviela nav atļauta. Amatieru klasēs atļauts izmantot līdz pat sešu cilindru motorus, tiesa, saglabājot motora darba tilpumu līdz 2000 kub. cm.

***

Facebook: Autocross.lv vai https://www.facebook.com/autocrosslv/

Instagram: Autocross.lv, vai https://www.instagram.com/autocross.lv/

Twitter: @autocross.lv vai https://twitter.com/autocrosslv

Draugiem.lv: Autocross.lv vai https://www.draugiem.lv/autocrosslv/

YouTube: autocross.lv

WhatsApp: pieteikšanās +371 26579000

Telegram pievienošanās saite: t.me/autocrosslv

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv